اشرفی اصفهانی: زنان برای لجبازی روسری‌شان را برمی‌دارند

 سایت رویداد 24: اشرفی اصفهانی می‌گوید: موضوع مهسا امینی برای ما درس‌های زیادی داشت و به ما نشان داد که راه و روش درستی در موضوع حجاب به کار گرفته نشده است.

محمد اشرفی اصفهانی فعال سیاسی اصلاح‌طلب و رئیس هیات بدوی تخلفات نهاد ریاست جمهوری با اشاره به برنامه‌های اخیر سختگیرانه برای مقابله با بی‌حجابی به رویداد۲۴ می‌گوید: در قرآن کریم، ۱۴ آیه درباره حجاب و چشم‌پوشی کردن درخصوص نامحرم و محدوده حجاب آمده است. متاسفانه این مسئله به خوبی برای مردم توجیه نشده است و دستگا‌های فرهنگی مقصر اصلی این موضوع هستند، چرا که به خوبی مسئله حجاب و پوشش را برای مردم تببین نکرده‌اند که نتیجه آن را هم این روز‌ها میبینم.

اشرفی اصفهانی می‌گوید: مردم اخیرا حالت لج و لجبازی پیدا کرده‌اند و روسری را کنار می‌زنند. اما قطعا برخورد‌های فیزیکی با این مسائل درست نیست. هر موضوعی مراتبی دارد و کوچکترین فکر این است که این نوع برخوردی که برای حجاب می‌شود، آیا باعث نهی از منکر و امر به معروف می‌شود یا خیر! اگر توصیه و رفتار شما باعث رعایت حجاب نمی‌شود و بیشتر باعث لج و لجبازی شد، دیگر این تکلیف از شما ساقط است.

او می‌گوید: داستان اخیر و موضوع مهسا امینی برای ما درس‌های زیادی داشت و به ما نشان داد که راه و روش درستی در این موضوع به کار گرفته نشده است. هر سه قوه باید در این رابطه بسیار حساب‌شده عمل کنند. ما یادمان نمی‌رود که در زمان تظاهرات انقلاب سال ۵۷، خود خانم‌ها پوشش را رعایت کردند و در اعتراضات حضور پیدا کردند، منظورم این است که هر نوع برخورد فیزیکی و تند در موضوع حجاب درست نیست. مراجع هم می‌گویند که در باب حجاب نباید فشار وارد شود. ما شاهد هستیم برخی حتی در مراسم ختم هم دیگر آنطور که باید حجاب را رعایت نمی‌کنند. متاسفانه جامعه ما دچار افراط و تفریط شده است و خانم‌ها با سر برهنه در خیابان‌ها حضور پیدا می‌کنند که اصلا زینبده نظام و کشور نیست. نتیجه برخورد‌های تند و فیزیکی، می‌شود آن‌چیزی که ما این روز‌ها شاهد هستیم.

اشرفی اصفهانی با اشاره به اینکه شرایط باید به نحوی باشد که زنان خودشان انتخاب کنند حجاب داشته باشند، گفت: به نظرم حتی جریمه نقدی برای زنان بی‌حجاب هم مصلحت نیست. نباید جوری شود که مردم را لجوج شوند که جریمه را پرداخت کنند و بازهم روسری‌شان را ده متر جلوتر بردارند. در زمان طاغوت هم برداشتن اجباری حجاب جواب نداده و ما اکنون در حال انجام دادن عکس این قضیه هستیم، که این هم جوابگو نیست.

وی ادامه داد: دولتی‌ها و مجریان این موضوع، کاملا باید پخته وعاقلانه وارد این موضوع شوند و نباید هیچ زد و خوردی صورت بگیرد. ماه رمضان بهترین زمان است که روحانیون این موضوع را جا بیندازند که خود مردم پوشش را انتخاب کنند و خودشان به همدیگر متذکر شوند.

