امام جمعه تهران: سال ۱۴٠۱ قدمی به سوی ظهور امام زمان بود

محمد جواد حاج علی اکبری در آخرین نماز جمعه تهران در سال ۱۴٠۱رادیو فرانسه: به گفته محمد جواد حاج علی اکبری سالی که رو به پایان است، سال عملیات و توطئه‌های گوناگون دشمن بود که اگرچه از نظر طراحی «تحسین‌برانگیز» بود اما به دلیل عدم شناخت از ملت و رهبر ایران شکست خورد. او «حضور با طراوت رئیس جمهور» را دلیلی برای امیدواری به پیشرفت‌های بیشتر در سال آینده دانست.

سه روز مانده به پایان سال، در نماز جمعه ۲۶ اسفند، امام جمعه موقت تهران بخش بزرگی از سخنان خود را به جمع‌بندی رویدادهای سال ۱۴۰۱ اختصاص داد و تلاش کرد که مشکلات کشور و رژیم را پایان‌یافته قلمداد کند. او گفت سال گذشته، «سال ملت و مردم ایران بود. آنان علی‌رغم گلایه‌ها و مشکلات، پای انقلاب و نظام ایستادند».

حاج علی اکبری که رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه نیز هست، در تمام صحبت‌های خود هیچ اشاره‌ای به اعتراضات مردم نکرد اما تقریباً همه رویدادهای سال ۱۴۰۱ را ناشی از عملیات دشمن دانست. او در عین حال تأکید کرد که عفو «حدود ۹۰ هزار نفر از متهمان اغتشاشات اخیر و سایر موارد» به دستور علی خامنه‌ای، «استحکام و انعطاف نظام» را نشان داد.

حاج علی اکبری سال ۱۴۰۱ را سال حوادث تلخ و شیرین توصیف کرد که از یکسو با حوادث طبیعی چون «سیل و زلزله و سرما» و از سوی دیگر با «حوادث فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی» همراه بوده است.

او گفت: «فشارها را از همه طرف بر ایران وارد کردند تا میوه آن را در میز مذاکرات بگیرند. در پاییز ۱۴۰۱، ملت ما در برابر سه (؟) فتنه بزرگ ایستاد... با رفتارهای غیرقابل تصور و کشته‌سازی وارد میدان شدند. اما مردم ایران بزرگترین جنگ رسانه‌ای و ترکیبی را پشت سر گذاشتند و دشمن علی رغم عملیات مهندسی شده و طراحی جامعی که تحسین برانگیز بود، بخاطر عدم شناخت از ملت و رهبر ایران به نتیجه نرسید».

حاج علی اکبری نگفت که دشمن در چیدن «میوه» موفق بوده است یا خیر.

امام جمعه تهران گفت: «برنامه دشمن این بود که سراغ برجام ۲، ۳ و ۴ برود اما برنامه‌ریزی‌هایشان به نتیجه نرسید». حسن روحانی در زمان ریاست جمهوری‌اش ابراز امیدواری کرده بود که توافق اتمی با برجام‌های بعدی ادامه یابد.
برنامه‌های دشمن برای آخر سال
حاج علی اکبری همچنین از «حوادث تلخ شاه چراغ، ایذه، سیستان و بلوچستان و کردستان» یاد کرد و باز هم همگی را به گردن «دشمن» انداخت.

او  افزود که برنامه دشمن برای آخر سال «پروژه مسموم سازی دانش آموزان و فراخوان چهارشنبه آخر سال بود». همچنین به دنبال «فشارهای سنگین دشمن، ایران را از برخی اجلاس‌ها و نشست‌ها با اتهامات حقوق بشری بیرون کردند تا باعث منزوی شدن‌مان بشوند».

علاوه بر اینها، «اغتشاشات ارزی با هدف دلار ۱۰۰ هزار تومانی» بخشی از «جنگ اقتصادی دشمن» بود که به گفته حاج علی‌اکبری مثل موارد گذشته شکست خورد.

به ادعای امام جمعه موقت تهران به رغم تمام توطئه‌ها و طرح‌های دشمن، ایران به موفقیت‌هایی چون «کاهش بدهی‌های ملی، کاهش نسبی بیکاری و گسترش ارتباطات آسیایی با همسایگان از جمله چین و روسیه و همچنین توافق با عربستان» دست یافته اما بازهم دشمن تلاش کرده تا «این موفقیت‌ها دیده نشوند».

از نگاه حاج علی اکبری، به لطف «حضور با طراوت رئیس جمهور و خبرهای خوب قوه قضائیه در مبارزه با فساد»،درسال آینده (۱۴۰۲) نیز «راه کمال و قوت را دنبال خواهیم کرد».

امام جمعه تهران سپس از سیاست خارجی جمهوری اسلامی نیز کارنامه درخشانی عرضه کرد و نتیجه گرفت که سال سپری‌شده «سال ایران، جبهه مقاومت و آسیا و سال شکل گیری حرکت جهان به سوی نظم نوین جهانی و قدمی به سوی ظهور بقیه‌الله الاعظم بود».
+2
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  امام زمان همن مهدی مادرکنی است؟زمان دبیرستان به دو تا از دوستان کارمون این بود نیمه های شعبان هرجا یا مهدی ادرکنی میدیدم شب جلوی ادرکنی یک" م" اضافه میکردیم،کار به جایی رسیده بود که برای پرچمها نگهبان بسیجی میکذاشتند
  1
  1
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.