به آتش کشیدن مرد مسلمان در بیرمنگام؛ مظنون پیش از این به دلیل حمله مشابه بازداشت شده بود

 عکس از ویدئوی منتشر شده از دوربین‌های شهرییورونیوز: مردی که به اتهام اقدام به قتل پس از آتش زدن مردی ۷۰ ساله در بیرمنگام بازداشت شد، ماه گذشته نیز در لندن به دلیل حادثه مشابهی دستگیر شده بود.

مردی که نامش فاش نشده است روز دوشنبه در حالی که از مسجد بر می‌گشت از سوی فرد دیگر به آتش کشیده شد و با جراحات از جمله سوختگی شدید در دست و صورت در بیمارستان بستری است.

این حمله تقریبا مشابه حادثه‌ای در منطقه ایلینگ لندن در ۲۷ فوریه بود که در آن مظنون پس از اینکه یک مرد ۸۲ ساله از مرکز اسلامی غرب لندن خارج شد اقدام به صحبت با او کرد و سپس به سمت او مایعی که گمان می‌رود بنزین است پاشید و او را به آتش کشید.

شابانا محمود، نماینده پارلمان از بیرمنگام گفت که «حس شوک و وحشت» در جامعه باقی خواهد ماند. وی افزود: «این یک روش خشونت آمیز و وحشتناک برای حمله به کسی است. این حس شوک و وحشت برای مدتی باقی می‌ماند.»

وی تاکید کرد که روز گذشته توانسته است با فرد حادثه دیده تماس تصویری برقرار کند: «او یک عضو شناخته شده و محبوب جامعه محلی ما است. بسیار ناراحت کننده است که می‌بینم او را پانسمان کرده‌ و قادر به دیدن یا استفاده از دستانش نیست.»

فرد مظنون روز سه‌شنبه در حالی که ماموران در حال انجام تحقیقات درباره این حادثه بودند، در خارج از همان مسجد بازداشت شد. پلیس روز چهارشنبه تایید کرد که این مرد پس از بازداشت به ظن اقدام به قتل در زندان باقی می‌ماند.

پلیس لندن در بیانیه‌ای گفت: «این دو حادثه اکنون به هم مرتبط شده‌اند به طوریکه مظنون اکنون به ظن دو اقدام به قتل دستگیر شده است.»
+59
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران

  باید پذیرفت پاکستانی ها و بنگلادشی و سایر مسلمانان به طرز وحشتناکی در انگلستان قدرت گرفتند و جالبه اینها همه از انگلیس و مردم انگلیس بشدت متنفر هم هستند و اکثریت آنها فقط سیاه کار میکنند و پولهای زیادی هم بعنوان کمک هزینه زن و بچه از دولت انگلیس میگیرند. البته اگر کمی دقیق بشوید نفوذ پاکستانی ها در اداره مالیات و سایر ادارات مهاجرتی عامل این فسادهاست که گرفتن مقرری برای پاکستانی ها رو بسیار آسان کرده و از طرفی اینها با قاطی کردن بقیه اقلیتها و حتی انگلیسی ها باعث شدند حجم مقرری بگیرها انقدر زیاد باشه که کسی وقت یا بودجه تحقیق و بازرسی از این مقرری بگیرها رو نداشته باشه. از جهت دیگه لباسهای شبه عربی پاکستانی ها و هندی ها برای آب و هوای شبه قاره هند و خاورمیانه شاید مناسب باشه ولی برای انگلستان مناسب نیست ولی اینا بازم برای دهن کجی و اذیت کردن انگلیسی ها این لباسها رو میپوشند. کشورهای عربی و عربستان نقش اصلی را دارند و هزینه هایی در این زمینه ها برای نفوذ بیشتر عوامل پاکستانی و تندرو و نزدیک به خودشون در این کشور میکنند و البته ایران و ترکیه هم تلاشهایی دارند ولی نه به اندازه عربها.
  40
  93
  ‌چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  اشکان۱۹۰۳ - بیرمنگهام، انگلستان
  Paksan. Iran iran. اول از همه توضیحات شما بیشتر اون شخصی که به روی یک پیرمرد ۷۱ ساله بنزین ریخته و به اتش کشیده را توجیه میکنه. چرا با یک جوان پاکستانی طرف نشده چون میترسند. دوما جایی که من کار میکنم به جرات مینونم بگم که ۱۰۰۰ تا پاکستانی کار میکنند و مالیات میدهند و سالم زندگی میکنند ولی دریغ از ۵ تا ایرانی. که از اون ۵ تا هم ۲ تا را خودم بردم سرکار. شما چون خودت به حتم یک بنفیت بگیری همه را به همون چشم نگاه میکنی. یک انسان به آتش کشیده شده و بعد شما مزخرفاتی خارج از موضوع بلغور میکنید و حتما دم از دموکراسی هم میزنی در آخر. اگر تو در خودت توانایی میبینی خوب تو برو در اداره جات استخدام شو تا برایت مسجل بشه که در کشور انگلیس نمیشه از قدرتت تو هر جایی که هستی استفاده کنی. پس خواهشا لازم نیست که دروغ وارد متنت کنی. امیدوارم روزی همه با آگهی کامل ارسال دیدگاه کنند. بدرود....
  14
  15
  ‌پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  اشکان۱۹۰۳ - بیرمنگهام، انگلستان
  این مشکل نا ایرانی جماعت است ،همه بدند جز ما.نا همه کارمان درست است، ملتهای دیگر امل و عقب افتاده اند.هر جا هم که رفتیم خودمان صاحب‌خانه و دیگران را غریبه و سربار می‌دونیم. یک نگاه به ایران بعد ۴۴ سال بعد از اینکه به ارزوی اتوبوس و برق مجانی مملکت را به عصر افتابه مسی برگرداندند نشان میده ما ایرانیها چقدر با دیگران تفات داریم
  4
  5
  شنبه ۰۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.