رهبرتراشی از مریم رجوی به اسم اپوزیسیون «داخل ایران»! ریخت و پاش نوروزی مجاهدین برای تبلیغ «جمهوری دموکراتیک»

کنفرانس مجاهدین در تالار سنای آمریکا به مناسبت نوروز به اسم «حمایت از قیام مردم ایران برای یک جمهوری دموکراتیک، غیراتمی و مبتنی بر جدایی دین و دولت»کیهان لندن: جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا و سناتور سابق جو لیبرمن با اعلام حمایت خود از اعتراضات ضدحکومتی در ایران اعلام کردند این خیزش به آغاز مرحله «تغییر رژیم» بسیار نزدیک است.

روزنامه «نیویورک پست» ۱۷ مارس (۲۶ اسفند) گزارش داد که بولتن و لیبرمن پنجشنبه در یک کنفرانس از خیزش مردم ایران حمایت کردند. کنفرانسی به نام مردم ایران اما به کام سازمان مجاهدین خلق که به اسم حمایت از انقلاب ضدحکومتی به دنبال رهبرتراشی از مریم رجوی و تبلیغ برقراری «جمهوری دموکراتیک» بوده است.

طبق گزارش وبسایت مجاهدین خلق، بولتون در سخنانش از تلاش‌های سازمان مجاهدین و مریم رجوی تشکر کرده و گفته آنها بخش اساسی از  مبارزه هستند.

بولتون که گویا شعارهای مردم در خیابان‌ها را نشنیده یا به هر علتی ترجیح داده چیزهای دیگری بشنود در بخشی از سخنرانی خود گفته «علتی که ما الان می‌توانیم خوش‌بین باشیم [این است] که در ایران می‌بینیم فعالیت‌های مردم در شش ماه گذشته [بیشتر شده] ما اپوزیسیون داخل را می‌شناختیم آنچه که سازمان مجاهدین مدام از آنها گزارش داده بود و به‌صورت دقیق گزارش کرده بود… دیدیم که چقدر مردم به‌لحاظ اقتصادی ناراضی هستند از آخوندها و بی‌کفایتی‌شان آنها کشوری را فریب دادند.»

بخشی از صحبت‌های بولتون در مورد تهدیدات اتمی جمهوری اسلامی بود که گفت: «برجام یک توهم است و از همان ابتدا هم یک توهم بود که برجام توانایی رژیم ایران را برای تولید سلاح هسته‌ای محدود می‌کند… آنها می‌توانند وعده‌های زیادی بدهند خیلی هم خوب این کار را می‌کنند اما قصد عمل به وعده‌هایشان را ندارند.»

وی افزود: «توافق هسته‌ای از همان ابتدا به طرز غیرقابل تصوری ناقص بود. این توافق به خودی خود به تضمین مسیر آنها به سمت سلاح‌های هسته‌ای کمک کرد.»

لیبرمن نیز با تایید اظهارات بولتون افزود: «این گسترده‌ترین خیزش علیه حکومت ایران است و بیش از هر زمان دیگری به رهایی مردم ایران از ظلمی که تحت آن زندگی کرده‌اند نزدیک است.»

جو لیبرمن در این ارتباط گفت: «زمان آن فرا رسیده است که دولت آمریکا اعلام کند برجام مُرده است و تحریم‌ها را بیشتر کند.»

این کنفرانس پس از آن برگزار شد که شماری از اعضای مجلس نمایندگان و ۴۷ سناتور ایالات متحده قطعنامه‌هایی را امضاء کردند که از خیزش مردم ایران با هدف سرنگونی حکومت حمایت می‌کند. برخی منابع از جمله وبسایت «نیوزمکس» گزارش داده‌اند که در این قطعنامه‌ها از برقراری یک «جمهوری دموکراتیک» در ایران حمایت شده و حاوی بندهای پیشنهادی سازمان مجاهدین خلق است. این درحالیست که نه فقط مقامات رسمی آمریکا بلکه سایر رهبران غرب که مسائل ایران را دنبال می‌کنند اعلام کرده‌اند انتخاب شکل آینده حکومت در ایران با مردم ایران است.

