سخنگوی سپاه: روز جهانی قدس آینده، اعلام پایان پیمان ننگین آبراهام است

اعتماد آنلاین: سخنگوی سپاه پاسداران گفت: به یاری خداوند متعال و به مدد مشارکت هوشمندانه و مقتدرانه ملت های مسلمان ، روز جهانی قدس آینده ، اعلام پایان پیمان ننگین آبراهام است.

نخستین جلسه برنامه ریزی، هماهنگی و هم افزایی برگزاری شکوهمند " مراسم و راهپیمایی روز جهانی قدس سال ۱۴۰۲" با حضور اعضای ستاد انتقاضه قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و مسئولین و فعالان حوزه فلسطین و قدس برگزار شد.

رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس در این نشست با اشاره به چرایی و چگونگی اشغال سرزمین مقدس فلسطین توسط صهیونیست ها گفت: اشغال تدریجی فلسطین یک طرح و برنامه بین المللی و مورد توافق قدرت های آن روز جهان بود که هدف آن هم به اشغال سرزمین فلسطین محدود نبود بلکه سیطره بر کل جهان اسلام و به عبارتی سیطره بر غرب آسیا را هدف گذاری کرده بودند و به همین جهت سران یهود از اول تصرف از نیل تا فرات را به عنوان راهبرد اصلی خود دنبال می کردند.

به گزارش ایلنا، بخش هایی از اظهارات سردار شریف را در ادامه می خوانید:

*    صهیونیست ها برای تحقق اشغال فلسطین در آن زمان با تولید و اختراع ادبیاتی هدفمند مظلوم نمایی برای قوم یهود را طراحی کردند و در این راستا قدرت های اروپایی و امریکا را نیز به آن متعهد نمودند و در این راستا تاکید بر زیر فشار قرار گرفتن یهودیان از سوی  نازی ها و ادعای مسالمت جو بودن آنان ، قصه مجعول هولوکاست را هم به استخدام خود در آوردند تا در عرصه های سیاسی ، تبلیغی،هنری و حقوقی پشتیبانی غربی ها را نیز با خود همراه سازند.

*    آنها برای اجرای ماموریت تضمین سلطه غرب در جهان اسلام توسط رژیم صهیونیستی ، حتی ارتشی در حد یک قدرت بزرگ با یک میلیون و سیصد هزار نفر نیرو و یک سرویس اطلاعاتی قدرتمند و در عین حال مخوف و جنایتکار تدارک دیدند.

*    امروز بر همه جهانیان آشکار شده است که این توطئه تنها برای تشکیل یک دولت آنهم در ۲۷ هزار کیلومتر مربع مساحت جغرافیایی، طراحی و عملیاتی نشده بود ؛ سیاهه جنایت‌ها و وحشی گری های رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی طی بیش از هفت دهه اخیر به خوبی آشکار کننده ابعاد اهداف پنهان و آشکار انگلیس، امریکا و رژیم صهیونیستی و دیگر همراهان و متحدان این پروژه است.

*    پس از انتخابات اخیر و تشکیل کابینه نیتانیاهو و بازگشت مجدد وی به قدرت ، شکل‌گیری تجمعات اعتراضی بی سابقه و احتمال عمیق‌تر شدن اقدامات میدانی و رفتن به سمت جنگ داخلی به عنوان یک گزینه جدی به شدت رژیم صهیونیستی را نگران ساخته است. به گونه ای که حتی دیوارهای بتنی بنا شده اعتراف صهیونیست ها نیز تضمین امنیتی برای آنها نخواهد داشت .

*    رژیم صهیونیستی در حوزه سیاست خارجی در قالب " پیمان صلح آبراهام " در پی جبران ضعف ژئوپولیتیکی ، کسب مشروعیت و افزایش عمق راهبردی خود به ویژه درمنطقه غرب آسیا است اما قرائن و شواهد نشان می دهد برغم انعقاد برخی پیمان های دفاعی و امنیتی مشترک با کشورهای منطقه و عادی سازی روابط این موضوع سرابی بیش نبوده است و به سرعت به سمت میرایی و بی خاصیتی پیش می رود.

