آمریکا می‌خواهد اسناد محرمانه مربوط به منشا کرونا را منتشر کند

دویچه وله: جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده با تصویب قانونی، زمینه انتشار اسناد محرمانه مربوط به منشا ویروس کرونا را مهیا کرد.

با گذشت بیش از سه سال از آغاز همه‌گیری کرونا، منشا این ویروس همچنان مشخص نشده است.
حال جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا قانونی را تصویب کرده است که بر اساس آن، شرایط انتشار اطلاعات و اسناد محرمانه در باره این ویروس فراهم می‌شود.

رئیس‌جمهور آمریکا در این زمینه گفت که "از برنامه و هدف کنگره پیرامون افشای هر چه بیشتر اطلاعات در مورد منشا ویروس پشتیبانی می‌کند."

بایدن اشاره کرد: «دولت من همچنان به بررسی تمام اطلاعات سری در ارتباط با منشا ویروس کرونا، از جمله فرضیه‌های مرتبط با احتمال منشا ویروس از موسسه ویروس شناسی در ووهان، ادامه خواهد داد. هدف این است که بتوانیم از همه‌گیری‌های بعدی موثرتر جلوگیری کنیم.»

رئیس‌جمهور آمریکا افزود: «البته انتشار این اطلاعات محرمانه مشروط بر این است که امنیت ملی ایالات متحده به خطر نیافتد.»

کنگره ایالات متحده حدود ۱۰ روز پیش در گام نخست، قانون مربوط به انتشار اطلاعات سری درباره کرونا را تصویب کرده بود. در این زمینه اشاره شده بود که دلایلی وجود دارد که بر اساس آن، "منشا همه‌گیری کرونا در آزمایشگاهی در شهر ووهان در چین دور از باور نیست."

 حال نهاد مربوطه ه موظف شده‌اند "حداکثر میزان اطلاعات ممکن" در مورد منشا ویروس کرونا را منتشر کند و در دسترس عموم قرار دهد.

ویروس کرونا برای نخستین بار در سال ۲۰۱۹ میلادی در کلان‌شهر ووهان در چین مشاهده شد.

در حالی که بسیاری از کارشناسان انتقال این ویروس را از حیوان به انسان در بازار حیوانات در ووهان به عنوان منشا همه‌گیری می‌دانند، برخی از نظریه‌ها بر احتمال وقوع حادثه در آزمایشگاهی در این شهر متمرکز شده‌اند.
+64
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  علم غیب که نمیخواد بایدن جان . منشا چین . مرکز پخش به صورت عمده و خرده بدست آخوندهای عزیز و بیشرف خودمان با ماهان ایر .
  6
  39
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  واقعا مسخره تراز این که جو بایدن. میخواد. منشاء. کرونا را پیدا کند. هاهاها. حاج اوباما رفیقش. از آزمایشگاه درووهان چین. ساخت ویروس کرونا. ‌بازدید اوباما وعکس‌هست با روپوش سفید ازازمایشگاه ساخت ویروس کوید 19 ‌واصلا هیچ سختی درزمان ریاست جمهوری اش اوباما نگفت.
  3
  13
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.