خانواده برومند نجفی، محیط‌‌بان کشته‌شده، از مجازات قاتل او گذشتند

 برومند نجفیرادیو فردا: خانواده برومند نجفی، محیط‌‌بان زندانی که تابستان سال جاری در مقابل ساختمان دادگاه به قتل رسید، از مجازات قاتل او گذشتند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منوچهر فتاحی، معاون دادگستری کرمانشاه، روز پنج‌شنبه ۱۸ اسفند این خبر را بدون اشاره به جزئیات در مراسمی تحت عنوان «خون‌صلحی» اعلام و بر اهمیت «مشارکت بزرگان و ریش‌سفیدان در مسیر سازش میان مردم» تأکید کرد.

یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه مرداد ۱۳۹۹ با سرنشینان یک خودرو به ظن شکار غیر مجاز توسط آن‌ها درگیر شد و در جریان این درگیری یکی از سرنشینان خودرو به نام «یوسف فلاحی» در پی شلیک گلوله برومند نجفی جان باخت.

با وجود اعتراض‌های گسترده، آقای برومند به دلیل عدم رضایت خانواده مقتول به اعدام محکوم شد و دیوان عالی کشور این حکم را در ماه دی پارسال تأیید کرد.
 برومند نجفیاما آقای نجفی روز ۲۲ مرداد امسال در جریان انتقال به مجتمع قضایی کرمانشاه برای حضور در جلسه اعاده دادرسی، توسط پدر آقای فلاحی هدف مستقیم چندین گلوله جنگی قرار گرفت و کشته شد.

نحوه کشته شدن آقای نجفی با انتقادهای گسترده‌ای همراه بود و قاتل او تا ماه‌ها پیدا نشد.

محیط‌بانان کسانی هستند که مراقبت از حیوانات را به‌ویژه در مقابل شکارچیان غیرمجاز در مناطق حفاظت‌شده و جنگل‌ها بر عهده دارند.

در سه دهه گذشته، دست‌کم ۱۱۹ محیط‌بان در ایران کشته و حدود ۳۷۰ تن زخمی شده‌‌اند و برخی از آنها نیز به دلیل شلیک به شکارچیان غیرمجاز و کشتن آن‌ها به اعدام محکوم شدند.
+13
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.