اشرفی اصفهانی با بیان اینکه ما شاهد نسل جدیدی هستیم که با مسائل فرهنگی و اعتقادی ما چندان آشنایی ندارند، گفت: بیشترین آسییی که به جامعه وارد می‌شود بیشتر از سمت دهه ۷۰ و ۸۰ است که مسائل فرهنگی آنطور که باید و شاید به آن‌ها آموزش داده نشده است و تحت تاثیر فضای رسانه‌ای خارج از کشور و گوشی هستند. ما هر چقدر تبلیغ کنیم، مانند قطره‌ای در اقیانوس تبلیغات دشمن است. باید مسائل حکومت را از اسلام جدا کرد و اگر انتقادی به حکومت دارید نباید با اسلام یکی بدانیم. نسل جدید را به سختی می‌توان اقناع کرد. وظیفه نظام جمهوری اسلامی بسیار سنگین است که بخواهد چنین موضوعی را برای مردم جا بندازند و متوجه کند که مسئله حکومت با اسلام کاملا جدا است و کم و کسری‌های حکومت را نباید پای اسلام نوشت.
+44
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  mina minavand - هانور، آلمان

  خوب میکنیم،به کوری چشم کور تو و بقیه ملاها.
  1
  54
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  این صبحا خودشو تو آینه میبینه وحشت نمیکنه؟؟ طبق قوانین خودشون باید کفاره بده با دیدن ریخت خودش!!
  1
  52
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران

  واقعیته مردم انگار هنوز خونه پدرشان هستن لجبازی کنن پدرشون هم نازشون رو بخره، کی میخواهیم به یه ملت برسیم که بابا با غر زدن نمیشه مگه حکومت پدرتونه کوتاه بیاد، شدن هزار تیکه یه عده توی صف ایران خودرو یه عده صف خارج یه عده صف دکتر شدن وسط صف هم غر میزنن که چرا نگهبان نگزارید صف رعایت نشه،
  42
  2
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران

  این احمق برای تایید افکار پوسیده اش ، فاکت از قرآن میاره که ، در حال حاضر هیچ ارزش علمی وکاربردی ندارد.
  1
  38
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  با درود. ای آخوند ابله پوفیوز حجاب برداشتن از روی لج بازی نیست دلیل‌های زیادی داره ، بعنوان مثال یک دلیل بهداشتی در زیر آفتاب تابستون وقتی گرمای هوا بالای °۴۵ درجه میرسه این خانمها زیر اون چادر و چارقد میسوزند و بنده خداها موهای سرشون میریزه و کچل میشند ، بوی گند میدند ، مریض میشند و اگر ماه مرضان هم باشه نور علا نور که علاوه بر تحمل اون گرما نمیتونند یه لیوان آب خنک بخورن و سرشون گیج میره هزیون میگند. ای مردم علت جنگ این آخوندها با زنان بخاطر اینه که آخوندهای مفعول مردها رو واسه خودشون میخوان و زنها یک عامل طبیعی هستند که مانع سوار شدن مردها پشت این آخوندهای مفعول میشند. 😆😆
  1
  23
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  سخنان این اخوند در مورد حجاب تقریبا" خوب بودند تنها سخنش که خیلی بد بود این است که مردم را بجان هم اندازند و ان سخنش این بود که میگوید , ماه رمضان بهترین زمان است که روحانیون این موضوع را جا بیندازند که خود مردم پوشش را انتخاب کنند و خودشان به همدیگر متذکر شوند.
  2
  12
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  این نتیجه رهبر کی هستش؟ این نتیجه ظلم هستش. ظلم از این جهت که شماها در حال دزدی و اختلاس و حراج کردن مملکت و خیانت به مردم و دستکاری در انتخابات ها و پخش کردن اموال بین خودتون و عمده خانواده هاتونم خارجه هستند و هیچکدوم اینا جرم نیست و حرام نیست ولی موی سر زن و حجاب شده قرآن سر نیزه برای مخفی کردن کثافت کاری های ولایت فقیه و دامنه فاسدش. فقط یک نمونه اش فاطمه رجبی و سایت رجا نیوز که یکی از تندروترین گروه ها در حکومت ولایت فساد هستش بچه هاش با بورسیه حکومتی در سویس و سوئد دارن زندگی میکنند و حاضر هم نشدند برگردند به این زنیکه برای نحوه لباس پوشیدن و فکر کردن جوانها هر روز یک بیانیه و خط و نشون میکشه البته به همراه شوهر فاسدش غلامحسین الهام. تک تک اینایی که در صف مقدم این هیاهوهای بیخود و زدن و گرفتن مردم هستند رو ردگیری کنید می بینید در خارج از کشور برای خودشون مکان عشق و حال ساختن ولی در داخل نونشون تو این چیزاست که حواس مردم پرت این چیزا بشه به دزدی ها و اختلاسها و دزدی های دامنه فاسد ولایت وقت فکر کردن نداشته باشند. حاکم و حکومت فاسد نمیتونه تولید پاکی و سلامت و راستی و درستی بکنه.
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.