فرمانده نیروی انتظامی از استفاده از لباس شخصی ها و ظرفیت مساجد برای چهارشنبه سوری خبر داد

 عباسعلی محمدیان، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ
رادیو فردا: فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ به مردم پایتخت ایران هشدار داد که مأموران تحت امرش در جریان جشن چهارشنبه‌سوری امسال قرار است از مأموران حکومتیِ لباس‌شخصی هم استفاده کنند.

عباسعلی محمدیان گفت که «در روز سه‌شنبه از ساعت سه بعد ازظهر اقدامات و استقرار پلیس در خیابان‌ها و محلات تهران آغاز می‌شود» و افزود که پلیس با افرادی که «اخلالگر» قلمداد کند، برخورد خواهد کرد.

او در ادامه نیز گفت که پلیس «از ظرفیت مساجد» و «گروه‌هایی» که او «مردمی» خواند، در جریان این برخوردها استفاده خواهد کرد.

اشاره آقای محمدیان به نیروهای پایگاه‌های بسیج است که در کنار اغلب مساجد در ایران زیر نظر سپاه پاسداران فعال هستند. پیش از این گزارش‌هایی از استفاده از مسجدها به عنوان محل بازداشت موقت معترضان و محل شکنجه آنها منتشر شده است.

رئیس پلیس تهران همچنین شهروندان را به بازداشت و توقیف خودروهایشان «تا پایان تعطیلات نوروز» تهدید کرد.

فرمانده نیروی انتظامی تهران که روز دوشنبه ۲۲ اسفند در یک نشست خبری سخن می‌گفت، اظهار کرد: «پلیس از مدت‌ها قبل اقدامات خود برای چهارشنبه‌سوری را آغاز کرده است.»
عباسعلی محمدیان در ارتباط با جشن چهارشنبه‌سوری امسال مدعی کشف « ٨٠ تن مواد اولیه ساخت مواد محترقه دست‌ساز، چهار میلیون قطعه انواع مواد محترقه قاچاق و غیرمجاز» و همچنین «۷۰۰ کیلوگرم مواد محترقه پرخطر» شد و گفت که در این ارتباط «۱۲۴ نفر بازداشت شده‌اند و ۱۷ انبار پلمب شده است.»

چهارشنبه‌سوری یکی از آیین‌های سنتی ایرانیان برای نوروز است اما جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر همواره با انتشارهای خبرها و عکس‌هایی از افراد زخمی‌شده در برخی حوادث، آن را به عنوان مراسمی آسیب‌رسان به مردم معرفی کرده است.

در سال‌های پس از انقلاب محدودیت‌های زیادی بر بزرگداشت آیین‌های ایرانی اعمال شده و مقامات مختلف جمهوری اسلامی همواره با اظهاراتی منفی نسبت به این آیین‌ها اظهار نظر کرده‌اند.
+5
رأی دهید
-64

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  سردار فکرت عالیه! دمت قیژ! تازه از امامزاده‌ها هم میتوانید جای شکنجه گاه و از خانه خدا و بارگاه امامان شیعه هم جهت اجرای احکام اعدام استفاده کنید! ایرانیها که رت ته، اما بقیه دنیا خوب حساب دستشان بیاید اسلام چه دین شریفی ست!
  2
  45
  دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  تاحرکت میلیونی نشه چیزی عوض نمیشه و آخوندا تا ۱۰۰ سال دیگه هم هستن. دیگه مردم ایران میدوننو سرنوشت خودشونو فرزندانشون البته اگه براشون مهمه.
  0
  50
  دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  با درود به تمامی عاشقان واقعی و خردمند ایران زمین. کسانیکه ذره ای دانش در علم قیافه شناسی دارند، به خوبی واقفند که اکثریت قریب به اتفاق سران و عمله عکره این نظام اشغالگر بیشتر به عاملین جنحه و جنایت شبیه اند تا نمایندگان مردم ایران. این مادر حرمله صیغه رو را اگر در خیابان ببینیم باید بیشتر نگران جان و مال و ناموس مان باشیم تا خودرا به امان این ولد چموش رها کنیم. وای بر ما که با خود، ایران و نسل‌های آینده مان چه کردیم، چه دادیم و چه گرفتیم. همگی ما در درگاه وجدان بیدار خود بدلایل سهل‌انگاری بی مسولیتی و خودخواهی محاکمه شویم. اینان شبیه کنه چنان به بدن تک تک ما چسبیده اند که باید با اصول خاص آنها را از تن خود بیرون کنیم، اگر با بی اصولی مقابله کنیم منجر به مرگمان خواهند شد. راز پیروزی ما ایرانیان در دو مرحله حیاتی نهفته است، اول بیداری عمومی و در آخر خیزش ملی میهنی. پاینده و جاوید باد نام ایران زمین ❤️🌱🌿 مرگ بر اخوندیسم و اشغالگران سرزمین مقدس مادری مان مان ❤️🌿
  1
  25
  دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  الآن ۹۹۹۹۹۹ نفر هستند. شما از اون سواحل دل‌انگیز استرالیا که دختران با مایوهای یه‌تیکه خودشون رو به آب میزنن دست بکش بیا تا یه میلیون جور بشه!
  15
  0
  دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  فاطی باز نمک ریزان کردی !؟ این بیمزگی را با عشوه به هرات و برای برادران طالبانت بِبَر ، شاید برای صیغه نیم ساعته تو ، همه قطار شوند و پیسه خوبی به جیب بزنی !!
  0
  8
  دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  از چهره این آدم تنها چیزی که حس میکنی تنفر و رذالت و خلافکاری هستش. فرماندهان خامنه ای بیشتر شبیه سرکرده های کارتل های مواد مخدر و قاتلهای زنجیره و افراد دزد و شرور میخوره. اصلا هیچ حس امنیتی قابل تصور نیست از این افراد یعنی هیچکس زن و بچه اش رو نمیتونه در پناه امنیت این چهره های فاسد تنها بگذاره .
  0
  1
  دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  اصلا بچه ها چطوره همین تنه خشگ شده رو شب چهرشنبه سوری آتش بزنیم.عجب سال خوبی میشه
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.