شاهزاده رضا پهلوی: ماموریت من روزی پایان می‌یابد که ایرانیان در صندوق رای آینده سیاسی خود را تعیین کنند

نشریه فایننشال‌ تایمز در مقاله‌ و گفت‌وگویی با شاهزاده رضا پهلوی به بازگشت فعالانه او به عرصه سیاست در چند ماه گذشته و تلاش‌های بی‌وقفه او پرداخته و نوشته است که ولیعهد در تبعید ایران با هواداران فراوانش در داخل و خارج از کشور، معتقد است که زمان تغییر رژیم در ایران فرا رسیده است.

این گزارش به رشته سفرهای شاهزاده رضا پهلوی در اروپا برای متقاعد کردن آنان به افزایش حمایت از جنبش اعتراضی ایرانیانی که خواستار تغییر رژیم دینی‌اند، اشاره می‌کند.

شاهزاده رضا پهلوی به فایننشال تایمز گفت که تکمیل تحریم‌های اعمال‌شده علیه جمهوری اسلامی با اقدام‌هایی چون «توانمند کردن» ایرانیان مخالف رژیم نقش زیادی در افزایش توان آن‌ها در «اعمال فشار از داخل» دارد.

فایننشال‌ تایمز نوشته است که چنین اظهارنظرهایی نشان‌دهنده اطمینان مخالفان رژیم در خارج از کشور از این است که اعتراض‌های گسترده‌ای که پس از کشته شدن مهسا امینی در ایران آغاز شد، وضع را متحول کرده است و همچنین امید آنان به تغییر سیاست غرب در قبال ایران را مورد تاکید قرار می‌دهد.

این نشریه به حضور شاهزاده رضا پهلوی در کنفرانس مونیخ و دعوت نشدن از مقام‌های جمهوری اسلامی به این نشست امنیتی و همچنین دیدارهای او با قانونگذاران در لندن، پاریس و بروکسل اشاره کرده و از قول او می‌نویسد که فرصت دیدار با مقام‌های ارشد قبلا نیز بود، اما تفاوت در اینجا است که این بار مردم نیز مشارکت دارند. او گفت: «بعد از ۴۳ سال جهان دارد می‌گوید که بهتر است با مردمی صحبت کنیم که جایگزین [رژیم] و بخشی از راه‌حل‌‌اند.»

فایننشال‌ تایمز نوشته است که علی‌رغم فروکش کردن اعتراض‌ها و در شرایطی که ایران تحت فشارهای اجتماعی و اقتصادی است، مخالفان پیش‌بینی می‌کنند که ناآرامی‌های بیشتری در راه است و در این مسیر، شاهزاده رضا پهلوی و دیگر فعالان سیاسی مخالف جمهوری اسلامی در خارج از کشور در تدارک زمینه‌ای برای دوران گذارند.

این نشریه نوشت که به دنبال دهه‌ها اختلاف در میان ایرانیان خارج از کشور که تمایل چندانی به حضور در فعالیت‌های سیاسی نداشتند، اکنون شاهزاده رضا پهلوی و دیگر چهر‌ه‌های فعال صدای خود را تا سطح بی‌سابقه‌ای در عرصه بین‌المللی به گوش می‌رسانند که بخشی به‌دلیل ماهیت و دامنه گسترده‌ اعتراض‌ها و سرکوب خشن جمهوری اسلامی و بخشی از آن هم به‌دلیل تنش‌های میان جمهوری اسلامی و غرب و همچنین حمایت نظامی تهران از مسکو در جنگ اوکراین است.

 شاهزاده رضا پهلوی در گفت‌وگو با فایننشال‌ تایمز گفت که در تماس مداوم با فعالان داخل کشور است و هدفش متقاعد کردن غرب برای کمک به ایرانیان برای دور زدن محدودیت‌های اینترنتی و همچنین جمع‌آوری کمک‌های مالی برای کارگران اعتصاب‌کننده است. او گفت: «تلاش می‌کنیم همه این‌ها را در قالب تغییرات غیرخشونت‌آمیز و نافرمانی مدنی و بدون توسل به خشونت یا مداخله خارجی انجام دهیم.»