*    سرعت تحولات در سرزمین های اشغالی و اعتماد به نفس گروه های مقاومت برای مقابله با نظامیان رژیم غاصب صهیونیستی و همچنین افزایش عملیات استشهادی و حمله به صهیونیست ها آن هم در عمق سرزمین های اشغالی، بیانگر حساسیت و تعیین کنندگی حوادث و رخدادهای جاری به ویژه در کرانه باختری است.

 *    توسعه تهدید از غزه و کرانه باختری و سرزمینهای اشغالی و فعال شدن الگوی جدید مبارزات مردمی به ویژه نسل جوان فلسطینی ضد صهیونیستی نشان می دهد جوانان فلسطین گزینه مقاومت مسلحانه را نسبت به راهکارهای دیگر ترجیح می دهند.

 *   مسئله فلسطین از یک موضوع قومی و عربی به مطالبه ای جهانی و بین المللی تبدیل شده است و چشم همه جهانیان به جنایات رژیم وحشی و اشغالگر قدس گشوده شده است و حوادث و تحولات ماه های اخیر به ویژه در کرانه باختری با محوریت جنین نشان از فروریختن معادلات و محاسبات استکباری در منطقه دارد.

*    انتفاضه فلسطین تحت تاثیر انقلاب اسلامی ایران به دستاوردها و موفقیت های راهبردی و تاریخی دست یافته است و روند شناسی تحولات چهار دهه اخیر نیز حکایت از به زانو درآمدن تدریجی رژیم اشغالگر برابر اراده فلسطینی‌ها دارد.

 *   شکست مطلق سیاست‌ها و راهبردهای منطقه ای امریکا از یک سو پشت اشغالگران فلسطین را لرزانده و از سوی دیگر امید مضاعفی به مقاومت فلسطین بخشیده است و در این فضای بسته و یاس آلود، اسرائیلی ها بسیار مستاصل و آینده روشنی را پیش روی خود نمی بینند.

*    فعال شدن جنین و کرانه باختری و الگوی جدید مبارزاتی مجاهدان جوان فلسطینی این پیام را منتشر کرده است که دیگر امنیتی برای مناطق مرکزی رژیم باقی نمانده است.

*    با گذشت ۴۴ سال از تولد روز جهانی قدس در تاریخ مقاومت ضدصهیونیستی فلسطینی ها و حمایت یکپارچه امت اسلامی از آرمان آزادی قدس شریف و رهایی فلسطین مظلوم از چنگال رژیم کودکش و جعلی صهیونیستی، با صدای رسا باید گفت، مردم مظلوم فلسطین، حتی اگر مسلمان هم نبودند، به اعتبار مظلومیت‌شان سزاوار پشتیبانی همه‌جانبه هستند. در عین حال در کنار این مسئولیت شرعی و اخلاقی، واقعیت این است که اگر اسرائیل غده سرطانی است که قطعا هست، نمی‌توان در برابر این غده سرطانی بی‌تفاوت بود.

*    به یاری خداوند متعال و به مدد مشارکت هوشمندانه و مقتدرانه ملت های مسلمان ، روز جهانی قدس آینده ،  اعلام پایان پیمان ننگین آبراهام است.

*    با توجه به شرایط تقویمی و لزوم اطمینان از اتفاق نظر جهان اسلام در برگزاری یکپارچه و هم‌زمان روز جهانی قدس در حال رایزنی و هماهنگی های لازم برای اعلام دقیق  روز جهانی قدس سال ۱۴۰۲ هستیم که نتیجه آن به آگاهی ملت شریف ایران خواهد رسید
+8
رأی دهید
-111

