محسنی اژه‌ای: درصددیم حلاوت عدالت‌گستری را بیش از پیش بر کام مردم ایران اسلامی بچشانیم

ایران اینترنشنال: رییس قوه قضاییه مدعی شد این قوه گام‌های موثری در «احیای حقوق عامه» برداشته است و وعده داد در سال جدید «حلاوت عدالت‌گستری» بیشتری به کام مردم بچشانند. این در حالی است که همراه با خیزش «زن، زندگی، آزادی»، اخبار گسترده‌ای از کشته شدن، اعدام، بازداشت و شکنجه شهروندان منتشر شده است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای در پیام نوروزی خود ادعا کرد قوه قضاییه در سالی که گذشت گام‌های موثری را در زمینه «تامین امنیت سرمایه‌گذاری و حمایت از تولید، انسداد گلوگاه‌ها و بسترهای فساد، احیای حقوق عامه، مقابله با متعدیان به منابع طبیعی، صیانت از بیت‌المال، هوشمندسازی رویه‌های قضایی و بازاجتماعی کردن زندانیان» برداشته است.

رییس قوه قضاییه گفت قصد دارند در سال جدید «عزم و جهد خود را در خدمت‌رسانی صادقانه و خالصانه به مردم دوچندان و مضاعف» کنند و «حلاوت عدالت‌گستری را بیش از پیش بر کام مردم گرانقدر ایران اسلامی» بچشانند.

هم‌زمان با این وعده، صبح امروز (سه‌شنبه اول فروردین) پلیس در میدان آزادی تهران «رزمایش اقتدار نوروزی» برگزار کرد و فضای مهم‌ترین میدان پایتخت را امنیتی و نظامی کرد.

احمدرضا رادان، رییس پلیس کشور هم در این مراسم گفت: «بیش از دو هزار و ۵۰۰ گشت انتظامی در هر شیفت امنیت را تامین و با افرادی که بخواهند ناامنی برای مردم رقم بزنند، برخورد قاطع خواهند کرد.»

ادعای مقامات جمهوری اسلامی برای ایجاد امنیت و عدالت در کشور در شرایطی است که نیمه دوم سال گذشته، شهروندان بسیاری تنها به دلیل اعتراض مسالمت‌آمیز، هدف حمله نیروهای سرکوب‌گر قرار گرفتند.

کشته شدن مهسا امینی، زن جوان کرد اهل سقز در اواخر شهریور، هنگام بازداشت از سوی ماموران گشت ارشاد در تهران، خیزش ایرانیان علیه جمهوری اسلامی را به دنبال داشت که همچنان زنده است و ادامه دارد.

روز دوشنبه جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، خطاب به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو سوئیس گفت شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهند مهسا امینی «بر اثر ضرب و شتم» ماموران گشت ارشاد جمهوری اسلامی جان باخته است.

او با اشاره به تخلفاتی از جمله قتل، زندانی کردن، ناپدید کردن اجباری، شکنجه، تجاوز و خشونت جنسی در ایران اعلام کرد مقام‌های جمهوری اسلامی در ماه‌های اخیر مرتکب اعمالی شده‌اند که ممکن است جنایت علیه بشریت باشد.

رحمان از اعدام دست‌کم چهار معترض بازداشت‌شده در جریان خیزش علیه جمهوری اسلامی ابراز انزجار کرد و گفت که در مجموع ۱۴۳ نفر از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون در ایران در پی «محاکمه‌های به شدت ناعادلانه» اعدام شده‌اند.

علاوه بر اعدام‌ها، جمهوری اسلامی به گفته سازمان‌های حقوق بشری، بیش از ۵۰۰ معترض را در خیابان‌ها با شلیک مستقیم گلوله نیروهای امنیتی خود کشته است.
+4
رأی دهید
-119

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  برو آخوندک دوازری ابنهی، سال به آخر نخواهد رسید چونکه قبلش ماتهت پارس، ...ح.مزاده مفتخور
  3
  76
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  کریه المنظر خفه شو مردم پس تون رو دیدند و پیش تون هم دیدند ! بیش از این عدالت گستری اسلامی رو همش نزن که بوی گندش عالمگیره !! جنایتکار بی ناموس و حرامی !
  3
  61
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  خدا به داد مردم برسه 😳
  2
  23
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  مرکز فساد ج.ا سیستم قضایی وابسته و تحت کنترل کارتل های امنیتی و اقتصادی هستش و برای شیرین کردن کام مقامات و همان کارتل ها همه کار کردند و میکنند اصلا روزی که سیستم قضایی مستقل و مبتنی بر قانون و عدالت بخواد ایجاد بشه اول باید دادگاههای فاسد عنقلابی منحل بشه که میتونه بدون هیچ مدرکی فقط بخاطر نگرانی یه عده امنیتی یا حتی برای خبرسازی و موج سازی و ترساندن مردم میتونه هر کسی رو اعدام کنه بعدش ایجاد هیئت منصفه حقیقی در دادگاهها و گرفتن حق تصمیم گیری یکنفره دیکتاتورمنش فعلی از قاضی. قاضی فقط باید برگزار کننده دادگاه باشه حق رای دادن و قضاوت با هیئت منصفه مردمی از تمام گروههای اجتماعی و مردمی باشه که بصورت رندوم انتخاب شده باشند و توسط وکلای دو سمت در دادگاه تایید بشوند. این مرتیکه هیچی از عدالت نمی فهمه که بخواد اصلا تصوری ایجاد کنه که شاید در کشور فاسد ولایت فقیه امکان عدالت هست.
  2
  21
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid4053 - اصفهان، اتریش

  در حکومت کثیف اسلامی چیزی به نام رحم و شفقت برای مردم وجود نداشته ندارد و هیچ زمانی نخواهد داشت. هر زمان که این مفتخورهای انگل وعده ای میدهند باید انتظار وحشیگریهای بیشتری را داشت. تنها راه بیدار شدن همگانی مردم میباشد پیکر کثیف این حکومت چنان تو خالی میباشد که حتی یک هفته هم در مقابل خیزش عمومی تحمل نخواهد اورد. مردم بیدار شوید و به ما در خیابان ملحق شوید.
  3
  25
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا

  شما را چه به این حرفها شما نه ۴۴سال بلکه ۴۴هزارسال دیگه هم همین ....هستید وخواهید بود چون حکومت شما از ریشه فاسد است وجز کندن ریشه ودور انداختنش چاره دیگری نیست.
  2
  24
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  فاطی کماندو - قرچک، ایران
  قیافه کریهش مثل یک سگ بعد از جفت‌گیری میمونه مفت خور بی همه چیز.
  0
  10
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.