نیروهای حکومتی ایران در تلاش برای یافتن پنج دختر جوان رقصنده اکباتان

 از انتشار ویدئوی رقص این پنج دختر جوان در شبکه‌های اجتماعی بسیار استقبال شددر پی انتشار ویدئوی رقص پنج دختر جوان در شهرک اکباتان، گزارش‌هایی از تلاش نیروهای امنیتی برای شناسایی و بازداشت احتمالی آنها از راه «بازبینی فیلم‌های دوربین‌‌های مدار بسته» در یکی از بلوک‌های این شهرک منتشر شده است.

از این پنج دختر جوان در روز هفدهم اسفندماه، همزمان با روز جهانی زن، ویدئویی منتشر شد که در محوطه بلوک ۱۳ شهرک اکباتان تهران، با آهنگ رما، خواننده اهل نیجریه و سلنا گومز خواننده آمریکایی می‌رقصیدند.
انتشار ویدئوی رقص آنها در شبکه‌های اجتماعی، با استقبال گسترده در ایران و جهان مواجه شد و هزاران بار از سوی کاربران به اشتراک گذاشته و دیده شد.

در همین حال، حساب کاربری «اکباتان» در توئیتر که رویدادهای شهرک اکباتان تهران را پوشش می‌دهد و یکی از اولین حساب‌هایی بود که ویدئوی رقص این پنج دختر جوان را منتشر کرد، شامگاه پنج‌شنبه، ۱۸ اسفندماه، در مورد احتمال بازداشت و آزار این دختران جوان هشدار داد.
این حساب کاربری نوشت که نیروهای امنیتی روز پنج‌شنبه در شهرک اکباتان به دنبال فیلم دوربین‌های مداربسته بلوک ۱۳ برای شناسایی این دختران بوده‌اند، در حالی که «این دختران فقط رقصیدن و هیچ کار سیاسی» انجام نداده‌اند.

در این گزارش آمده است که نیروهای امنیتی در حالی مشاهده شده‌اند که «داشتند دوربین‌ها را چک می‌کردند» و نگهبانان شهرک و بلوک ۱۳ را مورد «سوال و جواب» قرار می‌دادند.

بلوک ۱۳ شهرک اکباتان همان بلوکی است که در ویدئوی رقص پنج دختر جوان در روز جهانی زن، نمای آن در پشت صحنه مشاهده می‌شود. این بلوک در فاز دو شهرک اکباتان قرار دارد.

حساب کاربری «اکباتان» همچنین خبر داد که صفحه اینستاگرام شخصی که اولین‌ بار ویدئوی رقص این پنج دختر جوان را منتشر کرده بود، از روز پنج‌شنبه غیرفعال شده است.

شهرک اکباتان از آغاز اعتراضات سراسری تاکنون از کانون‌های اعتراضات ضد حکومتی در تهران بوده است.

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی از سومین ماه اعتراضات سراسری با بازداشت‌های گسترده و چند مرحله‌ای ساکنان اکباتان، بسیار تلاش کردند که اعتراضات در این شهرک را سرکوب کنند.

در جریان بازداشت‌ها و سرکوب اعتراضات ساکنان شهرک اکباتان، شامگاه چهارم آبان‌ماه یک عضو یگان امنیتی بسیج به نام «آرمان علی‌وردی» مجروح شد و دو روز بعد در بیمارستان بقیةالله سپاه پاسداران جان باخت.

نیروهای پلیس امنیت و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران پس از آن بر شدت و گستردگی بازداشت‌ها در اکباتان افزودند و شماری از جوانان بازداشت شده اکباتان از جمله میلاد آرمون، حسین نعمتی، علیرضا کفایی و مهدی حسینی را به دست داشتن در مرگ عضو یگان امنیتی بسیج متهم کردند.

با وجود همه این بازداشت‌ها و تشدید فضای امنیتی در اکباتان، اعتراضات در این شهرک واقع در غرب تهران همچنان در آستانه ورود به هفتمین ماه اعتراضات تداوم دارد و معترضان به برپایی تجمع‌های اعتراضی و سر دادن شعارهای شبانه ضد حکومتی در این شهرک ادامه می‌دهند.

