۷۵ درصد مردم ایران ناراضی هستند، به خیابان بریزند هیچ‌کس حریف آنها نیست

اعتماد آنلاین : دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: جمهوری اسلامی نباید به اقلیت هواداران پر و پا قرص خودش تکیه کند، باید به میانه جامعه برگردد و اکثریت قاطع جامعه را با خودش همراه کند.

سیدحسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با بیان این که «۷۵ درصد مردم ایران ناراضی هستند، به خیابان بریزند هیچ‌کس حریف آنها نیست»،گفت: جمهوری اسلامی نباید به اقلیت هواداران پر و پا قرص خودش تکیه کند، باید به میانه جامعه برگردد و اکثریت قاطع جامعه را با خودش همراه کند.

به گزارش سالنامه سازندگی، مهمترین بخش‌های این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

*    مادامی که حاکمیت اصلاحات واقعی را نپذیرد ما در انتخابات شرکت نمی کنیم.

*    انتخابات نمی تواند به اصلاحات منجر شود، اصلاحات مقدم بر انتخابات است.

*    نظامی که حداقل ۱۵ درصد جامعه جانشان را برای آن می دهند، نیروهای مسلح به آن وفادار هستند، در آن فروپاشی اتفاق نمی افتد.

*    اشتباه ما این بود که از قبل در ازای حمایت از روحانی بر سر کابینه و ..‌. توافق نکردیم.

*    به طور قاطع موافق کاندیداتوری روحانی در سال ۹۶ نبودم . حتی ۲ ماه قبل از فوت هاشمی در دیداری با وی گفتم با رهبری بروید روی فرد دیگری توافق کنید. آقای روحانی در ارتباط با موضوع هسته ای کار خودش را کرده است. این سرمایه را نسوزانیم. بگذاریم ذخیره بماند. سراغ کسی برویم که در شرایط پسا برجام بتواند کشور را بهتر اداره کند. هاشمی در پاسخ گفت که موافق نیستم.

 *   برای روحانی واعظی از جهانگیری مهم تر بود. نوبخت از همه ما برایش مهم تر بود. ما نمی گفتیم واعظی و نوبخت نباشند، بلکه می گفتیم روحانی باید از همه ظرفیت ها استفاده می کرد.

 *   ما اصلاح طلبان و میانه رو ها در عبور نکردن از روحانی در سال ۹۶ به خودمان و کشور ضربه زدیم.

 *   بعضی از دوستان در جبهه اصلاحات معتقدند که ادامه ریاست بهزاد نبوی در جبهه اصلاحات مناسب فضای سیاسی پسامهسا نیست. فضا رادیکال تر شده و جبهه باید با فرمانی حرکت کند که روابط اجتماعی اش را تقویت و بازسازی کند.
+123
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  خاک تو سرتون کنن که درصد هم نمیتونین بگیرین 😀 ٧٥٪؜؟؟؟؟؟
  8
  82
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  برو بالا اسگل . نه بالاتر. 98 در صد دست کم . فقط یه عده به خاطر ترس وبقیه هم به خاطر پست و مقام و حقوقی که براش میگیرند به ظاهر طرفدار هستند. ضمنا ناراضی نیستند متنفرند
  7
  64
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  مفت خور و یک دزد به تمام معنا ، ترسیدی مال و اموال غصبی تون به چوخ بره - خاندان هاشمی و مرعشی خوب خوردینو و چریدین . همتون هم که یا دبی تشریف دارید یا انگلیس . ولی یک روزی - روز حساب و کتاب میرسه . حالا هی حساب کتاب کنید چند درصد اینوری هستند ؟ کی همه میریزن بیرون ؟. راه فراری نیست اقایون مفت خور
  8
  58
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران
  با هاشمی صحبت کردم که با خامنه ای بر سر شخص دیگری بجای روحانی برای ریاست جمهوری بتوافق برسد؟!؟ بطور واضح می‌گویند که انتخابات در ج.ا کشکی بوده و از قبل بوسیله خامنه ای نتیجه انتخابات تعیین شده میباشد . همه مملکت بوسیله خامنه ای و بیتش اداره می‌شود، دولت و مجلس و دادگستری ، در جمهوری اسلامی فقط و فقط دکور است. البته در تمام نظام های استبدادی هم همینطور است.
  45
  54
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  تمام اعضای حکومت خودشون دارن به مردم میگن اگه همه بیاین بیرون. ما حریف شما نیستیم و باید در بریم. ولی‌ وقتی‌ شلوغ می‌شه فقط ۲ درصد تو بیرونن ۹۸ درصد می‌رن خونه!.
  1
  20
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  درسته ناراضی اند ولی آمار همه رو دارند، قدیما مردم آمار نمی دادند اصلا می‌گفتن حکومت برای چی میخواد آمار ما رو داشته باشه؟ اما حالا همه خودشون آمارشان رو میدن الکترونیک شده همه رو خودت وارد میکنی تا سیم کارت بگیری، بدون سیم کارت هم که زندگی نمیشه.
  0
  0
  شنبه ۰۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.