ساندی تایمز: دولت بریتانیا متعهد شد با «تهدیدهای شرورانه» رژیم ایران مقابله کند

العربیه: به دنبال اعتراضات عمومی و سیاسی درباره «مرکز اسلامی انگلیس»، که نهادی وابسته به بیت رهبری جمهوری اسلامی در شمال غربی لندن است، دولت بریتانیا متعهد شد با «تهدیدهای شرورانه» رژیم ایران مقابله کند.

به گزارش روزنامه «ساندی تایمز»، پس از افشاگری‌ها مبنی بر اینکه برخی روحانیون تحت حمایت این مرکز خواستار سرنگونی دموکراسی‌های غربی شده‌اند، چندین نماینده پارلمان بریتانیا خواستار تعطیلی مرکز اسلامی انگلیس شدند.

در جریان یک مناظره پارلمانی که روز دوشنبه برگزار شد، نمایندگان نگرانی‌های خود درباره ارتباط آشکار این مرکز با سپاه پاسداران ایران را اعلام کردند و از دولت بریتانیا خواستند تا سپاه را سازمانی تروریستی اعلام کرده و مرکز اسلامی را تعطیل کند.

استیون کرب، نماینده حزب محافظه‌کار، گفت: «این مرکز نمود تلاش سیستماتیک رژیم ایران برای استفاده از هر جای پایی در حیات ملی ما به منظور اشاعه تئوری‌های توطئه، افراط‌گرایی و رادیکالیسم است.»

آلیسیا کرنز، رئیس کمیته امور خارجه مجلس عوام، نیز گفت وابستگان سپاه پاسداران در بریتانیا مشغول «ساکت کردن منتقدان، نفرت‌انگیزی، تجلیل از تروریست‌ها، و عضوگیری برای یک رژیم تروریستی» بوده‌اند.

تام توگندات، وزیر امنیت بریتانیا، در پاسخ به درخواست چهار نماینده پارلمان مبنی بر تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران، گفت آنها کاملاً حق دارند نگران مراکز فرهنگی رژیم ایران در بریتانیا باشند.

او گفت فعالیت دولت برای مقابله با تهدید رژیم ایران طی ماه‌های اخیر افزایش یافته است، و خاطرنشان کرد مرکز اسلامی انگلیس یک مورد منفرد نیست، و کار سپاه برای خرابکاری در بریتانیا به سازمان‌های پوششی مثل آن محدود نمی‌شود.

توگندات تاکید کرد: «دولت در حال برنامه‌ریزی برای مبارزه با این تهدید شرورانه است که یک کشور [ایران] را به انقیاد درآورده و اکنون کشور ما را تهدید می‌کند. این دولت مطلقاً اجازه نخواهد داد که این تهدیدها عملی شود، و در مقابل هرگونه تهدیدی علیه این کشور [بریتانیا] قویا ایستادگی خواهد کرد».
+49
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا
  این پیر استعمار وسیاست موقع را مغتنم شمرذه تا دیده که حکومت ایران عقب نشینی کرده شاخه وشانه میکشه عجب دودوزه بازی هستند چرا قبل مذاکره جمهوری اساامی با صعودی از این صحبتها نمیکردند ود لاک خودظان بودند وحالا نیز با پی بردن به ریزش امنیتی حکومت ایران ونطامیانش شیر شده اند .
  2
  4
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  قراره چند درصد از حق ملت ایران که تو بانکهاشون بلوکه کردند با سسپاه ترپریستی و انگلزاده ها تقسیم کنه؟
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.