در ایران، تحلیل‌گران و دیپلمات‌ها می‌گویند که در میان فعالان سیاسی خارج از کشور که از جمله شامل بازیگران، روزنامه‌نگاران و فوتبالیست‌ها می‌شود، شاهزاده رضا پهلوی به عنوان فرزند پادشاه فقید ایران دارای درجه‌ و سطح ویژه‌ای است، ولی در عین حال، سابقه خانوادگی‌اش نیز گاهی به‌عنوان نقطه ضعف او عمل می‌کند.

شاهزاده رضا پهلوی یک بار دیگر درباره تمایل خود به بازگشت سلطنت ابراز تردید کرد و گفت: «از این مناظره کنار می‌کشم تا خود را درگیر طرفداری از شخص خاصی نکنم.»‌ او تاکید کرد که وظیفه‌اش «تشکیل ائتلافی از سازمان‌ها و گروه‌های سیاسی و زمینه‌سازی برای پس از براندازی است».

او تاکید کرد که نقش‌آفرینی‌اش به‌عنوان رهبری گذار بستگی به تصمیم مردم خواهد داشت و گفت:‌ «ماموریت من در زندگی در روزی که مردم ایران پای صندوق‌ رای بروند و نظام آینده خود را انتخاب کنند، پایان می‌یابد.
+262
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  همین الان هم مردم پای صندوقها میروندورای میدهند.در43سال بیشتر از سی بار رای داده اند.اما زمان پدرتان اصلا یکبار برای خنده هم که شده رای گیری شد؟؟اغلب اعضای مجلس سنا و مجلس موسسان و مجلس شورای ملی ازقبل معلوم بودند.مجلس آنموقع سیرکی بود برای خودش.
  175
  174
  جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  اصلا ماموریتی نداری که بخواهی انجام بدی.اگر عددی بودی وچیزی بلد بودی ودر43سال دوری ازایران چیزی یادگرفته بودی درهمان آمریکا برایت سمتی درمثلا مجلس بعنوان یک سناتورعضونظر میگرفتند.آقارضاخودآمریکاییها شمارابهترازما شناخته اندکه درجمعشان راه نداده اند.درست نگفتم؟
  167
  166
  جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  درود بر مرام و هدفت شاهزاده عزیز و بزرگوار !
  141
  141
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  مقلطه کردن و زیرآبی رفتن و خود رو به خریت زدنت ، دقیقاً مثل ارباباته ! انتخاباتی که مهندسی شده و کاندیداهاش رو شورای مسخره نگهبان ، طبق دستور مفعول و بیت و سپاه برگزیده و رو میکنه رو باید تِر زد توش ! و البته تِر زد به عقل و فهم اونکسانیکه این نوع ... تخابات فرمایشی رو استاندارد و عادلانه میدونن !! آخرین ... تخابات مسخره طویله مجلس که یادته ، نماینده های بیسواد و اوشگول و بله قربانگو مثل خودت با دو تا سه هزار رأی ، چماقدارای رژیم و خونواده هاشون راهی طویله مجلس شدند !!
  138
  139
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران

  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  این صحبت شما ذرست یک نمونه از این مسئله هست بعضی ها نقش شاهزاده در خیزش ملت بر علیه رژیم آخوندی را متوجه نشندند. مگه شاهزاده ادعای پادشاهی کردند؟ ۴۳ سال از حکومت پادشاهی گذشته. مگه ملت امروزی ایران حکومت پادشاهی میخواهند؟ مگه بنا هست که شاهزاده مثل پدرش بر ایران حکومت کند.شما هنوز خبری نشده کلنگ برداشتید که امید بهتر برای ملت نابود کنید. من فکر میکنم یا اصلا در جریان مسایل روز نیستید و یاذاینکه بخاطر منفعت شخصی خودتان به هموطناتان خیانت میکنید.
  177
  134
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران

