توضیح معاون وزیر کشور درباره «ارشاد غیرمعاندان» در ماجرای حمله شیمیایی به مدارس

معاون وزیر کشور با اشاره به سخنان امروز خود مبنی بر اینکه  مسمومیت ها، «برخی غیرمعاندان ارشاد شدند»، گفت: منظورم برخی دانش آموزان بود که تذکر گرفتند.

سید مجید میراحمدی معاون امنیتی وزارت کشور شامگاه امشب در ارتباط تلویزیونی گفت: همانطور که در اطلاعیه سوم آمده در شش استان تا این لحظه افرادی دستگیر شده‌اند.

به گزارش ایرنا، معاون امنیتی وزارت کشور گفت: این افراد توسط وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات و مأموران فراجا شناسایی و دستگیر شده‌اند.

وی ادامه داد: در شهرستان لار استان فارس هم پنج نفر شناسایی و دستگیر شده‌اند و نفر اصلی این اتفاق هم کسی است که چهار کانال در فضای مجازی داشته که در بررسی کانال‌ها مشخص شد در آن مطالبی بر ضد نظام منتشر شده است.

میراحمدی گفت: این فرد اصلی در اغتشاشات پاییز امسال هم دستگیر شده و سپس آزاد شده بود اما متنبه نشده و دست به این اقدام مجرمانه زده است.

معاون وزیر کشور افزود: این فرد با همکاری چندین نفر ماده بد بویی داخل مدرسه‌ای می‌اندازد و سپس در همان لحظه از بدحالی دانش آموزان فیلم تهیه کرده و برای شبکه‌های معاند می‌فرستد.

وی ادامه داد: بعد از مأموریتی که ریاست جمهوری به وزیر کشور دادند ایشان یک کارگروه تخصصی و اطلاعاتی و قضائی را تشکیل دادند که متشکل از وزرا و سازمان‌ها و دستگاه‌ها بود که در جلسات این کارگروه آخرین وضعیت و رخدادها را بررسی می‌کنیم و براساس آن دستورالعمل‌هایی صادر می‌شود.

میراحمدی گفت: شناسایی منشأ این اقدامات هم یکی دیگر از کارکردهای این کارگروه است که نتایج آن در اطلاعیه‌های وزارت کشور منتشر می‌شود.

معاون وزیر کشور گفت: در حال حاضر با اقدامات شبانه روزی افرادی شناسایی شده‌اند. البته این نکته را هم باید گفت که برخی از دانش آموزان هستند که به واسطه ماجراجویی و برای تعطیلی کلاس‌های شان با استفاده از موادی که داخل بازار به راحتی پیدا می‌شود اقداماتی انجام داده‌اند که این اقدامات معاندانه نبوده و این افراد پس از شناسایی تذکر گرفتند.

وی گفت: من از دانش آموزان می‌خواهم که هوشیار باشند و خودشان را در مسیر افرادی که با قصد و برنامه هدف اقدامات خرابکارانه را دارند قرار ندهند.

میراحمدی گفت: هدف دشمن تعطیلی مدارس و ایجاد آشوب است که به طور قطع با هوشیاری مردم عزیزمان این توطئه نیز خنثی خواهد شد.
+5
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  برو ، برو پدرسوخته تخم حروم ، این اراجیف ببر واسه ننه ات تعریف کن ، شاید یادش بیاد بابات کی بود !! قیافه چندش آورش آدم رو یاد مخلوطی از گاز معده و سموم آفت کش میندازه !! بی ناموس حال بهمزن .
  1
  56
  ‌چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا

  ای .....به خطا ،مثل روز برای همه روشن بود که مردم و بچه های بیگناه رو مسئول رفتار ددمنشانه خودتون قرار میدین .خیلی کثیف و رذل هستین شما زشت سیرت و کریه المنظر ها
  1
  39
  ‌چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  کاملا موافقم. این یک‌ توطئه هست و از نوع کثیف ترین توطئه ها. ولی توطئه ای که شما حر…زادگان هزار پدر علیه بچه های ایران انجام میدید. شما با صدام گور به گور شده هیچ فرقی ندارید. اون مردم حلبچه رو شیمیایی کرد و شما دختران ایران زمین رو.
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  بجان هرچه مردبامعرفته ,حتی بطور مجانی هم شده, اجازه نمیدم این مردک ماشینم را بشوره
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  koroshniknam - تهران، ایران
  اینطور که سدعلی و نوچه هاش دژمن دژمن میکنند احتما تا صورتشون هم نفوذ کردن این دشمن بی پدر
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.