بازداشت دو پاکستانی متولد ایران به اتهام طراحی ترور اسرائیلی‌ها در یونان

رادیو فردا: پلیس یونان از بازداشت اعضای یک «شبکه تروریستی» خبر داده که در صدد هدف قرار دادن اسرائیلی‌ها در این کشور بودند.

بر اساس گزارش پلیس یونان که روز سه‌شنبه ۸ فروردین منتشر شده، دو پاکستانی به اتهام طراحی حملات به شهروندان اسرائیلی در آتن بازداشت شده‌اند.

در همین زمینه پلیس یونان به خبرگزاری فرانسه گفته که دو پاکستانی بازداشت شده، با سن‌های ۲۷ و ۲۹ سال، متولد ایران هستند و قصد ترور اسرائیلی‌ها در مرکز آتن را داشتند.

بیانیه رسمی پلیس یونان البته بدون اشاره به نام ایران می‌افزاید «پس از اقدامات هماهنگ پلیس یونان و سرویس اطلاعات ملی، یک شبکه تروریستی که از خارج، در حال برنامه‌ریزی حملاتی علیه اهدافِ با دقت انتخاب شده در خاک یونان بود، متلاشی شد».

این بیانیه می‌افزاید شبکه یاد شده پیشتر اهداف حمله تروریستی را انتخاب کرده و در حال برنامه‌ریزی برای انجام آن بود.

مهرماه سال ۱۴۰۰ نیز پلیس قبرس از بازداشت اعضای یک شبکه مرتبط با ایران با هدف قتل شهروندان اسرائیلی در این کشور خبر داد.

آبان‌ماه همان سال مقامات قبرس علیه شش تن، شامل یک شهروند جمهوری آذربایجان و سه تبعه پاکستان، به اتهام تلاش برای برنامه‌ریزی جهت حمله به «اهداف اسرائیلی» در این جزیره، کیفرخواست صادر کردند.

شهروند آذربایجانی با نام اورخان اسداف که در بازجویی‌ها به پلیس قبرس گفته بود از فردی به نام «محمد» در ایران مبلغ ۴۰ هزار دلار دریافت کرد تا این ماموریت را عملی کند، چند ماه پیش تحویل جمهوری آذربایجان شد.

جزئیاتی در مورد هویت فردی به نام «محمد» اعلام نشده است.

دولت باکو آبان امسال از بازداشت یک گروه مسلح «وابسته به وزارت اطلاعات ایران» در جمهوری آذربایجان خبر داد و نام آقای اسداف نیز در میان آنها بود.

بر اساس گزارشی که وزارت اطلاعات جمهوری آذربایجان دهم آبان، در سایت خود منتشر کرد، این گروه ۱۹ نفره، تحت عنوان «جنبش اتحاد مسلمانان» در تهران، دمشق و حلب آموزش نظامی دیده است.

جمهوری آذربایجان طی ماه‌های گذشته چندین «گروه تروریستی» را به اتهام همکاری با جمهوری اسلامی بازداشت کرده و نام اورخان اسداف نیز در میان افراد مرتبط با گروه «حسینیون» ذکر شده است.

جمهوری اسلامی، به غیر از سازماندهی شهروندان افغانستان و پاکستان تحت عنوان لشکرهای «فاطمیون» و «زینبیون» برای جنگ در سوریه و اهداف دیگر در کشورهای خارجی، از شهروندان جمهوری آذربایجان نیز تحت عنوان گروه نیابتی «حسینیون» استفاده می‌کند.
+44
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  چرا به کثیفترین کشور دنیا میگند پاکستان . کثافتستان بیشتر بش میاد
  4
  19
  ‌چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.