  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  نه. اصلا درست نمیگید. شما شناختی در مورد سیاست جهانی و طرز اداره مملکت کشوری های غزبی مثل امریکا ندارید. فکر میکنید امزیکا مثل حکومت آخوندی یک شخصیت خارجی را سناتور بکنند؟ در این کشورها مردم کسانیکه واجد شرایط باشند انتخاب میکنند. نه مثل رژیم آخوندی از عراق مهره های خودشون را وارد کنند و پست رئیس قوه قضایی بکنند.
  168
  126
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  مهدی52 - روتردام، هلند
  همانطور که تاریخ ایران به خاطر خدمات و میهن دوستی از رضاشاه و محمدرضاشاه پهلوی به نیکی یاد میکند از شاهزاده رضا پهلوی هم بخاطر دوراندیشی و گذشت حتما به نیکی یاد خواهد کرد
  79
  80
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان
  خب ساندیس خور ها و نون به نرخ روز بخور ها اینجا پیداشون شده)) زور نزنید ،این حکومت به زودی زودی نابوده و شما انگل های داغون محکوم به نابودی. امیدوارم حکومت جدید و آینده یه مدت قانون خود آخوندهای شپشو رو عوض نکنه تا بتونیم سگ های نظام رو به زیبا ترین شکل از بین ببریم تا واسه آینده ها درس عبرت بشه. اون بو گندوهایی که خارج هستن رو هم همینطور))) گور بابای شما ساندیسی های حرومی. اونی عرزشی که علیه شاهزاده اومده نوشته ،فقط میتونم در جوابت بگم ،مرگ بر جمهوری اسلامی،مرگ بر فلسطین و لبنان، جانم فدای ایران .
  71
  72
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان
  Qasim.Rimbaud - پاریس، فرانسه
  خداییش شما شپشو های ....با خودتون چی فکر کردید؟ فکر کردی تا ابد این حکومت میمونه؟))))
  76
  77
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  محمداسماعیلی - ایران، ایران

