مرگ مشکوک یک معترض دیگر پس از آزادی از بازداشت نیروهای امنیتی

العربیه: منابع حقوق بشری از مرگ یک شهروند معترض به نام آرش فروزنده پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران خبر داده‌اند.

حساب توئیتری «دادبان»، شنبه 5 فروردین نوشت آرش فروزنده، اهل آبادان، که ساکن تهران بود، 19 اسفند توسط نیروهای لباس‌شخصی بازداشت و پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد.
دادبان اضافه کرد: «حین بازجویی به او یک بطری آب داده بودند و او نیز آب را نوشیده بود، اما آرش بعد از آن دچار مسمومیت شدید شد کە او را مجبور کرد پیاپی به بیمارستان مراجعه کند. در کمال ناباوری آرش فروزنده در 28 اسفند و بر اثر همین مسمومیت جان باخت.»

طی چند ماه گذشته افزایش فوت و خودکشی میان زندانیان آزادشده باعث واکنش‌های گسترده‌ای در ایران شده است.

جامعه پزشکان ایران چنین شرایطی را «مشکوک» و آن را احتمالا پیامد داروهای خوراکی و تزریقی به زندانیان و یا حاصل فشارهای روحی و شکنجه آنها دانسته است.

برخی پزشکان اظهار داشته‌اند که جمهوری اسلامی در زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها برای حذف مخالفان از مواد شیمیایی چون «پتاسیم» در قالب دارو استفاده می‌کند.
+60
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران

  تبلیغات می کنند که اسلام دین صلح و دوستی است اما هر مخالفی که جلویشان بایستد وحشیانه می کشند. همیشه اینطور نخواهد ماند و روزی این جنایتکاران الله پرست را مجازات خواهیم کرد
  1
  55
  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  sabbas - لندن، انگلستان

  من فکر می‌کنم که عقاید مذهبی از هر عامل دیگری ما انسانها را کشته و نابود و ویران کرده. همین دین اسلام از چهار جنگ و غناعم جنگی از طلا تا دخترهای جوانی که به کنیزی خرید و فروش میشدن صحبت میکنه. تا بلایای طبیعی
  1
  30
  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  no-more-silence - تهران، ایران
  sabbas - لندن، انگلستان
  قوانین نوین و انسانی باید جایگزین دین ها شوند. برای اینکه انسان بهتری باشیم تربیت سالم همراه امنیت شهروندی کارآمد تر از جهل و خرافه و دین هایی که دورویی و کشتار و وحشت رو ترویج میده.
  0
  6
  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.