داستان پردازی جدید نهادهای امنیتی: «شبکه چرچیل» در تهران عامل مسمومیت‌هاست

 در چند ماه گذشته گزارش‌های فراوانی منتشر شد که دانش‌‌آموزان ده‌ها مدرسه در ایران با استنشاق گازی مسموم و به درمانگاه‌ها منتقل شده‌اند.صدای آمریکا: یک وب‌سایت نزدیک به «سازمان اطلاعات سپاه» سفیر انگلیس در ایران را به عاملیت مستقیم در مسمومیت‌ها متهم کرد و مدعی شد: «باشگاه چرچیل یک روش انگلیسی است که در آن از دانش‌آموزان برای اجرای عملیات‌های مختلف تروریستی سود برده می‌شد.» مشرق‌نیوز در ادامه نوشته است: «برخی کارشناسان سیاسی اعتقاد دارند که حضور علنی سفیر انگلیس در پروژه مسمومیت دانش‌آموزان را باید روی همین خط تفسیر کرد.»

بنابر ادعای مشرق نیوز «مروری بر تحرکات موجود پس از اجرای پروژه امنیتی مسمومیت دانش‌آموزان نشان می‌دهد که سرویس اطلاعاتی دشمن و شبکه مادر خرابکاری از خط تشویش اجتماعی به‌منظور تست کردن شبکه بازیابی اغتشاشات استفاده کرده است.»

این رسانه نزدیک به نهادهای امنیتی نوشته است: «باشگاه چرچیل در ایران با عنوان باشگاه شکاری نیز مشغول به فعالیت است، این نام برگرفته از نام محسن شکاری یکی از لیدرهای اصلی اغتشاشات است که با تشکیل هسته تروریستی در خیابان چاقوکشی می‌کرد.»

ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت نیز از قول «غلامعلی افروز استاد دانشگاه تهران» در خصوص مسمومیت سریالی دانش آموزان نوشت: «اتفاق رخ داده در برخی مدارس دخترانه کشور در واقع، مسمومیت نیست بلکه متاثر از یک حساسیت روانشناختی و زیستی است.»

ایرنا به نقل از این استاد دانشگاه مدعی شده است: «این اقدامات توسط معاندان نظام انجام می‌شود؛ دختران را برای این موضوع انتخاب کرده‌اند، چون حساسیت بیشتری نسبت به پسران دارند و اسپری‌های خوشبو کننده هم می‌توانند دانش آموزان را دچار سوزش گلو و سرگیجه کند.»

هرچند در سه ماه گذشته امنیت جانی و روانی دانش‌اموزان و خانواده‌ها در معرض خطر قرار گرفته است اما این خبرگزاری می‌گوید: «وضعیت امنیت کشور قابل قبول است.»

دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی نیز در روز بیستم اسفندماه در بیانه‌ای علیه «حملات شیمیایی به دانش‌آموزان» دختر نوشتند: «آیا هنوز هم می‌خواهیم به فرزندانمان آموزش بدهیم که مدرسه خانه دوم شماست؟؟ تعریف شما از خانه چیست؟ آیا خانه بجز با امنیت و آرامش معنا پیدا می کند؟ چطور قرار است در چنین فضای رعب آوری به کودکانمان آموزش داده شود در حالی که در تامین امنیت جانی آن‌ها ناکام مانده‌اید؟»

در این بیانیه آمده است: «روش نخ نمای انداختن تقصیرات به گردن هرکسی جز خودتان را کنار بگذارید و با چشم باز به وضعیتی که امروز گرفتار آن هستیم نگاهی بیندازید. متاسفانه جایگاه مدیریت در کشور ما آنچنان بی‌دلیل تقدیس شده و از مردم فاصله گرفته است که حتی نمی‌توانیم خودمان را جزئی از این سررشته داران امور تصور کنیم.»
+12
رأی دهید
-49

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  مجتبی خواجه خامنه ای: چون مردم ایران به پدرم سد علی گدا خا منه ای فحاشی کردن، من هم با اقدامی تلافی جویانه عزیزان مردم ایران رو در مدارس گاز شیمیایی زدم و گفتم دشمن بود.
  2
  33
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mina minavand - هانور، آلمان

  هر روز یک افسانه جدید. جرئت داشته باشید و بگید برای امام دوازدهمتون و برای حفض بقای خودتون بچه های مردم رو مسموم کردید.
  2
  31
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا
  با درود. این کشور ایران دروغ زده، آفت زده؟ بلا زده و یا آخوند زده هر روز دچار مشکلات و تلاطمی هستش که داریوش بزرگ ازش ترس داشت " خدا این کشور را ، از دشمن ، از خشک سالی ، از دروغ حفظ نماید . از این سخن دانسته می شود که داریوش ، از سه چیز بر کشورش بیم دارد : دشمن ، خشکسالی ، دروغ هستش که سند این گفتار در کاخ آپادانا تو تخت جمشید هستش.
  1
  6
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان
  اتهامات از دو زن مشکوک و تریلی و آن پدرو دختر که به صراحت قبول کرده بود رسیدید به باشگاه چرچیل و خود سفیر انگلیس آفرین به پشتکارتان . این یعنی آن پدر و دختر دروغ میگفتن ، راننده تانکر هم تانکری نداره و آن دو زن هم حتما جن بود ن. دروغ هایتان راخودتان بر ملا میکنید تا به فراموشی سپرده شود . واقعا شماها دست چرچیل را از پشت بسته اید با یک بیلاخ انگلیسی. معجزه همچون گواه آمد زکی-/- . بهر صدق مدعی در بیشکی.
  1
  7
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  koroshniknam - تهران، ایران
  خیلی جالبه نهاد های امنیتی تحت فرمان سید علی بخودشون اسم شبکه «چرچیل » گذاشتن
  1
  6
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.