  بیش از 50 درصد جامعه ایران مذهبی و سنتی هستند. بدون در نظر گرفتن آنها هیچ اتفاقی برای انقلاب نمی افته. شما کافیه میزان حضور مردم در زاهدان رو با سایر نقاط ایران مقایسه کنید.
  67
  6
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  1: همیشه ایراد می‌‌گیرند که چرا بنده حقیر همیشه از گذشته سخن می‌‌گویم. برا ساختن آینده باید گذشته خود را شناخت. اگر یاد گرفتیم با تاریخ خود مانند استفراغ رفتار نکنیم امید هم وجود دارد که از این تاریکترین دوران تاریخ ایران هم گذر کنیم. بنده مخالفتی با دری وری گفتن سایبری‌ها دمکرات و چپ این سایت یا همان طلبه .....و چپ نما حوزه علمیه شعبه سایت UK ندارم. به هرحال آن‌ها هم یک تکه استخوان آخوندی برا نمردن لازم دارند.ولی روی سخن کسانی که هنوز اسیر ایدئولگی ۵۷ اتی هستند. حافظه تاریخی. تا احمد شاه را ول کنیم از احمد شاه شروع کنیم. چند نفر از ما می‌‌داند که احمد شاه بزرگترین دلال غلات بوده و در زمان او و پدرش بیش از ۳ میلیون ایرانی‌ از گرسنگی .آنفلوانزای اسپانیایی . وبا مردند و این جوان حاضر نبود غلات را به بازار آورد.حتی به نصیحت وزیر خود هم گوش نمی‌‌داد. ۳ میلیون در آن زمان یک سوم جمعیت ایران بود. خیلی‌ از جامعه شناسان معتقد نابودی یک سوم مردم ایران تاثیر عظیم داشت که ما زمان انقلاب صنعتی اروپا را خوابیدیم .رضا شاه کوشش این مسیر را عوض کند .
  38
  38
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  2:.رضا شاه کوشش این مسیر را عوض کند ولی فقر و نادانی‌ سیاسی ما غرور کاذب ما همه چیز را به نابودی کشید. از خود رضا شاه شروع شد. تقی‌ ارانی را به اروپا فرستاد با گفتن. چیزی یاد بگیر و این مملکت نگون بخت قجار زده را با باز گشت خودتان آباد کنید. طرف تا آلمان می‌‌دود به جای تحصیل بجای آموزش از انقلاب صنعتی و آوردن آن به ایران. گروه ۵۱ نفر را تشگیل می‌‌دهد و آغازی شروع می‌‌شود که اثر آن را تا به امروز هم می‌‌بینیم. ارانی می‌‌گفت.رضا شاه دیکتاتور است.ما یک نفر مثل استالین می‌‌خواهیم. رضا دیکتاتور قبول. چند نفر را کشت؟ ۱۰۰۰ نفر .۱۰۰ هزار . ۱ میلیون؟ همین آقا ولی به استالین می‌‌گفت رفیق یوسف. کشتار جنگ دوم جهانی‌ چقدر بود؟ ۱۵ میلیون. بیست میلیون ؟ همه می‌‌گویند بزرگترین کشتار در جنگ دوم جهانی‌ بود. اشتباه.چند نفر از ما می‌‌داند که در استالین ۳۵ میلیون روس در گولاک‌ها سیبری از گرسنگی مردند و تا به امروز هنوز هم کسانی داریم که معتقد استالین در راه آزادی و نجات زحمت کشان تلاش می‌‌کرد. و دلیل هم دارند.
  38
  38
