پیام‌های نوروزی مخالفان سرشناس؛ شاهزاده رضا پهلوی: به‌زیر کشیدن «رژیم ظالم» با اتحاد ممکن است

 شاهزاده رضا پهلوی.صدای آمریکا: شاهزاده رضا پهلوی ساعاتی پیش از نوروز ۱۴۰۲ در پیامی ویدئویی آغاز بهار و نوروز باستانی را به ایرانیان شادباش گفت و از آنها خواست «یار و یاور» خانواده «جان‌باختگان دلیر میهن» باشند.

در پیام شاهزاده رضا پهلوی که روز دوشنبه ۲۹ اسفند منتشر شده، او خطاب به «هم‌میهنان» تأکید کرد: «سالی که گذشت، سال درخشش و سرافرازی ملت ایران بود. شما در این سال، در مقابل یکی از ستمکارترین رژیم‌های تاریخ، حماسه‌ای به نام زن، به نام زندگی و به نام آزادی آفریدید، و پس از چندین سال مبارزه جانانه و میهن‌پرستانه، سرانجام توانستید جهانیان را به تحسین دلیری و بزرگی خود وادارید.»

شاهزاده رضا پهلوی افزود: «عزم و اراده ملی شما برای رهایی میهن‌مان از اشغال ضحاک و ضحاکیان، و رسیدن به آزادی و رفاهی که لایقش هستید، مقصدی جز پیروزی ندارد. راهی که در پیش گرفته‌اید، درخشان است. در این راه است که اراده ایرانی بر رژیم ضدایرانی غلبه خواهد کرد. چون مبارزه شما نه از سر ایدئولوژی‌های موهوم، که بر سر عشق‌تان به سرزمین کهن‌مان، به کشور عزیزمان، ایران است. شما می‌خواهید ایران را پس بگیرید و آن را با جان و دل‌تان از نو بسازید.»

او با گرامی داشت «یاد و نام جان‌باختگان دلیر میهن» که «فانوس روشنی‌بخش» این راه است، اضافه کرد: «بار دیگر از شما می‌خواهم که یار و یاور خانواده‌های آن جاویدنامان باشید. برای پدران و مادرانی که جوان از دست داده‌اند، فرزندی کنید، و برای فرزندانی که پدر و مادر از دست داده‌اند، حق پدری و مادری را به جا آورید.»

شاهزاده رضا پهلوی همچنین تأکید کرد: «هوای هم‌دیگر را داشته باشید که به زیر کشیدن این رژیم ظالم، و پس از آن، ساختن ایرانی آزاد، آباد، مرفه و مقتدر، تنها با حفظ اتحاد و همبستگی ملی‌مان ممکن است.»
علی کریمی، چهره نام‌آشنای فوتبال ایران که حامی اعتراضات سراسری در سال ۱۴۰۱ بود، در توییتی نوشت: «ای کاش مهساها، نیکاها، ساریناها، کیان‌ها، محسن‌ها، محمدمهدی‌ها و ... بودند تا با هم تغییر فصل را تجربه می‌کردیم!»

مسیح علینژاد، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر، با انتشار ویدئویی از گرامی‌داشت نوروز در سنندج نوشت: «مردم سنندج، در مراسم نوروز باستانی فریاد "مرگ بر خامنه‌ای و خمینی" سر دادند. شهرهای ایران یکی یکی مراسم نوروز را به فریاد مرگ بر دیکتاتور و اعتراض علیه جمهوری اسلامی تبدیل می‌کنند. تا به حکومتیان بگویند آتش این انقلاب با گلوله و زندان خاموش نخواهد شد.»


نازنین بنیادی، بازیگر و فعال حقوق بشر، نوروز را «جلوه‌گاه ره‌یافت فرایند زندگی بهتر» دانست و نوشت: «در ایرانشهر آرمانی خود بازتاب غوغای نوآفرینی است. نوروزتان خجسته؛ نوروزمان پیروز.»

گلشیفته فراهانی، بازیگر مدافع اعتراضات مردمی با تأکید بر این که «ما همه با هم هستیم»، نوشت: «در این سال و سال ها، بر ما و ایران و فرزندانش چه گذشت. این ایران بدونِ ژینا، نیکا، سارینا، محسن و مجید و محمد مهدى و هزاران شهید راهِ آزادى دگر آن ایران گذشته نخواهد شد. مگر قاتلین را، این جمهورى زهرآگینِ اسلامى را به خاک سیاه بنشانیم که مى‌نشانیم.
 
