خانم خزعلی فرزندت در کانادا خانه ای به قیمت ۱.۶ میلیون دلار خریده

اعتماد آنلاین : سند منتشرشده مورد تایید است و حمیدرضا رضازاده با دریافت وام مسکن در کانادا خانه‌ای به ارزش یک میلیون و ششصد هزار دلار خریده است.

فکت‌یار نوشت:

سند منتشرشده مورد تایید است و حمیدرضا رضازاده با دریافت وام مسکن در کانادا خانه‌ای به ارزش ۱.۶ میلیون دلار خریده است. از شرایط لازم برای برخورداری از وام مسکن در کانادا، داشتن استاتوس اقامتی است، بنابراین پسر انسیه خزعلی نوعی از اقامت کانادا را دارد. البته این لزوما به معنی داشتن پاسپورت یا اقامت دائم کانادا نیست. بلکه می‌تواند مواردی همچون ویزای کار، ویزای استارت‌آپی، ویزای سرمایه‌گذاری، یا انواع دیگر ویزای مهاجرتی را در بر بگیرید.
شرح ادعا
کاربری در توییتر سند مربوط‌ به خرید خانه توسط پسر انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور، را منتشر کرده است. کاربر دیگری ضمن تایید این توییت، مدعی شده است که از شرایط لازم برای دریافت وام خرید خانه در کانادا، داشتن استاتوس (نوعی از اقامت) است و دریافت چنین وامی با ویزای توریستی امکان‌پذیر نیست. لذا پسر ایشان حتما نوعی اقامت دارد.

فکت‌یار از طریق یکی از افراد مقیم کانادا به سامانه املاک ونکوور دسترسی پیدا کرد و اصالت سند مورد تایید است.

همچنین کاربری که این ادعا را کرده است، توییت دیگری منتشر کرده است و در آن از سایت ltsa.ca منزل حمیدرضا رضازاده پسر انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور، را استعلام کرده است. طبق این سند، این خانه در سال ۲۰۲۰ خریداری شده و برای خرید آن وام مسکن دریافت شده است. ارزش این خانه ۱.۶ میلیون دلار است.
شرط لازم دریافت وام مسکن در کانادا
براساس قوانین کانادا، از شرایط لازم برای برخورداری از وام مسکن در داشتن اقامت است، بنابراین پسر انسیه خزعلی حتما باید نوعی از اقامت را داشته باشد تا از نظر قوانین کانادا واجد شرایط دریافت وام خرید خانه باشد. لذا ایشان استاتوس اقامتی دارد، اما این به معنی نیست که لزوما پاسپورت اقامتی، گرین‌کارت یا اقامت دائم (PR) دارد، به این معناست که ویزای ایشان قطعا توریستی نیست.
انواع اقامت در کانادا
بر اساس سایت دولت کانادا چند مدل استاتوس  یا اقامت برای کانادا وجود دارد، اقامت دائم (permanent residency) و اقامت موقت (temporary residency).  

اقامت موقت می‌تواند با ویزای دانشجویی، کار، سرمایه‌گذاری و یا استارتاپی باشد. بنابراین ویزای پسر خانم خزعلی یکی از انواع ویزای ذکرشده فوق است و این گزاره که ایشان در کانادا استاتوس اقامتی دارد درست است، در غیر این صورت واجد شرایط دریافت وام نمی‌بود.
+161
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران

  در بحث فوق ، فقط از نوع ویزا صحبت شده است ، از مقدار پولی که در حسابشان بوده که توانسته ۱.۶ میلیون دلار وام بگیرد صحبت نشده !؟؟ از این آشغالهای دزد و فاسد و قاتل در کانادا (مشابه خاوری ها) زیاد هستند.
  11
  122
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  مامی از جیب ملت واسش میفرسته و زالو زاده هم پرداخت میکنه و مابقیش هم حال میکنه و همگی با هم میخندند به ریش ملت !! دولت کانادا هم که رفیق دزد و شریک قافله !! البته شریک که نه ، ساپورت زبانی که خرجی هم نداره !!
  3
  70
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  ننه پتیاره از جیب ملت می دزده و توسط پسر ولدزناش تو خارج از ایران سرمایه گذاری میکنه واسه فردایه سقوط .
  2
  62
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  احمد قمی - قم، ایران

  وقتی تمام این افراد از سفره این انقلاب سفرهای رنگین برای خود وخا نواده خود درست کردن ولی سفرهای مردم خالی این اصل عدالت انقلاب اسلامی خوردن اموال این ملت حلال است حلال است.
  9
  54
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  تفتیش در مال امت، بسیار ناپسند می‌باشد.
  79
  11
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان

  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  باز ممزه پروندی ورپریده ؟ آغات مال و اموال ۸۵ میلیون را غصب کرده ، حریم خصوصی آنها سرک کشیده بجز دستمال بدستهای خودش . این سرک کشیدن نیست بلکه افشاگری است .
  3
  42
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  بیگانه در بایرن - بایرن، آلمان

  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  تو هم لازم نیست در صفحه ایرانیها تفتیش کنی و نظر بدی، برو توی صفحه خودتون افغانها و اونجا نظر بده.
  2
  49
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  فاطی باز به جاده خاکی روان شدی؟ در اوغانستان هم دزدهای دولتی رو مالشون رو تفتیش نمیکنند !؟ اگر اینطور که تو نوشته کردی ، باشه که دنیا وفور دزد میشه !؟ کمی پاچه خواری رو کنار بذار و آدم باش !
  4
  40
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.