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  3:و دلیل هم دارند.با با من زمان پسر رضا شاه کفش نداشت. نمی‌‌گویم بی‌ کفش نداشتیم .یک جای دنیا را نشان دهید که همه از دم کفش مدل جرج امانی دارند. ؟ شسکسپیر زمانی گفت. همیشه غصه می‌‌خوردم که کفش نداشتم تا زمانی که دیدم یک نفر پا نداشت. اگر آن زمانی که کفش نداشتیم یک نگاه به همسایه شمالی‌ می‌‌کردیم که ۳۵ میلیون پا ندارند شاید امروز چنین اوضاع نداشتیم. یک قدم به جلو. من نمی‌‌دانم اگر مصدق باقی‌ می‌‌ماند آیا اوضاع ما ایرانی‌‌ها بهتر می‌‌شد. ولی به یک چیز اعتقاد دارم. تاریخ ما بدون مصدق بسیار روشنتر و باز تر بود بدون این همه دروغ. چند نفر از ما می‌‌داند که زمانی که نواب صفوی از تبعید عراق بر گشت .اولین کسی‌ که سر مرز به پیشواز او رفت مصدق بود. آیا به بهانه دفاع از دمکراسی می‌‌شود با کثیفترین قشر جامعه ایران همکاری کرد ؟ مرز کجاست ؟ هدف دفاع از دمکراسی است یا داشتن قدرت به هر قیمتی در یک دوران پر از بحران که هر قدمی‌ را باید سنجیده بر داشت؟ کجا دنیا یک نخست وزیر را دیدید که مدعی دمکراسی است ولی حاضر به قبول کردن قانون مشروطه نیست.
  34
  34
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  3:ولی حاضر به قبول کردن قانون مشروطه نیست که در آن به شاه این اجازه را می‌‌دهد که نخست وزیر را بر کنار کند اگر اساس خطر کند که مملکت در حال تجزیه است و همسایه شمالی فقط یک قدم دیگر لازم دارد که نیمی از ایران را از آن خود کند . و نخست وزیر دمکرات اجاز دارد بر خلاف قانون مشروطه از دستور بر کناری سر پیچی‌ کند مجلس را "مجلس ۸" منحل کند به کمک نواب صفوی رئیس پلیس تهران را ترور کند. با وجود اینکه رئیس پلیس تهران از هوادارنش بود ولی مخالف بستن مجلس بود.قبل از مصدق مگر هشت بار نخست وزیر به خاطر ضعف در مقابل حزب توده بر کنار نشدند ؟ چرا همه آن‌ها قبول کردند و گفتند بر طبق مشروطه حق شما است . آیا یک نخست وزیر دمکرات اجازه دارد بهترین آگاه‌ترین سیاست مدار آن زمان و طرفدار خودش خلیل ملکی را بر کنار کند که شجاهانه در مقابل مصدق قد علم کند و بگوید . اجازه ندارید مجلس را منحل کنید .این برخلاف قانون مشروطه است. عجیب نیست که طرفداران او هنوز بعد از ۹۱ سال این استفراغ تاریخ ایران را به خورد ما می‌‌دهند. هدف ثابت کردن نیست که آیا مصدق حق داشت یا محمد رضا پهلوی . هدف گفتن این است
  28
  28
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  4 :هدف گفتن این است که چرا کارت‌ها خود را روی میز نمی‌‌گذارید و اجازه نمی‌‌دهید مردم خود قضاوت کنند ؟ این گوی و این میدان. مثلا خسرو روزبه. کلا مخالف اعدام هستم ولی چرا نمی‌‌گید که خسرو روزبه رهیس شعبه نظامی حزب توده بود و هدفش کودتاه سرخ در ارتش به دستور حزب توده " KGB " بود مثل افغانستان. خسرو روبه به دست خود ۵ روزنامه نگار را ترور کرد که مقاله انتقادی در مورد حزب توده می‌‌نوشتند. آیا این برخورد صادقانه به تاریخ ایران و پهلوی است است ؟ یک قدم به جلو تا ۵۷. چند نفر از ما می‌‌داند که کتاب و تز حنیف نژاد چه بود ؟ تبدیل ترور به انقلاب" در کتاب خود توزیع می‌‌دهد که چگونه پاسبان سر کوچه را ترور کرد بلیط فروش شرکت پان آمریکا ترور کرد تا این ترور‌ها تبدیل به انقلاب شود. و امروز ؟ بلیط درجه یک پان آمریکا را می‌‌خرند می‌‌دوند تا آمریکا تا به آمریکا همان دشمن دیرینه. التماس کنند و می‌ گویند رضا پهلوی خوب نیست .ما خوب هستیم. این تاریخ ایران است یا استفراغ تاریخ ؟ آیا می‌‌شود سیاکل راه انداخت و با شروع آن تمامی در‌ها مذاکره بست
