عبدالله مهتدی: من در منشور مهسا واژه «یکپارچگی سرزمینی» را جایگزین « تمامیت ارضی» کردم


 عبدالله مهتدی: من تمامیت ارضی را از منشور مهسا حذف کردم و یکپارچگی سرزمینی را جایگزین کردم.
 
+31
رأی دهید
-77

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  با این همه کد خدا و سوالات پر حاشیه مشکل است کوردها به حق خودگردانی هم برسند در زیر سایه حکومت مرکزی که در تهران برقرار است.
  31
  19
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران

  خود شما کردها هم یکپارچه نیستین زازاکی، سوریانی، کورمانجی، و اصلا شبیه هم نیستین زازاکی اصلا زبان کورمانجی رو نمیفهمه، بنابراین این دامن خودتون رو میگیره
  23
  70
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  یکپارچگی سرزمینی ترجمه فارسی عبارت عربی تمامیت ارزی هست. هر دو یک معنی داره. منفی نرنید.
  10
  47
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  این حس نژاد و قبیله پرستی که توسط بیگانگان در میان بعضی از جوانان و نا آگاهان رواج یافته موجب تفرقه و مناقشه دائمی در منطقه بوده و عاقبتی به جز ادامه عقب ماندگی مردم این منطقه و استیلای بیگانگان نداشته و ندارد! نوع حکومت حالا فدرال و یا خودگردان یا هر اسمی که روی ان گذاشته شود فقط برای یک استان نیست! اگر باشد برای همه استانها باید باشد و با خواست همه مردم ایران!. هیچ وقت به اینکه از چه ملیت، قوم و یا قبیله ایی هستید مغرور نباشید چون اولا انتخاب خودتان نبوده، ثانیا کدامتان میتواند ادعا کند که در میان قوم و قبیله اتان مخصوصا در میان آنها که ادعای سردمداری دارند هیچ آدم ناشایستی وجود ندارد!!؟؟
  6
  50
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  خیلی ممنون که واژه عربی رو با واژه پارسی عوض کردی و این به نظرم یک نکته بسیار خوب و عالی هستش. هر گروهی در داخل باید بحث و گفتگو کنه و کردها هم باید با خودشون بشینند و حرف بزنند همانطور که سلطنت طلبها و جمهوری خواهان باید بشینند و با هم حرف بزنند و زیر شاخه ها رو از تصمیمات و نحوه کارها آگاه و نظرات رو به اطلاع گروههای بالاتر بیاورند. به نظر من اینگونه تیتر زنی ها و تیکه برداری ها از یک بحث فقط کار یک گروه میتونه باشه : سیستم اطلاعاتی رژیم. آگاه باشید و تمام اخبار رو به دقت بخونید و فکر کنید چون تمام تمرکز رژیم در حال حاضر شکستن اتحاد و همبستگی مردم ایران هستش حالا یا با ساختن خبرهای خسته کننده و یا انداختن مردم به جون هم و ارتش سایبری حرامخواران هم در حالا کامنت گذاشتن بجای هر یک از طرفهای هستش. کامنتها مبنای درستی ندارن و تیترها مشکوک و انگار تحمیل شده هستش یا از روی غفلت زده میشوند بخصوص در این سایت.
  3
  7
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  ساربان - نورمبرگ، آلمان
  مثل اینکه این هم یک راه حل شده برای بعضی از فعالان سیاسی که به طرفداران شاهزاده انگ فاشیست بزنند!! یک نگاه بیندازید به بعضی از این احزاب کرد شرط عضویت در این حزب کرد بودن هستش یعنی اگر کرد نباشی عضو نمیشی! فاشیسم بر سه پایه بنا شده: حزب سیاسی واحد، نژادپرستی افراطی و دولت مقتدر متمرکز!! اینکه اینها دنبال فدرالیسم یا خودمختاری هستند برای همینه که بتوانند دولت مقتدر خودشون رو داشته باشند چون غیر کرد رو راه نمیدهند بین خودشان!! حالا برید بررسی کنید ببینید کدام احزاب هستند که بنا کرده اند بر این سه پایه و دیگران رو فاشیست میدانند
  4
  3
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  Khashayar Azin - تبریز، ایران
  اندازه الا...غ سواد نداره وطن فروش
  0
  1
  شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.