نیروی انتظامی از دستگیری عامل آتش زدن ۴ مسجد شهر یزد خبر داد

رادیو فردا: عباسعلی بهدانی فرد، فرمانده نیروی انتظامی استان یزد ادعا کرد که ماموران پلیس فردی را به اتهام «آتش زدن چهار مسجد در شهر یزد»، در «کمتر از ۱۰ ساعت» دستگیر کرده‌اند.

بهدانی فرد روز شنبه ۲۰ اسفند در این زمینه گفت: «ماموران پلیس، متهم را که جوانی ۲۶ ساله و اهل یکی از استان‌های همجوار است در مخفیگاهش در کمتر از ۱۰ ساعت دستگیر و به اداره پلیس منتقل کردند.»

این فرمانده نیروی انتظامی همچنین مدعی شد که این متهم در «اعترافات» خود انگیزه‌اش را «تاثیرپذیری از شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی» اعلام کرده است.

پیشتر رسانه‌های ایران گزارش داده بودند که بامداد جمعه ۱۹ اسفندماه، چهار مسجد در محله آزادشهر یزد به آتش کشیده شد.

ادعای پلیس برای شناسایی «عامل» این آتش‌سوزی‌ها در حالی است که نیروی انتظامی در موضوع مسمومیت‌های زنجیره‌ای در مدارس ایران تا ماه‌ها مدعی بودند که کسی را نتوانسته‌اند شناسایی کنند.

احمدرضا رادان، فرمانده کل نیروی انتظامی روز نهم اسفند گفت: «تاکنون فردی در ارتباط با موضوع مسمومیت دانش‌آموزان در برخی شهرهای کشور دستگیر نشده است.»

در روزهای اخیر نیز با وجود اعلام دستگیری افرادی در زمینه مسمومیت‌های مشکوک، هنوز نهادهای اطلاعاتی گزارشی از عوامل این مسمومیت‌ها ارائه نکرده‌اند.

ابراز ناتوانی در شناسایی عوامل و دلایل مسمومیت‌های مشکوک دنباله‌دار در مدارس ایران در حالی است که جمهوری اسلامی همواره مدعی بوده که روی همه امور اشراف اطلاعاتی دارد.

برای نمونه، در سال‌های اخیر، پس از حمله به مراکز یا عوامل نظامی یا هسته‌ای جمهوری اسلامی، حکومت بلافاصله مدعی بازداشت عاملان این حملات یا «جاسوسانی» در این رابطه شده است.

همچنین در اوایل بهمن، پس از آن که تندیس روح‌الله خمینی در اردستان، از توابع استان اصفهان، تخریب شد، فرماندار این شهر از دستگیری یک نفر در این رابطه «در کوتاه‌ترین زمان ممکن» خبر داد و گفت نیروهای انتظامی و اطلاعاتی در زمینه چنین حوادثی «اشراف کامل» دارند.

همچنین در جریان اعتراضات جاری علیه جمهوری اسلامی، بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان معترض از طریق دوربین‌های نظارتی در مدارس و دانشگاه‌ها شناسایی و بازداشت شدند.

علاوه بر دوربین‌های نظارتی، پیشتر شهریار حیدری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه‌ای خبر داد که حکومت حتی در مدارس کوچک ایران نیز مامور اطلاعاتی دارد.
+3
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  کسیکه این مساجد یزد را اتش زده از عوامل خود نظام اخوندی بوده این کار غیره عقلی را بخاطر اینکه مردم معترض را سرکوب کنن به این عوامل احمق خود انجام دادن.
  2
  25
  یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  گیریم که واقعاً عامل آتش زدن چهار محل شیطانی و فریب خلق الله رو در کمتر از ده ساعت در مخفیگاهش در یکی از استان‌های همجوار دستگیر کردند ولی عاملین بی ناموس ، ولی خودی ، حملات شیمیایی به مدارس رو نمیتونن دستگیر کنند و واسه خالی نبودن عریضه یه دختر بچه رو بعنوان عامل یکی از حملات میارن و پشت به دوربین ، تا سناریوی ساختگی و ابلهانه این احمقها رو اجرا کُنه !!
  0
  19
  یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  سناریو های نخ نما شده کدوم احمقی باور میکنه
  0
  15
  یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  نسان برای ادامه حیات تنها به خوراک و نوشیدن محتاج نیست . در واقع هر انسانی به غذای دیگری هم محتاج است که آنرا غذای روح میگوییم .شما ۴۴ سال جلوی تفریح و شادی آنها را با خراب کردن میخانه ها ، کاباره ها دیسکوها ، نایت کلا ب و غیره را گرفتید . آنها هم میبایست تمام مساجد را خراب میکردن . عده ای از شماها با مشروب ، تریاک ، دختر، پسر و حتی سک حال میکنید و جماع هم میکنید و میگویید حرام است ولی برای شما حلال. یش ما سوختگان مسجد و میخانه یکیست -/- حرم و دیر یکی، سبحه و پیمانه یکیست -**- اینهمه جنگ و جدل حاصل کوته‌نظری است -/- گر نظر پاک کنی کعبه و بتخانه یکیست
  1
  7
  یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  فاطی باور میکنه ، فعلا داره دنبال حدیث و روایات میگرده
  0
  10
  یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.