دادگاه مردی را به پرداخت ۲۰۰ هزار یورو برای سال های خانه‌داری همسر سابقش محکوم کرد

یورونیوز: دادگاهی در اسپانیا یک مرد را به پرداخت ۲۰۰ هزار یورو به همسر سابقش برای ۲۵ سال کار در خانه محکوم کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این دادگاه در منطقه جنوب اندلس گفته است حکم بر اساس حداقل دستمزد سالانه محاسبه شده و مرد باید بابت کار خانگی زن در سال‌های زندگی مشترک آن دو مبلغ ۲۰۴ هزار و ۶۲۴ یورو به او پرداخت کند.

در این حکم آمده است که زن از زمان ازدواج «خود را به کلی وقف کار در خانه کرده، که این به معنای مراقبت از خانه و خانواده و مسائل مربوط به آن‌ها بوده است.»

این زوج صاحب دو دختر بوده‌اند و ازدواجشان بر اساس نوعی عقدنامه بود که مشخص می‌کرد هر یک از این افراد هرچه را در طول زندگی مشترک به دست می‌آورند تنها متعلق به خودش خواهد بود و به همین دلیل زن به هیچ‌یک از ثروت‌های به دست‌آمده مرد پس از سال‌ها زندگی مشترک دسترسی نداشت.

دادگاه برای تعیین مبلغ پرداختی، کف درآمد سالانه قانون کار در حد فاصل ژوئن ۱۹۹۵ تا دسامبر ۲۰۲۰ را لحاظ کرده است. همچنین به شوهر سابق دستور داده شده بابت نگهداری از دختران، که یکی از آن‌ها نابالغ است و دیگری بالای ۱۸ سال، به زن کمک‌هزینه مراقبت از کودک پرداخت کند.

این زن که نامش فاش نشده است گفت شوهرش نمی‌خواسته او در خارج از خانه کار کند و تنها به وی اجازه می‌داده در باشگاه‌های ورزشی که متعلق به خودش بوده به عنوان «ناظر و مسئول روابط عمومی» کار کند.

او اضافه کرد: « جدای از این، من خودم را منحصراً وقف کارهای خانه کرده‌ام و از شوهرم و خانه مراقبت می‌کردم.»

این زن گفته است شوهر سابق او را مجبور می‌کرده انجام کارهای خانه را به عهده بگیرد تا جایی که «واقعاً نمی‌توانستم کار دیگری انجام دهم.»

وی اضافه کرد حکم دادگاه او را «بسیار خوشحال» کرده، چرا که به نظرش «کاملا لایق» آن بوده است.
+33
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  Shahrokh-86 - تهران، ایران
  اگه کل این سال ها که زن تو خونه مونده کارای خونه‌رو‌کرده بابتش حقوق میگیره پس مرد هم باید اجاره خونه و هزینه غذا و تفریح‌ و مسافرتایی که رفتن و از زن بگیره
  19
  18
  ‌چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  در صورت طلاق هم نصف مال و رد را هم ازش می گیره. به خاطر همین قوانین کثیف مسی حاضر به ازدواج نیست و کسی هم حاضر به ادامه زندگی مشترک نیست. تمام قوانین دنیا بر علیه مردها شده و مردها هیچ حقی در جامعه و خانه ندارند.
  14
  24
  ‌چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران
  قاضی فکر کرده که ، مرد خانه آن زن را بعنوان کلفت آورده ودر طی ۲۵ سال حقوقش را نداده است ، اگر آن زن کلفت بود چرا در طی ۲۵ سال درخواست حقوق نکرده است ، و ان زن در طی ۲۵ سال لباس و غذا و درمانش را با کدام پول تامین کرده است ؟!؟
  4
  14
  ‌پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  sahandogli - لندن، انگلستان
  احتراما مسی به خاطر تفریحات مختلفی که دارد زن نمیگیرد و کدام قوانین بر علیه اقایان نوشته شده چنذ نمونه یادآوری کن لطفا
  3
  1
  ‌پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.