امام جمعه قم: مسائل اقتصادی نباید مانع فرزندآوری شود

آیت‌الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم گفت: مسأله کاهش جمعیت باید ریشه یابی شود و بعد از کشف ریشه ها این مشکل را برطرف کنیم زیرا اگر ریشه یابی نشود و علت عدم رغبت جامعه به فرزند آوری پیدا نشود راه حل ها ناقص خواهد بود.

به گزارش ایسنا، او گفت: برخی از افراد مسأله فقر را مطرح می کنند در حالی که خداوند وعده داده است که اگر ازدواج کنید و فقیر باشید خدا رزق شما را می دهد و به افرادی که از ترس فقر فرزندان خود را می کشتند فرمود این ما هستیم که به آنها روزی می دهیم.

وی افزود: برخی از افراد متدین هم تربیت بچه ها را بهانه می کنند در حالی که خداوند به اندازه وسع هر فرد از او مسئولیت می خواهد و نباید به بهانه تربیت، فرزند آوری را کاهش داد.

امام جمعه قم با بیان اینکه باید برای افزایش جمعیت کارهای فکری و تبلیغی انجام دهیم، گفت: بچه برای انسان صدقه جاریه است و چقدر خوب است که از انسان فرزندی باقی بماند که کارهای خیر انجام دهد و ثوابش به انسان برسد.
+3
رأی دهید
-69

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Buddliea - لندن، انگلستان

  خدا شفا بده همه‌تون را برای زندگی خصوصی بقیه هم شما تصمیم می گیرید ؟؟؟؟؟
  0
  46
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  خیلی خری حاجی !!
  2
  54
  یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  صبیه هات رو بده رفقا توی قم براشون فرزند اوری کنن. البته مطمئنم رفقا از فرزند خوششون نمیاد، فقط میخوان طریقه درست کردنش رو روی صبیه ها و نوه هات اجرا کنن. مرتیکه وزغ
  1
  25
  یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ما انسان‌ها، بنا به دلایل ژنتیکی‌، گاه مرتکب به انجام اشتباهاتی شدید -آن‌هم نه یک بار، بلکه بارها و بارها- شده، سپس که اوضاع -به‌خاطر اشتباهات خودمان- خراب و بد می‌شود، ابراز شکایت می‌کنیم، که چرا خدا، تقدیر و زندگی‌ ما را خراب کرده؟!. / در دهه شصت، همسایه‌ای داشتیم که در یک اداره‌ی دولتی، راننده بود؛ انسان زحمت‌کشی‌ بود، اما؛ اما چون با دخترخاله‌اش ازدواج کرده بود، فرزند اول‌شان، با معلولیت به‌دنیا آمده بود، سپس با امید به بچه‌دارشدنی که بچه این‌بار سالم به‌دنیا بیاید، باز هم اقدام به فرزند‌آوری کرده، و بچه‌ی دوم ایشان هم، با معلولیت به‌دنیا آمده بود. / یک‌روز با حالتی ناراحت، به پدرم گفت، که همسر او دیروز برای بار سوم زایمان کرده، و این‌بار هم، فرزند آنها با معلولیت به‌دنیا آمده!. او این‌مورد را با حالتی غمگین برای پدرم تعریف می‌کرد، و هم‌زمان هم می‌پرسید که آخه چرا اینجوری می‌شه؟، چرا خدا گره از مشکل آن‌ها باز نمی‌کنه؟. / حماقت ما انسان‌ها، بزرگ‌ترین دشمن ما در زندگی‌ خودمان هستند.
  1
  7
  یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران
  با جفگیری بیشتر در سپاهیان و بسیجیان ، عوامل مزدور بیشتر در ج.ا تولید میشود
  2
  11
  یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا
  آخه یکی نیست به این ال..غ پیغمبر ببخشید اولاد پیغمبر بگه مردیگه پهن مغز چلمک فسیل عمل کور وکر درکدام هپروتستان زندگی میکنی چون شکم صاحب مرده خودتان سیر است فکر میکنید همه مثل شمایند جماعت آخوند از رهبر چلمکش گرفته تا پائین هه درس از کپک گرفته اند سرشان زیر برف وماحتتشان در هوا هم چشمشان نمیبیند هم گوششان نمیشنود دور نیست روزیکه مردم شما کپکان را از برف بیرون بکشند .
  0
  0
  دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.