عربستان در دو ماه آینده رفتار رژیم ایران را زیر نظر خواهد داشت

 نمایندگان ایران و عربستان در پکن در کنار وزیر امور خارجه چینرادیو فرانسه، ناصر اعتمادی
به گفته محافل خبری در عربستان، دولت ریاض قصد دارد پیش از عادی کردن مناسبات خود با جمهوری اسلامی ایران در دو ماه آینده اعتبار این کشور و پایبندی آن به تعهدات خود را به آزمون بگذارد. همین محافل گفته‌اند که در این مدت عربستان رفتار ایران را از نزدیک زیر نظر خواهد داشت.

روزنامه "جروزالم‌پست" نیز در سرمقاله خود نوشته است : همین که چین واسطه عادی شدن مناسبات ایران و عربستان بوده به تنهایی گویای نقش و موقعیت کنونی آمریکا در خاورمیانه است. این روزنامه سپس افزوده است که ورود چین در بن بست مناسبات عربستان و ایران نتیجه خلاء ناشی از غیبت آمریکا در منطقه است و این تحول بی تاثیر بر وضعیت اسرائیل نیست. زیرا، موقعیت اسرائیل در منطقه قویاً به ائتلاف راهبردی آن با آمریکا بستگی دارد.

خبرنگار ار اف ای نیز در ایران نظر مردم این کشور را در مورد توافق اخیر ایران و عربستان جویا شده است. در اغلب موارد مصاحبه شوندگان گفته‌اند که عادی شدن رابطه جمهوری اسلامی ایران با عربستان گرهی از مشکلات اقتصادی آنان باز نمی کند و جمهوری اسلامی ایران به جای عربستان باید با غرب به توافق برسد. برخی دیگر گفته اند که هدف رژیم از توافق با عربستان آرام کردن مردم در وضعیت بحرانی حاضر در کشور است و با توجه به رویدادهای جاری ایران توافق رژیم اسلامی با عربستان کمترین اهمیتی برای ایرانیان ندارد.
+16
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.