حضور بدون «حجاب اجباری» ورزشکاران غیرایرانی در مسابقات بین‌المللی نوروز

این نخستین بار پس از انقلاب 57 است که زنان خارجی بدون حجاب اجباری جواز حضور در مسابقاتی که در ایران برگزار می‌شود را دریافت می‌کنند.العربیه: زنان غیرایرانی در نخستین دوره از بازی‌های بین‌المللی نوروز زنان که از 19 اسفند در ورزشگاه «آزادی» آغاز شد، در رشته شمشیربازی بدون حجاب اجباری در میدان مسابقه حاضر شدند.

خبرگزاری‌ «برنا» متعلق به وزارت ورزش جمهوری‌اسلامی نیز به پوشش گزارش تصویری این رخداد پرداخته است.

نخستین دوره مسابقات بین‌المللی نوروز با حضور 378 ورزشکار خارجی و 225 ورزشکار ایرانی در رده‌ها و رشته‌های گوناگون با حضور کشورهایی همچون افغانستان، ازبکستان، پاکستان، روسیه، مصر، نپال، اندونزی، عراق، تایلند، ارمنستان، گرجستان، فلسطین، بلاروس، کویت، قرقیزستان، تونس، سوریه، ترکیه و ایران برگزار شد.

مراسم اختتامیه این مسابقات شامگاه دوشنبه با حضور انسیه خزعلی، معاون امور زنان در تالار وحدت انجام شد.

این نخستین بار پس از انقلاب 57 است که زنان خارجی برای حضور در مسابقاتی که در ایران برگزار می‌شود بدون حجاب اجباری در رقابت‌ها حضور می‌یابند.
+70
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  دید زدن کم مشرکین، اشکالی ندارد.
  55
  7
  ‌چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  اول از همه که از هموطنان تقاضا میکنم جوابت رو ندن دوم از همه اینکه داستان راننده و پسر ژیگولو رو شنیدی؟ یک روز یک پسر ژیگول سوار ماشین یک راننده سنگین شد راننده گفت اگر ماشین تو دست انداز افتاد بادی در رفت من شلوارت رو میکنم . خلاصه دست انداز اول شد پسر گفت ببین بادی در نرفت راننده گفت باشه خلاصه دست انداز دوم اومد راننده از قصد ماشین رو بد روند که باد بیاد پسر مقاومت کرد گفت دیدی باد در نرفت خلاصه به دست انداز سوم رسیدن راننده بی انصاف ماشین بدتر روند باد در نرفت و پسر گفت دیدی من چقدر محکمم باد در نرفت راننده بهش گفت عزیزم دیگه بادی رفت و نرفت باد در رفته شلوارو بده بیاد! پسر به گریه افتاد، حالا حکایت شما و حجاب و این حرفهاست راننده هم مردمن. بدبخت تو و حکومتت که کارش به خوشمزگی اینترنتی جوانان اینترنت بر کف مثل تو رسیده پسر ژیگولویید.
  4
  20
  ‌چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mina minavand - هانور، آلمان

  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  خدا شفات بده.هم چشمت دنبال مردهاست هم دنبال زنها. مقصر نیستی این خواسته دینته.
  2
  27
  ‌چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.