نیروی هوایی اوکراین: شب گذشته ۱۲ پهپاد «شاهد» ساخت ایران را سرنگون کردیم

 اوکراین چندین پهپاد ساخت ایران را در حمله‌های پهپادی روسیه به این کشور سرنگون کرد.صدای آمریکا: نیروی هوایی اوکراین گزارش داد که روسیه در شب ۲۷ مارس با پهپادهای «شاهد» ساخت ایران و بمب‌های هدایت شونده به اوکراین حمله کرد.

به گفته نیروی هوایی اوکراین، روسیه در مجموع ۱۳ پهپاد به منطقه ارسال کرده بود که ۱۲ فروند از آنها توسط پدافند هوایی اوکراین سرنگون شد.

به گزارش وب‌سایت «کیف ایندپندنت» به گفته نیروی هوایی، حملات پهپادی از شمال و جنوب شرق انجام شده است.

نیروی هوایی اوکراین همچنین اعلام کرد که جنگنده‌های سوخو-۳۵ روسیه از فرودگاه «موروزوسک» در منطقه روستوف روسیه برخاسته و با دو بمب هدایت شونده به استان «خرسون» حمله کردند.

پیش از این، سرهی پوپکو، رئیس اداره نظامی شهر کیف گزارش داد که پدافند هوایی اوکراین تمام پهپادهای روسیه را در نزدیکی کیف که برای حمله ۲۷ مارس به پایتخت استفاده شده بود، منهدم کرده است.

پوپکو گفت بقایای یک پهپاد سرنگون شده در منطقه سویاتوشینسکی کیف، جایی که یک فروشگاه در جریان حمله آتش گرفت، پیدا شده است.
+57
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  برا قشر خاکستری اهمیتی نداره پس حله البته کلا چیزی برا خاکستریا اهمیت نداره اینم روش.
  6
  17
  ‌سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  با درود. این پهپادهای شاهد یکبار مصرف مونتاژ ج.ا چیزی بجز موتورهای چمن زن نیستند که بنام flying lawn mowers یعنی چمن زنهای طیار یا پرواز کننده نیستند که خیلی ارزون هستند و حالا نیروی هوایی اوکراین چندتا پهپاد رو شهید کرده خبر شده و این خبرها به ضرر مردم ایران تموم میشه و امیدوارم هر چه زودتر این آخوندهای بیشعور به درک واصل بشند و هم مردم اوکراین و هم مردم ایران از شر آخوندها خلاص بشند.
  0
  7
  ‌سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.