الهام افکاری با حکم ۵ سال حبس خانگی «با پابند» از زندان آزاد شد

العربیه: الهام افکاری، خواهر نوید افکاری با دریافت حکم 5 سال حبس خانگی از زندان «آزاد شد.»

سعید افکاری، در توئیتی با اعلام خبر آزادی خواهرش نوشت که او «از زندان عادل‌آباد آزاد شد، اما باید پنج سال آینده‌ زندگی‌اش را با پابند در حبس خانگی بگذراند.»
او افزود: «پنج سال حبس خانگی تنها به جرم اینکه دادخواه نفس گرفته‌‌ برادر بی‌گناهش بود.»

نوید افکاری، کشتی‌گیر و از معترضان مرداد 97 بود که در شهریور 99 اعدام شد. خانواده افکاری در چهار سال گذشته تحت فشارهای بسیاری بوده‌اند. این فشارها شامل بازداشت اعضای خانواده و تخریب سنگ مزار نوید افکاری بوده است.

او پیش از اعدام در یک فایل صوتی، از شکنجه‌هایی که در زمان بازداشت بر او و برادرانش رفته بود گفته بود. او خطاب به مردم ایران گفته بود: «اینها دنبال یک گردن برای طناب‌شان می‌گردند.»

الهام افکاری، خواهر نوید افکاری پنج‌شنبه نوزدهم آبان بازداشت شد. سعید افکاری آن زمان اعلام کرده بود «الهام، همسرش و لیانا دختر سه ساله‌شان در شیراز بازداشت شدند.»

مقامات امنیتی جمهوری اسلامی ادعا کرده بودند که الهام افکاری با شبکه‌های فارسی‌زبان خارجی در ارتباط بوده و حین خروج از کشور بازداشت شده است.

الهام افکاری اتهامات فوق را همواره رد کرده و گفته است که تحت شکنجه ناگزیر به اعتراف اجباری شده است.
+52
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Babilon - هامبورگ، آلمان
  اینو مطمئن باشید، که جمهوری اسلامی پنج سال عمر نمیکنه که بخواد ایشون مجبور بشه با پا بند تو خونه حبس بشه، آزادی ایران از دست این شیاطین نزدیکه، مرگ بر کل نظام، زو زندگی آزادی،
  1
  5
  یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.