هیلا صِدیقی،‌ شاعر،‌ از اهمیت زن زندگی آزادی می‌گویدهیلا صدیقی، شاعر، از اهمیت جنبش «زن، زندگی، آزادی» و تجلی آن در آثار هنری امروز و فردا می‌گوید:هیلا صدیقی در سال ۱۳۶۴ در تهران متولد شد. او در تابستان ۱۳۸۱، انجمن فرهنگی ادبی نیستان را تأسیس کرد و جوان‌ترین دبیر انجمن فرهنگی، ادبی ایران شد.
 
جلسات ادبی این انجمن ابتدا به صورت فصلی و سپس به صورت ماهانه تا بهار سال ۱۳۸۸ برگزار می‌شد. در این مراسم شاعران معاصر و استادان حضور داشتند و گروه‌های مختلف موسیقی نیز قطعاتی را اجرا می‌کردند. او در همان سال سردبیر نشریه شهر بچه‌ها وابسته به شهرداری منطقه ۶ تهران شد و در راه‌اندازی موزه منزل پدری دکتر شریعتی نیز همکاری داشت.
 
وی در سال ۱۳۸۲ وارد دانشگاه شد و در رشته حقوق شروع به تحصیل کرد. هیلا صدیقی در ۱۳۸۵ ستاد انتخاباتی باران را تأسیس کرد و در انتخابات‌های مختلفِ شورای شهر، مجلس و ریاست جمهوری از نامزدهای عموماً اصلاح‌طلب حمایت کرد. فعالیت این ستاد تا سال ۱۳۸۸ ادامه یافت.
 
او در سال ۱۳۸۶ به کمک برخی از دوستانش کانون کیمیاداران جوان را با هدف حفظ و احیای میراث فرهنگی کشور تأسیس کرد و سپس دبیر آن کانون شد. صدیقی در سال ۱۳۸۷ مسئول واحد حقوقی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران شد که در سال ۱۳۸۸ از این سمت استعفا داد.
 
او دارای مدرک کارشناسی حقوق است. هیلا صدیقی در آذر سال ۱۴۰۰، آلبومی با عنوان هنگام طلوع، با متن و صدای خود به همراه آهنگسازی محمدمهدی گورنگی منتشر کرد. این آلبوم توسط انتشارات «رهگذر هفت اقلیم» و با کسب مجوز از وزارت ارشاد منتشر شد.
+57
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران
  درود و سپاس بر شما بانوی گرامی، ولی آیا همین شما نبودید که در همه انتخابات ها شرکت در برابر حوزه های انتخاباتی و بهمراه دوستانتان با انگشت های اشاره جوهری عکسهای یادگاری گرفته و آنها را در همه جا منتشر کردید؟ امیدوارم شما دست کم بنوعی از این کرده تان ابراز پشیمانی نمایید.
  23
  35
  ‌چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.