دو افسر پلیس در غرب کانادا به دست یک نوجوان کشته شدند

افسر پلیس، تراویس جردن (چپ) هشت سالی بود که به نیروی پلیس پیوسته بود و برت رایان (راست) بیش از پنج سال سابقه داشتبی بی سی: دو افسر پلیس کانادا پس از آن که در پاسخ به یک تلفن اورژانس به آپارتمانی در شهر ادمونتون - استان آلبرتا - مراجعه کردند با شلیک یک نوجوان ۱۶ ساله کشته شدند.

مادر این نوجوان حدود ساعت یک بامداد به پلیس تلفن کرده بود چرا که نگران فرزند خود بود و اختلاف جدی میان مادر و پسر درگرفته بود.

او هم که ۵۵ سال دارد در جریان این تیراندازی به شدت زخمی شده اما زنده مانده است.

به گزارش پلیس ادمونتون، این نوجوان که هویت او علنی نشده سپس اسلحه را به سوی خود گرفته و خودکشی کرد.

دیل مک‌فی، رئیس پلیس ادمونتون گفته دو افسر پلیس حدود ساعت ۱۲:۴۷ دقیقه نیمه شب پنجشنبه و پس از آن که تلفنی درباره یک نزاع خانوادگی دریافت کرده بودند به محل اعزام شدند و قبل از ورود به آپارتمان در بیرون ساختمان مدتی با مادر این نوجوان حرف زدند.

دقایقی بعد آنها به آپارتمان مراجعه کردند و به محض روبرو شدن با این نوجوان با چندین گلوله که به سمت آنها شلیک شد مجروح شدند.

رئیس پلیس می‌گوید دو افسر جان باخته هرگز از سلاح‌های خود استفاده نکرده‌اند چرا که از مسلح بودن نوجوان داخل آپارتمان اطلاعی نداشتند و عملا «فرصتی» برای استفاده از سلاح پیدا نکرده‌اند.

این دو افسر بلافاصله به علت جراحات شدید به بیمارستان منتقل شدند اما دقایقی بعد بر اثر شدت جراحات جان باختند.

پلیس می‌گوید پس از تیراندازی این نوجوان به سوی افسران پلیس، مادر او تلاش کرده جلوی درگیری را بگیرد و با پسرش گلاویز شده که به همین علت هم تیر خورده و زخمی شده اما اکنون وضعیت جسمی او ثتبیت شده و زنده خواهد ماند.

هویت تیرانداز و مادر او به علت زیر سن قانونی بودن این نوجوان مطابق قوانین کانادا فاش نشده است.

پلیس می‌گوید این نوجوان هیچ سابقه جنایی و کیفری نداشته است اما پیش‌تر پلیس به علت رفتارهای «غیرخشن» ناشی از اختلال روانی و در پاسخ به تلفن از سوی خانواده به این محل مراجعه کرده بود.

هنوز جزییات دقیق این تیراندازی، اسلحه مورد استفاده در آن، مجوز مالکیت سلاح و دیگر مشخصات علنی نشده و پلیس می‌گوید در حال تحقیقات اولیه است.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا به همراه دیگر نیروهای پلیس این کشور از جمله پلیس ونکوور و تورنتو با افسران نیروی پلیس ادمونتون ابراز همدردی کرده‌اند.

در ۶ ماه گذشته، هشت افسر پلیس در حین ماموریت کشته‌اند. شش مورد دیگر در دو استان بریتیش کلمبیا و اونتاریو اتفاق افتاده است.
+2
رأی دهید
-14

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.