اعتراف اجباری دختران رقصنده اکباتان

 تصویری از اجرای دختران رقصنده اکباتانرادیو فردا: حساب توییتری «شهرک اکباتان» خبر داد دخترانی که ویدئوی رقص گروهی آن‌ها هم‌زمان با روز جهانی زن بازتاب گسترده یافته بود، وادار به «اعتراف اجباری» شده‌اند.

در این توییت که عصر دوشنبه منتشر شد آمده است بازداشت اعضای این گروه رقصنده که در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی به «دختران اکباتان» معروف شده‌اند، توسط «قوه قضاییه» جمهوری اسلامی صورت گرفته است.

این توییت می‌افزاید این پنج نفر پس از احضار اولیه و دریافت تذکر، بار دیگر از سوی قوه قضاییه احضار و پس از «دو روز بازداشت» وادار به اعتراف اجباری در مقابل دوربین شدند.

بر اساس این گزارش، ویدئوی اعترافات اجباری این پنج نفر در صفحه اینستاگرام مربی رقص آن‌ها منتشر شده است.
پخش ویدئو از اعترافات اجباری بازداشت‌شدگان که در آن‌ها برخی مواقع آثار ضرب و جرح بر چهره افراد نیز مشهود است، از دیگر موارد کاربرد خشونت عریان توسط نهادهای انتظامی و قضایی در جریان اعتراضات اخیر است.

حساب کاربری «شهرک اکباتان» روز ۱۹ اسفند خبر بازداشت پنج دختر رقصنده اکباتان را «شایعه» خوانده و اعلام کرده بود که آن‌ها فقط «تذکر» گرفته‌اند.

روز ۱۷ اسفند، همزمان با روز جهانی زن، از این پنج نفر ویدئویی منتشر شد که در محوطه بلوک ۱۳ شهرک اکباتان تهران، با ترانه رما، خواننده اهل نیجریه و سلنا گومز، خواننده آمریکایی، در حال رقصیدن هستند.

شهرک اکباتان از آغاز اعتراضات سراسری تاکنون از کانون‌های اعتراضات ضد حکومتی در تهران بوده است.

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی از سومین ماه اعتراضات سراسری با بازداشت‌های گسترده و چند مرحله‌ای ساکنان اکباتان، بسیار تلاش کردند که اعتراضات در این شهرک را سرکوب کنند.
+9
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  elnazpishu - لندن، انگلستان
  بالاخره فهمیدین نباید اعتراف اجباری رو بازنشر کنین افرین دارم امیدوار میشم بهتون
  1
  17
  دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه
  این میتونه جنگ روانی طویله اسلام باشد فکر نکنم کسی را دستگیر کرده باشند به چند ساندیس خور پول داده اعترافات ساختگی درست کرده اند
  2
  20
  دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.