محسنی اژه‌ای: ضابطین با هر نوع خلاف مسبب آزردگی مردم مؤمن برخورد کنند

 غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس دستگاه قضایی جمهوری اسلامیرادیو فردا: غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، به ضابطین قوه قضاییه دستور داد که با «هر نوع ناهنجاری خلاف قانون و شرع» که «در ملاء‌عام رخ می‌دهد و سبب آزردگی مردم مؤمن می‌شود»، برخورد کنند.

آقای محسنی اژه‌ای روز دوشنبه ۷ فروردین در جلسه شورای عالی قوه قضاییه و شورای قضایی استان‌ها همچنین تأکید کرد: «ضابطین موظف‌اند این موارد را برای رسیدگی به مراجع ذی‌صلاح قضایی ارجاع دهند و مراجع قضایی نیز باید در رسیدگی به این قبیل پرونده‌ها اهتمام داشته باشند.»

این اظهارات در حالی است که در روزهای اخیر گزارش‌هایی از پلمب اصناف و بازداشت افراد به‌دلایلی ازجمله رعایت‌نکردن حجاب اجباری و نیز «روزه‌خواری» منتشر شده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، در چند روز اخیر ده‌ها واحد صنفی در استان‌های مختلف پلمب شده و تعدادی از مردم نیز بازداشت شده‌اند.

سال گذشته نیز محمدجواد منتظری، دادستان کل کشور در آستانه ماه رمضان در نامه‌ای به فرمانده نیروی انتظامی، «روزه‌خواری» در ملأ عام را «جرم» اعلام کرد و خواستار «برخورد قانونی» با «روزه‌خواران» حتی در خودروی شخصی شد.

محسنی اژه‌ای در بخش دیگری از اظهاراتش بار دیگر کسانی را که به گفته او، «شایعه‌سازان و نشردهندگان اکاذیب و جعلیات و دروغ‌ها» هستند، تهدید کرد.

او گفت: «قوه قضاییه با تمام توان به مقابله با هر آن‌چه امنیت روانی و فیزیکی مردم را تهدید می‌کند، خواهد پرداخت و از موارد نقض و مخدوش کردن حقوق عامه جلوگیری به عمل خواهد آورد.»

در روزهای پایانی سال گذشته و پس از بالا گرفتن انتقادها علیه حکومت در جریان مسمومیت‌های مشکوک در مدارس، مأموران جمهوری اسلامی افرادی را به اتهام «شایعه‌سازی» در این رابطه بازداشت کردند.
+3
رأی دهید
-42

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۹
  tabarzinn - اوپسالا، سوئد

  . و مردم مومن حق دارند باعثِ آزار و اذیتِ دیگران شوند ، مردم آزاری کنند بدونِ اینکه مجازات شوند .
  1
  22
  دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  با درود. این اژه ای سوت بلبلی ملیجک نظام غلط کرده دستور برخورد شدید قضات و مامورین انتظامی در خودروهای خصوصی که حریم شخصی هستند فضولی کنند. اگر این پوفیوز بخواد این رو به عنوان قانون جا بزنه باید در طویله مجلس بعنوان قانون شهروندان حریم شخصی ندارند بگذره. مردیکه روانی الدنگ چلاقعلی این پوفیوز رو در مسند قضا گذاشته.🖕🖕
  1
  17
  دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  شما اگر از جمله قاضی القضات چیزی فهمیدین به ما هم بگین! این اخوند متخصص گنگ صحبت کردنه که بتونه هر تفسیری رو بعدا بکنه از حرفش. مسبب آزردگی؟ تعریف آزردگی چیه؟ اونوقت فقط مردم مومن؟ یعنی یکی که مومن نیست آزرده هم بشه اشکالی نداره؟ بعد مگه مومنین با کارت شناسایی تردد میکنن که از غیر مومنین شناخته بشن؟ 😀 گویی اینکه افراد مومن از بیست کیلومتری بوی گندشون جلوتر از خودشون میاد
  1
  18
  دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.