جام جهانی ۲۰۲۶؛ فیفا به مدل چهار تیم در یک گروه بازگشت

آرژانتین با انجام هفت بازی قهرمان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد اما قهرمان جام جهانی بعدی باید یک بازی بیشتر انجام دهدبی بی سی: فدراسیون جهانی فوتبال می‌گوید، به رغم افزایش تعداد تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۲۶، این تورنمنت به مدل چهار تیم در یک گروه بازمی‌گردد.

به دنبال افزایش تعداد تیم‌های حاضر در جام جهانی از ۳۲ به ۴۸ قرار بود که تورنمنت بعدی که در کشورهای آمریکا، مکزیک و کانادا برگزار می‌شود در ۱۶ گروه سه تیمی انجام شود.

اما پس از اجرای موفق مدل چهار تیم در یک گروه در جام جهانی قطر، فیفا در تصمیمش تجدید نظر کرد.

با افزایش تیم‌ها، تعداد بازی‌ها از ۸۰ به ۱۰۴ می‌رسد و شامل یک مرحله دیگر با شرکت ۳۲ تیم خواهد بود. فیفا گفته که دو تیم برتر هر گروه‌ همراه با هشت تیم برتر سوم گروه‌ها به مرحله بعدی راه می‌یابند.

فیفا گفت: «مدل بازنگری شده، خطر تبانی را کاهش می‌دهد؛ تضمین می‌کند که هر تیم دست‌کم سه بازی انجام دهد و همچنین موجب می‌شود که تیم‌ها بین هر بازی زمان استراحت کافی داشته باشند.»

جانی اینفانتیو، رئیس فیفا، دسامبر گفته بود که به دنبال انجام بازی‌های جذاب در جام جهانی قطر در مورد تصمیم برای برگزاری جام جهانی بعدی، تجدید نظر خواهد شد.

از سال ۱۹۹۸ که تعداد تیم‌های حاضر در جام جهانی به ۳۲ افزایش یافت، مدل چهار تیم در یک گروه با صعود دو تیم برتر هر گروه به مرحله حذفی انجام می‌شد.

با توجه به این مدل، هر تیمی که می‌خواست جام را بالای سر ببرد باید هشت بازی انجام می‌داد، در حالی که این عدد در جام جهانی قطر هفت مسابقه بود.

فیفا تقویم مسابقاتش از سال ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ را اعلام کرده که طبق آن فینال جام جهانی بعدی در روز یکشنبه ۱۹ ژوئیه ۲۰۲۶ انجام می‌شود.
+1
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.