مولوی عبدالحمید: دلار ٧ تومانی پهلوی را به بیش از ۵۰ هزار تومان رساندیم

 مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدانصدای آمریکا: مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در نماز جمعه ١١ فروردین به برخی از مشکلات جاری در ایران از جمله بحران اقتصادی و «فساد» اقتصادی گسترده، تبعیض علیه اهل سنت و اقوام و اقلیت‌های ایرانی، و برخورد خشونت‌آمیز با معترضان مسالمت‌جو پرداخت.

مولوی عبدالحمید در سخنان خود با اشاره به افزایش نجومی نرخ برابری دلار با ریال در ۴۴ سال گذشته گفت که دلار ٧ تومانی در پایان دوره پهلوی را حالا به بیش از ۵۰ هزار تومان «رسانده‌ایم.» او تصریح کرد که اگر دلار به ٧۰ تومان هم رسیده بود جای اعتراض داشت اما اکنون به بیش از ۵۰ هزار تومان رسیده است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان از واگذاری سواحل مکران به افراد خودی جمهوری اسلامی و همچنین «فساد گسترده» در بهره‌برداری از معادن عظیم سیستان و بلوچستان انتقاد کرد.

به گفته او، فشار اقتصادی بر همه طبقات و اصناف مردم سنگینی می‌کند و همه دست به اعتراض می‌زنند.

مولوی عبدالحمید با اشاره به تظاهرات صدها هزار نفر در اسرائیل و فرانسه گفت در این کشورها هیچ معترضی کشته نشد، اما اعتراضات در ایرانیان با سرکوب خشونت‌بار و به زندان انداختن معترضان همراه بود.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در بخش دیگری از سخنانش و در انتقادی غیرمستقیم از سیاست منطقه‌ای جمهوری اسلامی، با تکرار ضرب‌المثل «چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است» گفت اگر ملت ایران راضی نباشد، نمی‌توان سرمایه آنها را خارج از ایران خرج کرد.

مولوی عبدالحمید از روزهای آغازین اعتراضات به کشته‌شدن مهسا (ژینا) امینی، با طرح مسائل و انتقادات بی‌سابقه‌ای علیه جمهوری اسلامی، از جمله خواهان برگزاری همه‌پرسی و نیز پاسخگو دانستن عاملان کشتار معترضان در زاهدان و دیگر نقاط ایران شد.
+60
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  دوزاری این هم افتاد که چکار کردند و چه بلا بر سر این آب و خاک اوردند .پیرزن ما هنوز خیر .چون باباش کفش نداشت. جدا از نظر اندیشه چقدر باید شوت باشی‌ و وقاحت داشته باشی‌ که امروز را ببینید. هنوز هم مدعی ما نبودیم . اصلا تقصیر ما نبود.می‌ گویند یک دیوانه سنگی در چاه می‌‌اندازد که هزاران عاقل با هم قادر نیستند که این سنگ را از چاه آب بیرون آورند
  7
  27
  جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  می گویند در گذشته امکانات پیشگیری از بارداری کم بوده، و فقط تعدادی از داروخانه های مجوز فروش داروها و امکانات را داشته اند. ولی درشب تعطیل بوده اند. بنابر این تعدادی بخاطر این محدودیت ها وارد این دنیای آشفته شدند، و حالا چون یک سرکلانتر برخورد میکنند.
  1
  0
  شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.