داروی لاغری ستاره‌ها در دسترس عموم قرار می‌گیرد

گفته می‌شود که «ویگووی» Wegovy به کیم کارداشیان و ایلان ماسک کمک کرده تا وزن خود را کاهش دهندایندیپندنت فارسی: به‌زودی هزاران نفر در بریتانیا می‌توانند با نسخه پزشک و زیر چتر حمایت بیمه درمانی دارویی را دریافت کنند که به ستاره‌های هالیوود کمک می‌کند خود را لاغر نگه‌دارند. گفته می‌شود که «ویگووی» Wegovy به کیم کارداشیان و ایلان ماسک کمک کرده تا وزن خود را کاهش دهند.

به نظر می‌رسد رویکرد محتاط اولیه پزشکان به این دارو و سوءمصرف آن اندکی فروکش کرده و ممکن است به‌زودی به فهرست گزینه‌های پیشنهادی به بیماران چاق اضافه شود.

این دارو در حال حاضر در انگلستان حدود ۱۵۰ دلار است و با اضافه شدن به داروهای مورد تایید خدمات ملی بهداشت انگلستان (NHS)، هزینه آن کمتر از ۱۵ دلار خواهد شد.

پزشکان آمریکایی قبلا هشدار داده بودند استفاده گسترده از داروهای اوزمپیک (Ozempic) و ویگووی (Wegovy) برای کاهش سریع وزن که در اصل مبتلایان به دیابت نوع ۲ از آن استفاده می‌کنند به کمبود این داروها در سراسر ایالات‌متحده منجر شده است.

البته استفاده از این دارو در نظام درمانی بریتانیا به‌آسانی خرید آن از بازار آزاد نخواهد بود و پزشکان قبل از تجویز این دارو شرایط خاصی را در نظر خواهند گرفت.

این دارو می‌تواند به افراد کمک کند با پشتیبانی گروه متشکل از متخصصان، وزن خود را حدود ۱۰ درصد کم کنند. این کارشناسان در هدایت افراد و مداخله به‌منظور تغییر سبک زندگی تخصص دارند و همچنین عوارض جانبی احتمالی دارو را تحت نظر خواهند گرفت.
موسسه ملی تعالی بهداشت و مراقبت (NICE) استفاده از سماگلوتید که Wegovy نیز نامیده می‌شود را در کنار رژیم غذایی کم‌کالری و افزایش فعالیت بدنی، برای بزرگ‌سالانی که حداقل یک بیماری مرتبط با وزن و BMI (شاخص توده بدنی) ۳۰ تا ۳۵ دارند، توصیه کرده است.

بیماری‌ همراه مرتبط با وزن می‌تواند یکی از موارد زیر باشد: دیس گلیسمی (پیش دیابت یا دیابت نوع ۲)، فشار خون بالا، دیس لیپیدمی (که در آن اختلالات متابولیسم چربی منجر به تغییر در غلظت لیپیدها در خون می‌شود)، آپنه انسدادی خواب یا بیماری قلبی عروقی.

بیماران هفته‌ای یک بار قلم‌هایی را که از قبل با سماگلوتید پر شده‌اند تزریق می‌کنند. این دارو با تقلید از هورمون شبه گلوکاگون پپتاید-۱ (GLP-۱) که پس از خوردن غذا آزاد می‌شود، اشتها را کور کرده و باعث می‌شود فرد احساس سیری کند، در نتیجه کمتر غذا بخورد و کالری دریافتی کلی خود را کاهش دهد.
+5
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.