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران

  اراجیف بیخود فقط برای توجیه هزاران میلیارد دلار هزینه در لبنان و فلسطین بدون کمترین نتیجه. نکته اش اینه که مسلمانها رفتند اونجا رو اشغال و بهودی ها رو بیرون کردن یا کشتند یا هرچی مثل کاری که با یهودی های عربستان کردند و حالا یهودی ها بعد جنگ جهانی و شکست امپراطوری عثمانی و تشکیل کشورهایی مثل عراق و سوریه و اردن و کویت و لبنان و غیره بین مسلمانان اون نوار باریکه رو هم دادن به یهودی ها که از اساس مال اونا و محل عبادت و زیارتگاههاشون بود و هست. نکته بعدی که همه ما میدونبم اینه که پیامبر اسلام وقتی خداوند محل عبادت مسلمانان رو در مسجدالقصی قرار داد پیامبر رو به خدا کرد و گفت خدایا چرا اونجا؟ چون این باعث فخر فروشی ! یهودی ها میشه( که بنظرم دروغه) که باعث اختلاف بین ادیان خواهد شد پس خداوند پیامبر را درحال نماز به سمت مسجد ابراهیمی در مکه چرخاند. از این دلیل روشنتر که خداوند هم نمیخواست جنگ و کشمکش باشه حالا چرا اینا اصرار دارند؟ چون محل دزدی بدون دردسریه
  1
  21
  ‌سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  اگر فرض کنیم فرمایش این برادر ارزشی درست باشد , این بدین معناست که آخوندها تو برنامه گذاشتند نصف مملکت را هم به ال سعود هدیه فرمایند .مبارکه
  1
  31
  ‌سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  همون گ..ی رو که با عربستان خوردین، با پیمان ابراهام هم میخورین. شما بی بته ها برای موندن توی دزدی ننه اتون رو هم به صد نفر میفروشبن.
  1
  34
  ‌سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  از این به بعد که نظام اخوندی با عربستان سعودی مذاکره کرده تبلیغاتهای ضد اسرائیلی نظام اخوندی ایران علیه اسرائیل هزاران چندان میشود! نگاه کنید این نظام اخوندی که در ایران هنوز هست چقدر بی چشم و رو و دروغگو میباشد, برای مثال همین نظام اخوندی از هر نظام و حکومتی که در دنیا هست بیشتر کودکان مملکت خودش را در روز روشن و جلوی چشم هزاران نفر کشته است ولی کشور دیگر متهم به کودک کشی میکند و با فیلمها و شاهدانی که از هولوکاست اسرائیلیها توسط نازیهای المان صورت گرفته و همه دیدیم و شنیدیم ولی نظام اخوندی ایران به زور تبلیغاتهای دروغش میخواهد قصه هولوکاست را معجول کند. مردم ایران و مردم اسرائیل بد گیر نظام اخوندی افتادن !
  1
  28
  ‌سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  در مورد تشکیل کشور اسراییل ، تلاش جنبش صهیونبیستی در اروپای مرکزی و حتی تلاش ضد یهودیان برای کوچ آنان از اروپا وغیره می‌توان زیاد بحث کرد اما یک واقعیت که کمتر مورد توجه قرار میگیره این است که در خاورمیانه و از جمله کشورهایی که زیر سلطه امپراطوری عثمانی بودند صد ها هزار یهودی زندگی می‌کردند ، در عراق و حتی قبل از جنگ‌جهانی دوم ۱۵۰ هزار یهودی در بغداد بود ، محله یهودیان بود ،آنان خودشان را یهودی عرب میدیدند اکثرا حتی به غیر از عربی زبان دیگری هم بلد نبودند و اصلا تمایل به مهاجرت نداشتند اما با شروع خشونت ، تخریب و در بهترین حالت تحریم مغازه ها و کالاها ناچار به مهاجرت شدند ، فقط در طی چند روز نا امنی ۲۰۰ یهودی کشته و ۲ هزار در بغداد مجروح شدند ، اتفاقا مهاجران یهودی عراقی در دهه ۳۰ میلادی با برخورد خوب از طرف یهودیان اروپایی ساکن فلسطین ( کشور اسراییل چند سال بعد تشکیل شد ) مواجه نشدند ، و جالب اینجاست که حتی یهودینان ثروتمند عراق بعد از تشکیل اسراییل حاظر به مهاجرت نبودند‌چونکه زندگی خوبی داشتند ، بعد از چنگ ۱۰۰ ساعته و ۶ روزه آخرین یهودیان هم با چشمان اشک آلود ناچار به کوچ شدند
  1
  19
  ‌سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران

  باز این بوزینه کریح منظر زر زد. لطفاً اون دهان کثیف و میمون شکل را ببند پاسدار بچه کش.
  2
  33
  ‌سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  شماها از زمان بقدرت رسیدن تمام ثروت و سرمایه و اینده این مملکت رو خرج یه مشت فلسطینی بیشرف کردید و با این بهانه جیبهاتون رو پر کردید ، گور بابایه هرچی فلسطینی بیناموس.
  0
  5
  ‌سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.