شوخی نامناسب ایرج طهماسب با دستگیری دختران معترض و سیل انتقاد مردم

 ایرج طهماسب (راست) و نیک یوسفی صدای آمریکا: نیک یوسفی، فیلمسازی که در جریان اعتراضات سراسری نیز بازداشت شده بود، با انتقاد به بخشی از برنامه «مهمونی» ایرج طهماسب، تصاویری از کیان پیرفلک، نیکا شاکرمی، و حنانه کیا، سه تن از کشته‌شدگان اعتراضات در ماه‌های گذشته منتشر کرد که به خیابان رفتند و هرگز به خانه بازنگشتند.
یوسفی روز پنج‌شنبه سوم فروردین در واکنش به بخشی برنامه نوروزی طنز «مهمونی» ایرج طهماسب، با بیان این که «راه‌های بهتری» نیز برای اشاره به «اتفاقات اخیر» وجود داشت، خطاب به این برنامه‌ساز تلویزیونی گفت: «شما رفتار خواهر را نقد کردی یا عملکرد حکومت را؟»
 خراب کردی آقای ایرج طهماسب با مهمونی ۲ «مهمونی» یک مجموعه تلویزیونی طنز گفت‌وگو محور با کارگردانی و اجرای ایرج طهماسب است که سری دوم آن هم‌زمان با نوروز ۱۴۰۲ از شبکه خانگی نماوا و فیلیمو در حال پخش است.

در بخشی از این برنامه مهمان در جمله‌ای دوپهلو با بیان این که «خواهرم به خیابان رفت و او را گرفتند» به ازدواج خواهرش اشاره می‌کند. مجری در واکنش به سخنان او می‌گوید: «قبض روح شدم.»

بخش‌هایی از این برنامه طنز که به طور تلویحی به اعتراضات سراسری ایران اشاره دارد، از سوی کاربران رسانه‌های اجتماعی مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.
نیک یوسفی با انتقاد از این برنامه افزود: «آقای طهماسب، کیان پیرفلک یک برادر کوچکتر دارد و احتمالا از حجم غم و غصه برنامه شما را هم ببیند و توی دلش بگوید آقای طهماسب قرار است در مورد برادرم یا آدم‌هایی که توی خیابان دستگیر یا کشته شدند حرف بزند، اما ...»
انتقاد نیک یوسفی از برنامه ایرج طهماسب و روایت او از کشته شدن کیان پیرفلکاو تأکید کرد: «شما می‌خواستی به اتفاقات اخیر اشاره کنی؟ راه‌های بهتری هم بود! می‌گفتی امسال عروسک بچه‌مان را نداریم، چون وقتی رفت خیابان، دیگر برنگشت.»
او ایرج طهماسب را «آدم حسابی این مدیوم (شبکه خانگی)» نامید و افزود: «ما از شما خیلی انتظار داریم. شما خلاقی و کاربلد، ولی از این کلیشه‌ای‌تر نمی‌شد به اعتراضات اشاره کرد. خواهرش را گرفتند که چی؟ الآن شما رفتار خواهر را نقد کردی یا عملکرد حکومت را؟»
سکرین‌شات از روایت اینستاگرامی نیک یوسفیاو سپس با یادآوری کشته شدن نیکا شاکرمی که برای اعتراض به خیابان رفته بود و پس از روزها بی‌خبری جسدش در یک سردخانه پیدا شد، به سکوت ایرج طهماسب در اینستاگرام در ماه‌های گذشته اشاره کرد و با گفت : «آقای طهماسب، چون دیدم مدت‌ها اینستاگرام فعال نبودید، گفتم خواهرمان را بهتان معرفی کنم که متأسفانه رفتند خیابان و برنگشتند.»
روایت اینستاگرامی نیک یوسفی از کشته شدن نیکا شاکرمیاو همچنین تصویری از حنانه کیا، معترضی که چند روز مانده به جشن عروسی‌اش در مازندران کشته شد منتشر کرد و نوشت: «آقای طهماسب، حدس می‌زنم ایشان را هم نمی‌شناسی.»

روایت نیک یوسفی از کشته شدن حنانه کیاپخش برنامه طنز «مهمونی» ساخت ایرج طهماسب چهره شناخته‌شده برنامه‌های عروسکی که هر سال برنامه نوروزی پرطرفداری به شمار می‌آید، در نوروز ۱۴۰۲ و در نوعید کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ایران با واکنش‌های منفی گسترده‌ای روبه‌رو شده است
+18
رأی دهید
-100

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  لعنت بر هر چه چاپلوس بیضه مال. یادت باشه خودت هم دختر داری فقط مواظب باشه یکی تو خیابون نگیرتش بعد یه هفته جسد کبودش را تحویلت بدن. درد مردم عزیز از دست داده را جوک نکن که بتونی ازش پول در بیاری مثل اینکه کمال همکاری با رامبد اثر زیادی روی مغز کوچکت گذاشته
  16
  72
  جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  ای خاک برسر توی کچل مزدور که برای یه لقمه بیشتر شرف و غیرت و مردانگی و حثیت چندین ساله ات را ریخته تو فاضلاب
  75
  68
  جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Butler - سیدنی، استرالیا

  خریت اون سالها واقعا مسری و خطرناک بوده،تقریبا بیشتر جمعیت ایران برای ورود به طویله اسلام زیر لنگ همدیگه میزدن که روح رسول الله(یوهاهاهاهاها)ازشون رازی باشه. باید به تمام دستاوردهای هنری این لجنها کم سواد جیره خور شاشید.
  10
  54
  جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  من فکر میکنم با این اشاره قصد داشت اعلام کند که من نسبت به حوادث اخیر بی تفاوت نبودم و نیستم، این مفهوم ررا با کنایه و ایهام عنوان کرد که بتوان آن را در رسانه های داخلی پخش کرد ولی لحن آن مورد پسند خیلی از مخاطبان واقع نشد!
  10
  22
  جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  FTH12 - تبریز، ایران
  اه اه حالم به هم خورد !مردم بیکار به جای این که گلوی حکومت رو بگیرند گیر دادن به این بنده خدا که من هیچ توهینی توی حرفاش ندیدم اونایی که انتقاد میکنید اگه وجود دارید بعد از حرف زدن خامنه ای جلاد توییت انتقادی کنید نه مثل ادمای بزدل و ترسو دنبال یک فردی که هیچ قدرتی در نظام نداره افتاده و سرتاپاسو گل بگیرید ! یک کم ..… داشته باشید اخه بی معرفت ها !
  16
  18
  جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا
  ای رج تو رو چند بارچند تا اخوند گرفتن پاچه خوار
  5
  6
  جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  به این حساسیت بیش از حد بر روی کلمات و گیر دادن به افرادی میگویند که در جریانات اصلی هیچکاره هستند. فقط یک شوخی ساده و معمولی
  1
  9
  جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.