  26
  26
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  5: سیاکل راه انداخت و با شروع آن تمامی در‌ها مذاکره بست علی‌ میر فطروس می‌‌گوید شروع سیاکل پایان همان نیمه دمکراسی و آغاز فاشیست سرخ در ایران بود. یک قدم به جلو. چند نفر از ما می‌‌داند که حزب توده در سال ۵۷ در روزنامه مردم نوشت .قشرروحانیت بخصوص حضرت آقا خمینی متحد طبقه زحمت کش ایران هستند. در چنین تفسیر عجیب است که با سپاه و خلخالی همکاری در شناخت خلبان‌ها پادگان نوژه و اعدام آن‌ها به بهانه کودتا. عجیب تر از این راهیان راه سیاکل هم همراه با حزب توده فریاد حضرت آقا خلخالی تا می‌‌توانی از این حشره امپریالیست اعدام کن. این تاریخ است یا استفراغ تاریخ ما ؟ همیشه می‌‌گفتم فرهنگ جامعه ما از زمان احمد شاه در دست چپ قرار گرفت. شروع آن فرستادن جوان ایرانی‌ به اروپا برا آموزش و باز گشت.بخت بد ما در آن زمان چپ و عقیده چپی حاکم بر جهان آن روز بود. که در نزد ما هیچ گونه ربطی به چپ دنیا نبود.آغشته به عجیبترین اتحاد مخالفین پهلوی با هم بود که در زندگی‌ عادی اگر همدیگر را می‌‌دیدند با دندان به گردن و خون هم را می‌‌نوشیدند. امروز نمی‌‌بینیم.؟
  28
  28
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  6: امروز نمی‌‌بینیم.؟ چه نقطه مشترک بین پان ترکیست و طرفدار فتعلی شاه با حزب کومله وجود دارد ؟ در چیز اتحاد دارند تاریخ را استفراغ کنند ولی یاد نگیرند. قضاوت ما در مورد دو پهلوی ربطی‌ به تاریخ ندارد. تصمیم عقل نیست تصمیم شکم است .مثل استفراغ بالا می‌‌وریم تا اساس راحتی کنیم. آیا درک می‌‌کنید چرا همیشه به گذشت سفر می‌‌کنم؟ گذشته را دیگر نمی‌‌شود باز گرداند. ولی نگاه به گذشته نشان می‌‌دهد.که بخشی از جامعه ایرانی‌ به راه سوم محتاج است .چیزی به نام راست یا دروغ نمی‌‌شناسد. راه سوم استفراغ کردن است. تا اساس راحتی کنند. انگشت به حلق کردن این‌ها نام دو پهلوی است. باید از این استفاده تا گذشته پر از خطا را فراموش کنند. آیا ما روزی بتوانیم این‌ها را به دادگاه تاریخ کشیم تا چشم در چشم به گذشته پر شرم خود نگاه کنند به جای انگشت در حلق خود ؟ نمی‌‌دانم.شکست معمولا ما را قوی می‌‌کند. یا ؟ به بیماری استفراغ دچار می‌‌شویم . وجود دارد باور کنید. حتا کسانی وجود دارند که با استفراغ ارگاسم می‌‌گیرند. Emetophilie
  29
  29
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  ای بر پدر جیمز وات لعنت که دستگاه کپی را اختراع کرد. چون عده ای با سوء استفاده از این دستگاه با کلاهبرداری تلاش میکنند تا جلوه بدهند, که زبان فارسی اشان خوب شده است. لوبیا چیتی پخمه بپر وسط که سر کلانتر تنها شده است😜
  31
  31
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Azadi hame - تهران، ایران

