حمله امامان جمعه به بی حجابی؛ علم‌الهدی: روسری‌برداشتن دختران «نشانه بی‌دینی» است

 احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهدصدای آمریکا: در اولین هفته سال نو خورشیدی، حمله امامان جمعه به مخالفان حجاب اجباری همچون گذشته ادامه یافت. احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد، روز جمعه چهارم فروردین گفت روسری‌برداشتن دختران «نشانه بی‌دینی و لامذهبی» است.

او با «اغتشاش» خواندن اعتراضات سراسری ایرانیان مدعی شد «دشمن با توطئه شیطانی» آن را برنامه‌ریزی می‌کند.

علم‌الهدی در ادامه ادعاهای خود در ارتباط با اعتراضات ایرانیان گفت: «یک عده افراد ناآگاه نیز تحت تأثیر توطئه و رسانه‌های دشمن قرار می‌گیرد و دست به چنین حرکتی می‌زند.»

به گفته نماینده علی خامنه‌ای در خراسان رضوی، مطالبه دختران و پسران دانشجو برای مختلط کردن سلف سرویس‌ها در دانشگاه‌ها «فسق و فساد» و از «نمودهای بیرونی توطئه و فتنه دشمن» است.

در شیراز، امام جمعه این شهر از راه‌اندازی سامانه «مردم‌رسی» برای مقابله با مخالفان حجاب اجباری شد.
لطف‌الله دژکام، امام جمعه شیرازاو در ارتباط با این طرح گفت: «مردم مباحث خود را در خصوص بی‌حجابی و کشف حجاب متذکر شده و افرادی که در این حوزه آموزش دیده‌اند نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام خواهند کرد.»

اظهارات این دو منصوب علی خامنه‌ای در حالی است که شهرهای مختلف ایران طی ماه‌های گذشته صحنه اعتراضات گسترده‌ای بوده که جرقه آن کشکشته‌شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد به بهانه حجاب «نامناسب» او بود.

در این اعتراضات که بیش از ۵۰۰ شهروند ایرانی کشته، صدها تن زخمی، و هزاران نفر دیگر از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند، بسیاری از زنان و دختران ایرانی مخالفت خود با حجاب اجباری را از طریق برداشتن و سوزاندن روسری‌های خود ابراز کردند
+3
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اینها با همه خنگی اینو فهمیدن، منتها نفهمیدن که اکثرا از خود دین که هیچی، از اسم دین هم اوغ اشون میگیره
  1
  9
  جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  خب ما دین شماو مذهب شما و نتایج آن را دیدیم. حال بگذارید قدری هم تماشاگر بی دینی و لامذهبی آنان باشیم!
  1
  8
  جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  این احمقها نمیخوان بپذیرند که با سیاستهای رذیلانه و جنایات و فسادی که طی بیش از چهار دهه توسط حکومت مذهبی ننگینشون برای ایران و مردم ایران رقم زده اند ، دین یا همون بیزینس اسلام در بین مردم ، حتی موٌمنین سنتی هم رنگ باخته و به کنار گذاشته شده . این رژیم هر بدی که داشت ، تنها یک خوبی قابل تقدیر داشت و اون بی بی اعتقادی مردم به مذهب و بی اعتباری این شیاطین دستاربسر بود !
  2
  9
  جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.