+96
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  نوروز بر شما و خانواده عزیز و بزرگوارتان پیروز باد شاه زاده عزیزمان !
  10
  27
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  1: نوروز باستانی به همه تبریک. در نشست آمریکا گفته شد .به کسی‌ توهین نشود.اگر جشنی گرفته شد . هدف آخوند‌ها این است که ما همیشه عزادار باشیم. جشن نوروز نیست جشن نیاکان ما است.ملی‌‌ترین جشن دنیا که در پشت آن ۲۵۰۰ سال فرهنگ کهن ایرانی‌ وجود دارد. بی‌ دلیل نیست که از چپ تا راست گرفته چنین دشمن ستیزی با این جشن دارند . هر کشوری یک قهرمان ملی‌ دارد. آلمانی زیگفرید اژدها کش. یونانی‌ها آخیلس . عربا حمزه شیر کش . و ما؟ از کدام بگویم .یکی‌ یا دو تا که نیستند. موریس شیماسکو در مزدک می‌‌نویسد." سناتور اگاتوس نماینده قیصر روم در دیدار ایران و قباد پادشاه ایران چه دید ؟که ارمنستان را به ایران هدیه داد. تا دلاوران ایران روم را در مقابل هونها از روم دفاع کنند. می‌‌گوید نوروز بود در ایران و کشتگران در کوهستان خرمن می‌‌چیدند .در پاهین کوه سپاهی از دره نیلگون در نزدیکی تیسفون می‌‌گذشت.رستم پهلوان جاودانه در پیشاپیش می‌‌رفت. نامش تهمتن مرد پولادین پیکر و پوست ببر بر تان دارد. سرنوشت او پاسدار تاج و تخت. و توران نهنگاه اهریمن پلید به خود می‌‌لرزد.
  4
  1
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  2:" در پس رستم درفش پیل از آن طوس. هر چرخش تیغ شهری از تورانیان را به گریه می‌‌آورد. درخشی با نقش خورشید و دیگری با ماه از آن فریبرز و گستهم است.سر پلنگ دمان از آن شیدوش که برز و بالا همچون کوهستان دارد، پهلوان‌ها ایران خروشان پیش می‌‌تازند در روز نوروز. گرازه با درفشی به نقش گراز.فرهاد کنداور با نقش گاومیش و ریونیز با پلنگ سبز چشم دهان گوشیده.بر درفش بیژن دلاور سر ماه پیکری رومی همچون مروارید می‌‌درخشد. بر درفش پدرش گیو گرگی دندان خونین از هم گوشوده است.شیر زرین خاندان گودرز گرد افکن هم نیز در آن میان است. توران زمین می‌‌گرید.افراسیاب شاه بعد سگال در هیچ کجه پناه گاه نمی یابد.گردان تورانی چون گاو در زیر پاه شیر ایران به خاک می‌‌افتاد. گودرز پیر جام خود را از خون گرم سالاران توران پر می‌‌کند و جام را به یاد پسران ونبیرگان خود که در آورد گاه به خاک افتاده سر می‌‌کشد. و کیخسرو نیا شاهان ایران راه را به آنها می‌‌نماید تیغ‌ها به پیکر تورانیان و گرز‌ها گاو سرشان سر دشمن را به خاک می‌‌نشاند. اکنون ترانه نوروز در سراسر دشت می‌‌پیچد. "
  4
  1
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  3:بین خودمان از Drama الیاس هومر و مکبث شکسپیر پیش همین چند جمله لنگ می‌‌اندازند و خون به جوش نمی‌‌یاد ? این را داشته باشی‌ و دنبال استالین . کیانوری. مظفر الدین شاه .چگوارا .امام افتاد ؟ بعد هم می‌‌گویند ما تاریخ نداریم. پس این چیست؟ نوروز باستان پیروز.به امید روزی که این داستان را در ایران و در قالب یک تهاتر به فرزندان خود نشان خود نشان دهیم . نه تهزیه امام حسین یا مادر ماکسیم گورکی. اگر هم مایل بودید توزیع خواهم داد که چرا ۵۷ اتی اینقدر از تاریخ ایران نفرت دارند. بیشتر حسودی بود. می‌ دانستید مثلا شاملو شانامه و این دلاوران را قبول نداشت. می‌‌گفت نماینده ظلم و ستم و سیستم پادشاهی هستند نشان امریالیست آن زمان. ولی ضحاک خوب است نماینده طبقه کارگر که بر ضد ظلم و سیستم پادشاهی مبارزه کرد. این چیز‌ها را می‌‌گفت و پیرزنها و ضد بشر‌ها کف می‌‌کنند.می‌ گفتند این شاملو خدا ادبیات است. حالا بماند یکی‌ از همین ۵۷ اتی .که ۵۷ اتی بود ولی‌ زیاد اهل "من ایستاده می‌‌میرم" نبود.گفت بابا شورش را در آوردی با این روز نوروز و شانامه.رستم حامی‌ امپریالیست و ضحاک طبقه کارگر ؟.
  5
  0
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  ای بر پدر جیمز وات لعنت که دستگاه کپی را اختراع کرد. چون عده ای با سوء استفاده از این دستگاه با کلاهبرداری تلاش میکنند تا جلوه بدهند, که زبان فارسی اشان خوب شده است. باید به کسی که به شاملو ایراد میگیرد باید گفت: چغندر دروغ زیادی نخور! تو نمیتوانی حتی یک کلمه را درست بنویسی, بعد به ادبیات شاملو ایراد میگیری؟ لوبیا چیتی پخمه بپر وسط که سر کلانتر تنها شده است😜
  2
  0
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.