کشته شدن دو مأمور نیروی انتظامی در گلشنِ سیستان و بلوچستان

 احسان شهرکی (راست) و محسن پوینده‌ای، مأموران پلیسِ کشته‌شده در سیستان و بلوچستاندو مأمور نیروی انتظامی روز جمعه، ۱۹ اسفند، در گلشن از توابع استان سیستان و بلوچستان پس از اصابت گلوله کشته شدند.

رسانه‌های داخلی هویت این دو مأمور را سرهنگ دوم محسن پودینه‌ای و ستوان سوم احسان شهرکی از «عوامل گشت» در شهرستان گلشن اعلام کرده و آورده‌اند که آن‌ها «حین اجرای مأموریت امنیت نماز جمعه» هدف گلوله قرار گرفته‌اند.

درباره هویت ضاربان، بازداشت و انگیزه‌های آن‌ها تاکنون اطلاعاتی منتشر نشده و خبرگزاری‌ها از آن‌ها تنها با عنوان «اشرار مسلح» نام برده‌اند.

«اشرار مسلح» توصیف مبهمی است که مقامات جمهوری اسلامی گاه از آن برای اشاره به افراد مسلح وابسته به گروه‌های سیاسی مخالف حکومت و گاهی قاچاقچیان مواد مخدر استفاده می‌کنند.

پس از «جمعه خونین» زاهدان که طی آن حدود صد معترض و نمازگزار با شلیک هدفمند نیروهای حکومتی کشته شدند، این شهر و برخی شهرهای دیگر سیستان و بلوچستان هر جمعه پس از برگزاری نماز صحنه اعتراض‌های گسترده خیابانی بوده است.

هنوز هیچ کس در پی شلیک به معترضان در این استان بازداشت و محاکمه نشده است.

از همین رو در ماه‌های اخیر فشارها بر مردم سیستان و بلوچستان افزایش یافته و فضای شهرهای مختلف آن به‌ویژه در روزهای جمعه بسیار امنیتی توصیف شده است.

در ویدئوهای منتشرشده از زاهدان و شهرهای دیگر این استان حضور انبوه نیروهای حکومتی و مسلح را در زمان برگزاری نماز جمعه و درگیری آن‌ها با معترضان و انتظامات مسجد مکی زاهدان را می‌توان مشاهده کرد.

همزمان با تشدید فضای امنیتی در زاهدان و دیگر شهرهای استان سیستان و بلوچستان، فرمانده نیروی انتظامی این استان روز هشتم اسفند برای دومین بار از زمان آغاز اعتراضات «زن زندگی آزادی» تغییر کرد.
+89
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  هر کس که با مردم مظلوم و ستمدیده درافتاد ور افتاد !!
  3
  79
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران

  بالاخره یک خبر خوش و شاد کننده از آن کشور آخوند زده آمد.
  4
  62
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  حشمت سرابی - بهادران-یزد، ایران

  Momijii - توکیو، ژاپن
  منظورت از مردم در این خبر همون کارتل های تولید و ترانزیت هروئین و افیون از افغانستان به ایران بود دیگه درسته؟ یا شاید منظورت جند الله یا عوامل القاعده و طالبان بود کدومش؟
  85
  7
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  ولش کن - تهران، ایران

  خوش خبر باشید
  3
  34
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  حشمت سرابی - بهادران-یزد، ایران
  منظورت از کارتل های تولید و ترانزیت هروئین و افیون از افغانستان به ایران و در ادامه به اروپا؍ سپاه پاسداران بود دیگه درسته؟
  3
  44
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  حشمت سرابی - بهادران-یزد، ایران
  من معمولاً جواب افرادی مثل تو رو که یه پاچه خوار دُم تکون بده و پیش پاافتاده رژیم مفعول علیل هستی رو واگذار میکنم به کاربران دیگه که اینطور منفی بارِت کنن ! ولی چون تو تازه واردی برای خوشامد گویی مجبورم جوابت رو بدهم ! اون کارتلهای مواد مخدری که ازشون اسم بردی همون برادرای قاچاقچی مموتی هستند که بنادر کشور تحت کنترلشون هست و هیچ نظارتی بر فعالیتهای غیر قانونی اونها نیست !! واردی که !!؟ جندالله که اسم بردی ، منظورت این هست که همه هموطنان بلوچ و غیر بلوچ که در سیستان و بلوچستان زندگی میکنند اعضای جندالله هستند!!؟ از القاعده که رهبرانشون تحت حفاظت سپاه هستند و در تهران زندگی میکنند هم اسم بردی ، همینطور طالبان که وزارت امور خارجه رژیم اخیراً سفارت افغانستان رو بهشون تحویل داد !!؟ اینهائیکه اسم بردی همه رفیق‌ گرمابه و گلستان بیت ضحاک زمانه ، خامه عنی و سپاه چهارپایانش هستند !! ببین وقتمو گرفتی و اراجیف و مزخرفاتی که بافتی از همون سری حرفهای نسنجیده و احمقانه است که رژیم تو مُخ اندازه خشخاش تو و همپالکیهات کرده !! سر آخر ، انسانیت چیز بدی نیست ، آدم باش !
  2
  44
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.