پرنس هری و مگان مارکل برای اولین بار از عنوان شاهزاده برای فرزندانشان استفاده کردند

آرچی و لیلیبت در زمان تولد این عناوین را دریافت نکردند، زیرا آن‌ها نتیجه ملکه بودند
ایندیپندنت فارسی:با وجود اینکه شاهزاده هری و مگان مارکل از خانواده سلطنتی بریتانیا خارج شدند، دو فرزند آن‌ها، آرچی و لیلیبت، اکنون عناوین سلطنتی دارند و از این به بعد با عنوان شاهزاده و شاهدخت معرفی می‌شوند.

نشریه پیج سیکس روز چهارشنبه هشتم مارس، به نقل از سخنگوی دوک و دوشس ساسکس، ضمن اعلام خبر مراسم غسل تعمید دختر ۲۱ ماهه زوج ساسکس، از او با عنوان شاهدخت یاد کرد و نوشت: «تایید می‌کنم که اسقف اعظم لس‌آنجلس، کشیش جان تیلور، شاهدخت لیلیبت را روز جمعه ۳ مارس غسل تعمید داد.»

به گزارش نشریه پیپل، اگرچه در وب‌سایت رسمی خانواده سلطنتی بریتانیا عناوین آرچی و لیلیبت هنوز تغییر نکرده است، کاخ باکینگهام اعلام کرد که به‌زودی عناوین آن‌ها به‌روز می‌شود.

آرچی و لیلیبت هنگام تولد این عنوان‌ها را دریافت نکردند، زیرا نتیجه ملکه بودند؛ اما بعد از مرگ ملکه و با به قدرت رسیدن شاه چارلز، نوه‌ها نیز به طور خودکار دارای عنوان شاهزاده و شاهدخت شدند.

البته سه فرزند شاهزاده ویلیام مشمول این قانون شامل نمی‌شدند و از همان بدو تولد عنوان شاهزاده داشتند؛ چون ویلیام بزرگ‌ترین فرزند شاه چارلز (ولیعهد آن زمان) و اولین نفر پس از او برای جانشینی سلطنت بود.

به نوشته پیج سیکس، شاه چارلز و همسرش کامیلا و شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون نیز به مراسم غسل تعمید لیلیبت دعوت شده بودند که در این مراسم حضور نداشتند.

دوریا راگلند، مادر مگان مارکل، تایلر پری، پدرخوانده لیلیبت و یک مادرخوانده ناشناس از جمله مهمانان این مراسم بودند.

تصمیم ساسکس‌ها مبنی بر اینکه فرزندانشان عنوان سلطنتی بگیرند، از این جهت که آن‌ها در ژانویه ۲۰۲۰ وظایف سلطنتی خود را ترک کردند، عجیب است.

عنوان دوک و دوشس ساسکس را ملکه فقید بریتانیا در سال ۲۰۱۸ و پس از مراسم ازدواج شاهزاده هری و مگان مارکل، به آن‌ها اعطا کرد؛ عنوانی که علی‌رغم اختلاف‌های این زوج با خانواده سلطنتی، بعید است از آن‌ها گرفته شود.
+2
رأی دهید
-16

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.