وزارت اطلاعات مدعی «کشف شبکه خرابکاری در چهارشنبه‌سوری» شد

دویچه وله: وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در اطلاعیه‌ای در غروب دوشنبه ۲۲ اسفند (۱۳ مارس) از کشف "شبکه‌ها و تجهیزات خرابکاری برای عملیات در شب چهارشنبه‌سوری" خبر داد.

در اطلاعیه ادعا شده که "چند تیم تروریستی" قصد داشتند با انواع مواد و ابزارهای انفجاری در شهرهای مختلف "راه‌بندان‌های مصنوعی" ایجاد کنند.

وزارت اطلاعات از شناسایی و بازداشت ۲۱ نفر در تهران خبر داده و آنها را "عناصر وابسته به سازمان مجاهدین خلق" معرفی کرده است. اطلاعیه عنوان کرده که گروهی نیز در مشهد، یکی از شهرهای غربی و یکی از استان‌های شمال غربی دستگیر شده‌اند.

وزارت اطلاعات، حزب دمکرات کردستان را نیز به تدارک اقدامات "خرابکارانه و جنگ روانی" در چهارشنبه‌سوری متهم کرده و گفته که عوامل امر بازداشت شده‌اند.

 وزارت اطلاعات ضمن ارائه فهرست طویلی از مهمات و تجهیزات مکشوفه، از جمله صدها نارنجک و سه‌راهی دست‌ساز، بی‌سیم، بمب دستی و کوکتل مولوتف از "سربازان گمنام" خواسته  حداکثر ملاحظات امنیتی در شب‌های باقیمانده سال را داشته باشند.

پیش‌تر فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ تهدید کرده بود که پلیس برای کنترل شهروندان در شب چهارشنبه‌سوری از نیروهای بسیج و لباس شخصی استفاده خواهد کرد.
+2
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه
  طویله اسلام به هر بهانه و ترفندی میخواهد جلو مراسم چهارشنبه سوری را بگیرد والا مزاحمین خلق عددی نیستند که بخواهند در ایران عملیات تروریستی داشته باشند بهر صورت چهارشنبه سوری خاری بزرگ در چشم اسلام هست این دشمنی را میتوان در لابلای روایات و احادیث باقی مانده از اهریمنان اسلام بوضوح دید
  0
  7
  دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.