علینژاد در دیدار با نخست‌وزیر هلند: شرکت‌های هلندی تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی را دور می‌زنند

 نخست‌وزیر هلند در کنار مسیح علینژادرادیو فردا: مسیح علینژاد، فعال سیاسی و از چهره‌های مخالف جمهوری اسلامی، در شهر لاهه هلند با مارک روته نخست‌وزیر این کشور دیدار و درباره اعتراضات سراسری علیه جمهوری اسلامی با او گفت‌وگو کرد.

خانم علینژاد روز پنجشنبه ۲۵ اسفند پس از دیدار با آقای روته در حساب توئیتری خود نوشت: «به نخست‌وزیر گفتم اخیرا گروهی از خبرنگاران در خود هلند کشف کردند که کمپانی‌های هلندی راه‌هایی پیدا کردند که تحریم‌های شما و اروپا را دور بزنند».

این فعال سیاسی به شرکت خاصی اشاره نکرد، اما در ماه‌های اخیر تحریم‌های کشورهای اروپایی علیه جمهوری اسلامی به‌دلیل سرکوب اعتراضات ایران شدت گرفت.

خانم علینژاد همچنین با نخست‌وزیر هلند درباره درخواست‌ها برای قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی گفتگو کرده است و در توئیت خود تاکید کرد: «مردم ایران خواستار این هستند که بازوهای حمایتی سپاه و‌ جمهوری اسلامی که از طریق مراکز اسلامی کمپانی‌ها و شرکت‌های وابسته به سپاه تحریم‌ها را دور می‌زنند مورد تعقیب قضایی قرار گیرند و اخراج‌ شوند».
خانم علینژاد افزود از نخست‌وزیر هلند خواسته است که «به جای دیدار و گفتگو با مقامات جنایتکار رژیم ایران با اپوزیسیون متحد جمهوری اسلامی ملاقات کند که نماینده بخش بزرگی از دیدگاه‌های متکثر نیروهای دموکراسی‌خواه ایران هستند».

چند روز پیش از این دیدار، خانم علی‌نژاد در توئیتی نوشت هدف از این سفر آن است که دولت هلند را متقاعد کند که «انقلاب زن، زندگی، آزادی را به رسمیت بشناسد».

این ملاقات در راستای دیدارهایی است که چهره‌های اپوزیسیون جمهوری اسلامی با رهبران کشورهای غربی در هفته‌ها و ماه‌های اخیر داشته‌اند.

در آبان‌ماه، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، با گروهی از فعالان زن ایرانی متشکل از مسیح علی‌نژاد، رؤیا پیرایی، لادن برومند و شیما بابایی در کاخ الیزه دیدار کرد.

همچنین رئیس‌جمهور آلمان با علی کریمی و گلشیفته فراهانی به طور جداگانه دیدار کرده است.

شاهزاده رضا پهلوی نیز پس از یک سفر دوره‌ای به کشورهای اروپایی، در سخنرانی خود در پارلمان اروپا گفت که به آنجا آمده است تا به مردم ایران بگوید «تنها نیستند و اروپا مردم ایران را به رسمیت می‌شناسد نه جمهوری اسلامی را».

این دیدارها خشم تهران را برانگیخته و موجب انتقاد وزیر خارجه جمهوری اسلامی از کشورهای غربی به ویژه آلمان شده است.
+34
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  no-more-silence - تهران، ایران
  اروپای ریا کار و مکار !!!!
  0
  18
  ‌پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  انصاف خوب چیز - تورنتو، کانادا
  این همه ادم با تحصیلات روابط عمومى و علم سیاسى چرا این زنک بى سواد که هر روز صیقه یکى از حزباللهى ها بوده حالا شده رهبر جنبش. این تو ایران خواهران زینب بود. بهش بگید یک عکس از ٢٠ سال پیشش نشون بده
  0
  3
  جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.