در همین ارتباط رجوی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفادی در قطعنامه‌ها به ابتکار او تدوین شده است. در  کنفرانس مجاهدین شمار دیگری از مقامات سابق آمریکا از جمله ژنرال جیمز جونز مشاور امنیت ملی باراک اوباما و فرمانده پیشین ناتو از «رهبری مریم رجوی» در راستای یک ایران دموکراتیک قدردانی کرده‌اند! این ژنرال بازنشسته بارها به مناسبت‌های مختلف از کمپ مجاهدین در آلبانی موسوم به «اشرف۳» بازدید کرده است.
در ارتباط با چنین بازدیدها و کنفرانس‌هایی یادآوری می‌شود که الین چاو که دونالد ترامپ او را به به عنوان وزیر پیشنهادی حمل و نقل‌ معرفی کرده بود در سال ۲۰۱۵ برای پنج دقیقه سخنرانی در دفاع از مجاهدین خلق مبلغ پنجاه هزار دلار دریافت کرده بود.

مایکل روبین مقام سابق وزارت دفاع آمریکا در امور خاورمیانه اواسط دی‌ماه ۱۴۰۱ در مقاله‌ای با اشاره به تنفر مردم ایران از سازمان مجاهدین خلق خطاب به مقامات آمریکایی و اروپایی نوشته بود شرکت آنان در نشست‌های یک سازمان با سابقه تروریستی که یک رهبر مستبد آن را اداره می‌کند به نفع تبلیغات جمهوری اسلامی علیه انقلاب مردم ایران است.

یکی از مسائل مطرح شده در این گزارش، پشت پرده و ابهامات مسائل مالی این سازمان است. روبین معتقد است بین علی خامنه‌ای و مریم رجوی برای مخفی نگه داشتن امپراتوری اقتصادی‌شان هیچ تفاوتی نیست.

وی همچنین نوشته بود: «برخی از سیاستمداران آمریکایی ممکن است خیال‌ کنند که با گرفتن پول نقد از مجاهدین خلق در ازای سخنرانی‌های کوتاه هیچ ضرری نمی‌کنند، اما اشتباه می‌کنند. حمایت از مجاهدین خلق هدیه به جمهوری اسلامی است. آیت‌الله‌ها تبلیغ می‌کنند که غرب از ایرانی‌ها تنفر دارد و دلسوز مردم ایران نیست. نزدیک شدن سیاستمداران آمریکایی به سازمان مجاهدین حتا اگر برای پول باشد به تبلیغات آیت‌الله‌ها کمک می‌کند.»

در این میان، رابرت مالی نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران اواسط بهمن‌ماه گفته بود آمریکا به دنبال تغییر رژیم ایران نیست اما انتقادات به وی آنقدر بالا گرفت که مجبور به عقب‌نشینی از گفته‌ی خود شد و اعلام کرد «او و دولت ایالات متحده نمی‌توانند ادعای صحبت کردن از جانب معترضان را داشته باشند و فقط مردم ایران قادر به انجام چنین کاری هستند.»
+10
رأی دهید
-126

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  elnazpishu - لندن، انگلستان

  رجوی از کجا پول میاره؟! غیر از جمهوری اسلامی و عواملش کی پول داره که اینها رو زنده نگه داره؟
  6
  109
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  fardin42 - لاستوناس، کوبا

  لطفا یکی سیفونو بکشه اینا برن پایین، واقعا این لچک چی فکر میکنه؟
  7
  146
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  ماینر - اسن، آلمان