  تا عکس شاهزاده رضا میاد تمام تجزیه طلب ها و تودهای ها و نایاک و مجاهدین و ناپاک های بی ۰۰۰ میریزند و هی منفی میدن۰۰ درود به شاهین نجفی و شاهکار موسیقی اش به اسم شاه۰
  87
  64
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  پاسخ شما همین بود؟ تقصیر من نیست که Emetophilie داری؟ اگر لازم داری کاری نمی‌‌شود کرد. ولی بیش روانشناس بهتر است
  24
  24
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  استاد زیر ناف نویس: این واژه ها بیشتر در وجود شما تزیین پیدا میکند. چون تمام نظرات و حرفهایت زیر شکمی هست. با شما موافقم که نوشته ای: تصمیم عقل نیست تصمیم شکم است. خب معلوم است که تمام حرفهایت از فشار شکم هست. فلک برگشته: تو یک جمله بلد نیستی بنویسی، بعد اینجا داستان تحویل میدهی فکر میکنی کسی میتواند بخواند؟ مشنگ گاوتان زایید به همین کوموله ای که گیر میدهی، حالا پارتنر رهبر معنوی اتان شده است. مگر ۵۷تی نبود در زمان شاه بقول شما چیرک نبوده است میباشد؟ بپا تا ترس نکنید از خیس😜
  24
  24
  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  نگران نباش عجوزه، ما بسیار با نزاکت هستیم و مثل شما فحاشی نمی‌کنیم چون آبرو داریم و مادرانمان زیرخواب سالدات‌های روس نبوده ا‌ند. شاهزاده با هر کس که با شرف باشد و دغدغه ایران را داشته باشد برای اعتلای میهن بیعت می‌کند. شما هم اگر شرف را رعایت بکنی و به پای ملت بیفتی و بخاطر خطای خود و گذشتگانت پوزش بطلبی از گناه تو هم خواهند گذشت و شاید در سرویس بهداشتی تخت جمشید کاری هم به تو واگذار کنند!
  16
  16
  یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Azadi hame - تهران، ایران
  اکبر گنجی: «ما دروغ می‌گفتیم، ما به دروغ می‌گفتیم حکومت شاه ۱۵۰هزار زندانی سیاسی دارد. ما به دروغ می‌گفتیم حکومت شاه دکتر شریعتی را کشت. همه این دروغ‌ها را گفته ایم، آگاهانه هم گفتیم.». اسماعیل خوئی (شاعر، کمونیست سابق): «در پیشگاه ملت بزرگ ایران، از بدی‌هایی که در حق خانواده پهلوی کردم، صمیمانه عذر می‌خواهم. همچنین از شهبانو فرح، از شاهزاده رضا پهلوی، و خانواده پهلوی بارها و بارها معذرت می‌خواهم. لطفاً مرا ببخشید و حلالم کنید.». محمد نوریزاد: «من یک پوزش‌خواهی بزرگ به پیشگاه رضاشاه بزرگ و فرزندش بدهکارم.». عمادالدین باقی: «آمار قربانیان دوره شاه دروغ بود، همه ساختگی و دروغ بود.». کیانوری (رهبر حزب توده): «محمد مسعود را ما کشتیم، همه جا شایعه کردیم و انداختیم گردن شاه.»
  23
  23
  یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  با درود و احترام به سلطنت طلب های با شخصیت و آگاه! چونکه یک اوباش سلطنتی بنام دیگران چرند می بافد، و علاقه دارد تا از طرف کل دیاره ... و عمداً توهین برای شاه خود بخرد. مرا مجبور کرد که مجدداً با کمی تغییر این شعر میرزاده عشقی را به این شاه الهی لات که باعث ننگ پهلوی هست بنویسم. به همان اوباشی که رضا پهلوی او را را به مگسان دور شیرینی توصیف کرد:// تو با چه رویی سخن از طرف ما می گویی __ دستت ..... از عدل همایون می گویی. __ چه غلط ها که نکردی پس پرده ی همایونی ___ تف به درگاه آن همایونی که تو می گویی. / . لوبیا چیتی هر کس است بپرد وسط و .......
  9
  9
  یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  عجوزهِ ضربه خوردهِ نا محترم، گل بود به سبزه نیز آراسته شد. چرتنویسی سرکار به قدر کافی حکایت از ناراحتی سرکار داشت. نیازی نبود که مست کنید و به کامنت نوشتن بپردازید. کمی شرم و حیا هم چیز بدی نیست.
  13
  13
  یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  با درود و احترام به سلطنت طلب های با شخصیت و آگاه! چونکه یک اوباش سلطنتی بنام دیگران چرند می بافد، و علاقه دارد تا از طرف کل دیاره پروتیینی بخورد و عمداً توهین برای شاه خود بخرد. مرا مجبور کرد که مجدداً با کمی تغییر این شعر میرزاده عشقی را به این شاه الهی الدنگِ لات که باعث ننگ پهلوی هست بنویسم. به همان اوباشی که رضا پهلوی او را را به مگسان دور شیرینی توصیف کرد:// تو با چه رویی سخن از طرف ما می گویی __ دستت گُ --- ی از عدل همایون می گویی. __ چه غلط ها که نکردی پس پرده ی همایونی ___ تف به درگاه آن همایونی که تو می گویی. /. لوبیا چیتی هر کس است دیاره پروتیینی را نوش جان بکند.
  7
  7
  دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  کدام سلطنت طلب عمو؟ چه کسی ادعای سلطنت و داوطلبی خود را اعلام کرده که سلطنت طلب هم داشته باشیم؟ وقتی مینویسیم شما در هپروت پرواز میکنی آنرا به حساب فحاشی میگذاری. بهترین معالجه برای روح بیمار شما تناول مقداری مرگ موش است.
  10
  10
  دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  بد نیست شعری در باره سگ هار (سگی که پاچه مردم را می گیرد) از آقای تهرانی بخوانیم: . از برای چه این همایون سگ هار شد // این چنین سر در گم و بی عار شد. ------ شایدم آن گرگ شعبانِ هار گازش گرفت // کین چنین بی عار گشت و شد خرفت. ----- . بعد از این همایون سگ خوی گرگی را گرفت // همره گُرگان شد و پاچه گرفت.
  8
  8
  دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  یخ کنی ننه! اول اینکه اگر میخواهی شعر بسرایی کمی ذوق به خرج بده که اشتهای آدم کور نشه. ثانیاً، نخند که دندانهایت پیدا و حال ما دگرگون میشود! ثالثاً، گرچه عِرق ملی نداری و نبایدت ایرانی شمرد، باز هم نوروزت مبارک. این هم هدیه نوروزی من به شما: ( پیرزن، با پهلوی دشمن مباش - تو نده روح مریضت را خراش!)( از گناه تو گذر خواهیم کرد - گر بیفتی اشکریزان زیر پاش!)( از ندامت موی خود را بر کنی- صد زنی بوسه به پایینِ قباش) ( آنگه او دستی کشد بر شانه ات - گویدت کافیست اینقد خر مباش!)
  8
  8
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  پیرزنی از راهی می گذشت دید دلقک بی مزه ای لب جوی آب دَمَر افتاده و مشغول آب خوردن است. پیرزن به طرف گفت: این طور آب نخور. پرسید: چرا؟ پیرزن گفت: چون عقل را کم می کند.» پرسید:عقل چیه؟ پیرزن جواب داد: « با تو نبودم، آبت را بخور!»پس لوبیا چیتی پخمه السلطنت شاه الهی :آبت را بخور!!
  5
  5
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  خاک بر سر بیمارهای روحی که حتی بلد نیستند حرمت نوروز را نگه دارند.
  7
  7
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  با درود و احترام به سلطنت طلب های با شخصیت و آگاه! چونکه یک اوباش سلطنتی بنام دیگران چرند می بافد، و علاقه دارد تا از طرف کل دیاره... و عمداً توهین برای شاه خود بخرد. مرا مجبور کرد که مجدداً با کمی تغییر این شعر میرزاده عشقی را به این شاه الهی لات که باعث ننگ پهلوی هست بنویسم. به همان اوباش و چغندری که بنام همه دروغ زیادی می خورد و هی ما وما میکند. // تو با چه رویی سخن از طرف ما می گویی __ دستت... از عدل همایون می گویی//. _____چه غلط ها که نکردی پس پرده ی همایونی ___ تف به درگاه آن همایونی که تو می گویی. //. لوبیا چیتی هر کس است ...
  5
  5
  ‌سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  یادی بکنیم از سرکلانتر زیر ناف نویس: آن سرجوخه که بود اینجا و پاچه گرفت مردم؟ چرا او اینجا آن چیز مالی سر کلانتر کرد بود. میکند؟. سرکلانتر خوشحال استه بود. چونکه سرجوخه لاس خشکه زد برای سرکلانتر.و.سر جوخه لوبیا چیتی، دوست دارد همیشه بگوهد و از طرف همه کرد صحبت. و می گوهد ما اینطور بود.ما آنطور بود. آخر لوبیا چیتی شما بود که؟ چرا از طرف جمع می گوهی؟ بگذار سرکلانتر خودش بگوهد! مواظب باش این چیرک ها نیایند وسط. چون ترس نکنید از خیس.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  خاک بر سر روانیت بکنن.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.