مدرس حوزه علمیه قم: در مناطق بختیاری میل به زرتشتی‌گری پیدا شده و مردم در قم بودایی می‌شوند

 دیوارنویسی به‌ضد دین رسمی در ایران رادیو فرانسه: محمدجواد علوی بروجردی، مدرس شناخته‌شده فقه و اصول حوزه علمیه قم، در جریان جلسه درس «خارج فقه» با اشاره به مساله وازدگی بسیاری از ایرانیان از دین رسمی حاکم، از بیگانگی نسل جوان ایران با آخوندها گفته‌است.

آیت‌الله علوی بروجردی با ادعا بر این‌که پیش‌تر پدرش سی‌ چهل سال امام جماعت محل بود و «مردم برایش می‌مردند» گفت که جوان‌های کنونی دنبال هر کسی می‌روند، جز آخوندها.

این آخوند برجسته در جامعه شیعیان، در کلاس درس خود از طلاب پرسیده‌است: جاذبه ما چه شد؟ الان جوان‌های نسل جدید اصلا ارتباطی با ما دارند؟

این معمم همچنین از گرایش مردم ایران، به‌ویژه جوانان به سایر ادیان و مذاهب غیرشیعی خبر داد.

محمدجواد علوی بروجردی، گفت: عده‌ای از افرادی که دارند از «ما» جدا می‌‌شوند، از مناطق بختیاری نزد من آمده‌بودند.

او افزود که در بین این‌ جوان‌ها میل بسیار عجیبی به زرتشتی‌گری پیدا شده‌است.

این مدرس شناخته‌شده حوزه علمیه قم، همچنین به‌نقل از «کسانی که به او خبر دادند» افشا کرد که در این شهر مذهبی «کلیسای خانگی» وجود دارد.

او خبر داد که در قم، شمار «وهابی‌ها» افزایش یافته، فعالیت‌شان گسترده شده و نماز جمعه هم می‌‌خوانند.

این معمم، موارد پیش‌گفته را به‌عنوان «مشکلات ما» برشمرد و گفت که در این شهر عده‌ای هم گویی دارند «بودایی» می‌شوند.

محمدجواد علوی بروجردی با ادعا بر این‌که «بسیاری از این‌ها مردمی بودند که دائم به‌دنبال ما می‌آمدند و در هر کاری کنار ما بودند» پرسیده‌است: ما با مردم چه کردیم؟

او اظهار کرد که پیش‌تر، دخترانی که حجاب کامل نداشتند هم، سراغ امام‌جماعت می‌‌رفتند و طرح مساله می‌کردند، اما اکنون اصرار بر این است که یک دختر حجاب خود را درست کند، در حالی که اصل عقایدش از بین رفته‌است.
+97
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  . French. Persian dictionary. select a language. وقتی شما ملت را گاو حساب میکنید و ادعا دارید خدا حکم پامبری را برای علی امضا کرده بود و ناویگیشن جبرییل اخلال داشت نامه را به علی داد، یا علی تو شکم مادرش به مادرش میگفت فلان رکعت نماز اشتباه بوده،وقتی ملت میبینند که ایت الشیاطین شما ها و توله هاشون بهشت نسیه را میدن به ملت و خودشون میچسپنند به بهشت نقد این دنیا مسلمه که میگن مسلک مردار پرستی شیعی افت برای جامعه است،طاعون است و جامعه بدون ریشه کنی مسلک و تفکر مردار پرستتی شیعه هرگز نجات پیدا نخوپاهد کرد. دخا در دین زرتشت یک خدا انهم اهورا مزدا است که مظهر پاکی و روشنایی است ولی خدای مسلک مردار پرستان شیعی علی است که در عرض یک روز ۱۰۰۰نفر را گردن میزنه، یک روز خدا شیعه حسن زنباره است که وقتی سقط میشه فقط ۳۰۰ زن مطلقه داره یعنی آگر از ۱۵ سالگی هم شروع به زن گرفتن کرده باشه تا لحظه سقط شدنش هر ۶ ماه یک زن گرفته بوده، یک روز حسن است که در جنگ قدرت با پسر عموش بخاطر غارت کاروان مالیت خلیفه به جرم بغی گردن زده میشه و شما ازش خدا میسازید و براش سنگ توالت طلا میسازید ادعا دارید...
  4
  59
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  ...و شما ازش خدا میسازید و براش سنگ توالت طلا میسازید ادعا دارید برای ملت قیام کرده. این مسلک بدرد باغ وحش هم نمیخوره چون به میمونها توهین میشه.انتظار دارید بعد از این همه تناقض دزدی و جناییت و دروغ ملت باز دنبالرو شما باشن؟.ملت دنبال شما خواهد افتاد ولی اینبار نر برای مردار پرستی بلکه برای انتقام از شماها و ریشه کن کردن خودتون و مسلت کثیفتون
  3
  59
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران

  بالاخره مردم ایران کم کم از آن خواب پریشان و دروغین ۱۴۰۰ اسلامی بلند می شوند و متوجه می شوند که اسلام بغیر از توحش، آدم کشی، فساد و غارت مردم و البته دروغ چیز دیگری برای آنها نداشته است
  8
  28
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  در ایام جوانی افتخار این را داشتم که چند شهر با ساکنین بختیاری را دیدار کنم. اسلام در نزد بختیاری‌ها هرگز ریشه پیدا نکرد. دلیل آن را هم به خاطر کوه نشینی این‌ها بود که هرگز قادر نشدند به طور کامل فتح کنند. لباس زنان هنوز شباهت به لباس زنان ساسانی دارد. مسلمان بودند ولی‌ چیزی دارند به نام شیر افکن. یک شیر سنگی که بر مزار فوت شدگان خود می‌‌گذارند. بر خلاف دین اسلام. هنوز هم.فوت شدگان خود را هرگز به سمت قبله خاک نمی‌‌کنند. از آتش. خورشید و ماه بیشتر ترس دارند تا از امامان عرب، ی شهری دارند به نام مسجدسلیمان. بر خلاف نام در هیچ برهه زمانی حتا در انتخابات زورزورکی حتا یک بار نماینده‌ها مورد نظر آخوند‌ها انتخاب نشد.همیشه به مخالف آخوند‌ها ری می‌‌دادند .در زمانی که چپ و انقلابی‌ ۵۷ توصیه به ری دادن می‌‌داد. حتا چپ این شهر با بقیه چپ‌ها فرق داشت. چپ واقعی بودند. همان زمان هم جوک به گلسرخی می‌‌بستند که گفت الگو من امام حسین بود. بستگی به تعداد مردم بزرگترین آمار اعدام بعد از ۵۷ را داشتند. قمی عجیب می‌‌باشند. این بختیاری ها. خیلی‌ عقیده باز مانده ساسانی‌ها هستند راست یا دروغ آن را نمی‌‌دانم.
  2
  18
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.