گزارش‌ها از جستجو‌ی نیروهای امنیتی برای شناسایی پنج دختری که روز زن در اکباتان رقصیدند درحالی منتشر شده که نیروهای امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی با گذشت بیش از یکصد روز از آغاز حمله به مدارس و دانش‌آموزان دختر از عاملان این حملات ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند.

این وضعیت پیشتر نیز بارها در پرونده‌های مشابه از جمله در مورد اسیدپاشی‌های سریالی سال ۹۳ علیه زنان تکرار شده است و در عوض نیروهای انتظامی و امنیتی پیش از این بارها اقدام به بازداشت دختران و پسران جوان به خاطر انتشار ویدئوهای همخوانی و رقص کرده‌‌اند.
+14
رأی دهید
-91

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  عجب یعنی‌ تمام دستاورد های امام راحل بر باد رفت
  5
  81
  جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن

  وای این رقص خیلی غیر اسلامی است، خلاف ارزشهای اسلام است. این کفر مطلق است که انسان با لباسهای آزاد و ساده برقصد و خوش باشد و از زندگی لذت ببرد. این کفر است که انسان در سن نوجوانی از شور و نشاط زندگی برخوردار باشد و انرژی های روحی و فزیکی خود را که خداوند به انسان منحیث رحمت و نعمت داده استفاده کند و از این طریق بخداوند بگوید که من شکرگذار این همه انرژی و صحت استم که برایم داده ای خداوند. این کفر است که انسان خوشی کند، از زندگی لذت ببرد، موزیک بشنود و برقصد. این کفر است که انسان ارزشهای والای انسانی خود را پنهان کند و خود را سرشار از نعمت های خداوند و انرژی های مثبت کائنات بسازد. چی ها کفر نیستند؟. اینکه باید زیر یک گونی سیاه و متعفن زندگی کنی و مغزت را مثل ماشین در اختیار آخند قرار دهی که از آن بهره کشی کند. اینکه همه لذات،خوشی ها و فراوانی های این دنیا را که نعمت های خداوند استند نادیده بیگیری و با لگد بزنی و در عوض عقب یک مشت خرافات پوسیده که از نعش های چهارده صد سال پیش باقی مانده بروی و بخواهی که در بهشت برایت هفتاد تا حور های جوان و زیبا بدهند تا کثافت بازی در بیاوری.
  5
  68
  جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن

  * تصحیح : . این کفر است که انسان ارزشهای والای انسانی خود را پنهان نکند و خود را سرشار از نعمت های خداوند و انرژی های مثبت کائنات بسازد.
  5
  54
  جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  حتما همین ها گاز میزدن تو مدارس!
  2
  49
  جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  با درود. این دختر خانومها با این رقص زیباشون ری.... تو اون مصلای امام راحل لعنت الله علیه واقعا دمشون گرم و من بهشون رای اعتماد میدم.😆😆
  3
  58
  جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن
  دوست عزیز من داخل اینها وول خوردم بهیچ وجه به چیزی که میگویند اعتقاد ندارند حتی مردمی که زیاد مذهبی نیستند معتقدتر از اینها هستند. شاید یک درصد آنهم از بسیجیهای کوره دهاتها واقعا به این رژیم و خدا اعتقاد افراطی داشته باشند. اما اکثریت ابن الوقت، گی، مفتخور دارای مشکل ارتباط اجتماعی هستند. این بگیر و ببندها هم بنوعی براشون رزومه در سیستم است.
  4
  40
  جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  sara_moshiri - برلین، آلمان

  هرجای دنیا بری بگی یه کشوری هست که مردمانش درگیر این مسائلن باورشون نمیشه. شیطان الله انفاسکم.
  3
  36
  جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  یه ملت گیر یه عده ادم روانی افتادن که در ۱۴۰۰ سال پیش زندگی میکنند و هنوز دارن حدیث استخراج میکنن که طرف با کدوم پا رفت مستراه یا در کویر شاشید و یه بادی ازش در رفت که یه هو کویر پشت سرش شد گلستان .
  0
  3
  شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.