علی شمخانی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی راهی امارات متحده می‌شود

 علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایرانرادیو فردا: درحالی که در روزهای اخیر رسانه‌های داخلی ایران نوشته بودند که دبیر شورای عالی امنیت ملی تا قبل از پایان سال جاری به یکی از کشورهای عربی منطقه سفر می‌کند، روز چهارشنبه ۲۴ اسفند «اعتمادآنلاین» در این باره نوشت که «مقصد مشخص شد و شمخانی به امارات می‌رود.»

به نوشته رسانه‌های داخلی، علی شمخانی که نماینده رهبر جمهوری اسلامی است قرار است پنج‌شنبه ۲۵ اسفند وارد ابوظبی شده و با همتای اماراتی خود و با مقامات بلندپایه این کشور دیدار کند.

«اعتمادآنلاین» نیز می‌نویسد که آقای شمخانی در جریان این سفر با مقامات اماراتی «درباره وضعیت مذاکرات احیای برجام و راه‌حل‌های رفع تحریم‌ها» گفت‌وگو خواهد کرد.

باوجودی که مقامات آمریکایی در دوره اخیر بارها تکرار کرده‌اند که مذاکرات احیای برجام با ایران «در تمرکز و دستور کار آمریکا قرار ندارد»، جمهوری اسلامی که با وضعیت وخیم اقتصادی و تحریم‌های شدید بین‌المللی روبه‌رو است به کوشش‌های مختلف برای احیای توافق هسته‌ای و رهایی از تحریم‌ها ادامه می‌دهد.
بنابر گزارش‌ها، در سفر علی شمخانی به امارات، قرار است مسئولان عالی اقتصادی، بانکی و امنیتی نیز او را همراهی کنند.

سفر علی شمخانی به امارات در شرایطی انجام می‌شود که تنش‌زدایی بین ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس رو به افزایش است و ایران و عربستان روز ۱۹ اسفند در مورد ازسرگیری روابط کامل بین خود به توافق رسیدند.

امارات متحده عربی روز سی‌ام مرداد امسال، بیش از شش سال پس از کاهش سطح روابط این کشور با جمهوری اسلامی، سفیر خود را به ایران بازگرداند.

امارات متحده در دی‌ماه ۱۳۹۴ پس از عربستان سعودی، بحرین و سودان، سفیرش در تهران را فراخوانده و سطح روابط خود را به کاردار کاهش داده بود.
+6
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا
  بی ناموس داره میره به دستور چین جزایر سه گانه رو ببخشه به امارت ،مردک لجن سینما رکس آبادان رو این با دار و دسته اش اتیش زد کثافت
  1
  15
  ‌چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  Azadi hame - تهران، ایران
  یکی جلوی این غضنفر را بگیره۰۰
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  چه جانی برای بقا می کنند؟ کوتاه آمدن در مقابل آژانس .کوتاه آمدن در مقابل عربستان از ترس اتحاد عربی،عبری.حوثی‌ها یمن‌ را فروختند فقط به خاطر اینکه یک برنامه تلویزیون دیگر برنامه نفرستد.فقط مانده به پای آنتونی بلنکین افتند و بیضه بلیسند. تا دیروز رقصندگان بر روی بام را اعدام امروز در اکباتان فقط تذکر. به رغم همه پا زدن .کار دیگر از این چیزها گذشته
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران
  خامنه ای برای جلوگیری از صقوط رژیمش دست بهر کاری می‌زند، خامنه ای در حال تمکین است ، اگر با فدا کردن زن و بچه هایش بتواند تخت حکمرانی خودش را پایدار نگهدارد ، بهیچ وجه کوتاهی نخواهد کرد .
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.