  تنها چیزی که خمینی دجال در عمر سراسر منحوسش در مورد این فرقه ذاله گفت ،گفت که اینا منافقین هستند و از کفار بدترند.زنکه زیر خواب صدام حسین.
  6
  64
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  elnazpishu - لندن، انگلستان
  پولهای مریم لچک را عربستان میده درضمن فرقی بین خامنه ای مفعول و مریم لچک نیست اسلام همین است دین شهوت رانی که از رهبر پدوفیلی صلوات الله علیه بر مسلمین به ارث مانده است
  4
  69
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  شما فرومایگان نمیتوانید مزاهمین خلق این حـ...‌های بی‌وجدان منفعت طلب که دستان پلیدشون به خون جوانان مملکت آغشته هست و باعث به قدرت رسیدن آخوند بر این خاک پاک آریأی شدند را به ما تحمیل کنید این فرومایگان همانا ارزانی خودتان !!
  3
  34
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  خوشبختانه این "دایی جان ناپلئون"های همیشه در صحنه دیگه نمیتونن ادعا کنن که همه چز را آمریکاییها تصمیم میگیرن و خودشون میارن, خودشون میبرن. انقلاب, زن, زندگی آزادی فقط یه پشتیبان داره, اون هم مردم ایران هستن. آمریکاییها ظاهرآ, یه اسلامگرای, عقب افتاده تو آب نمک نگاه داشتن که به جای آخوندها بیارن ولی کور خوندن. اینبار مردم ایران صورت جلسه را تعیین میکنن.
  3
  31
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  فرهاد۱۹۷۷ - لوس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  سئوالی که برای من هست این است چه‌کسانی و چه دولت‌های به استثنای عربستان سئودی به این وامانده ها و عقب افتاده‌ها کمک میکند. واقعا اگر کسی میداند، در اینجا بنویسد. من آخرین باری که با این تفاله‌های برخورد داشتم سال ۱۹۸۴ بود که در فرودگاه جان اف کندی نییورک یکی از همان لچک بسر ها جلوی من را برای کمک به مجاهدین گرفت. جواب من به آن لچک بسر چیزی بود که قابل نوشتن در اینجا نیست.
  4
  34
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  ایرانی دبش - تهران، ایران

  این مریم مردم ایران رو چی فرض کرده ؟؟ الان هم با پول آمریکا که در اساسنامه سازمانی ؟! آمریکا جهان خوار است می خواهند از آمریکا کمک مالی بگیرند که با جهان خوار بزرگ آمریکا مبارزه کنند ! خنده داره
  3
  31
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان

  سازمان مجاهدین بخش کوچکی از مبارزه بودند ولی با خیانت و دروغگویی جایی در دل مردم ندارند، بین بودند و هستند فاصله ای وجود دارد که نفی آن گفته ات هست . پولهایی که برای تبلیغات و ساپورت ازآنها میگیری همان پولهایی است که خود شما به آنها میدهید و یا از فروش مواد مخدر به بچه های تان
  3
  30
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  این حاجیه خانم رئیس جمهور محترم ما , در رای گیری دموکراتی که تو سازمان داشتند با رای صد در صد رئیس جمهور شده . یعنی صد رحمت به آخوندهای محترم و بی شرف خودمون . باز این آخوند ها چند در صد مخالف اعلام میکنند .
  1
  34
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  somebody - ونکوور، کانادا

  پس نتیجه میگیریم مخالفان رضا پهلوی به اینا دلخوش کردن !!
  5
  30
  یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  هر زمان که اخبار در باب این گروهک ملعون چاپ می‌شود، طرفداران فاسد و کریه‌المنظرشان همانند چلپاسه خود را در سوراخ قایم و منفی روان میکنند. خاک بر سرتان بز دل‌های ترسو. جربزه کنید و کامنت نوشته کنید.
  5
  19
  یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  این مریم لچک وجودش رو نداره که حتی بعد از سرنگونی اخوندها پاشو توایران بزاره چون میدونه که از نظر مردم ایران مجاهدین خر از اخوندها هم منفورترند. یه مشت اوسکول روانی کپک زده.
  0
  5
  دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.