کاخ سفید: مسموم کردن دختران دانش‌آموز در ایران «بی‌وجدانی» است

با ادامه حملات شیمیایی به ده‌ها مدرسه به صورت روزانه در سراسر ایران، سخنگوی کاخ سفید در یک موضع‌گیری اعلام کرد مسموم کردن دانش‌آموزان «بی‌وجدانی» است.

کرین ژان پیر کاخ سفید اعلام کرد این احتمال که مسموم کردن دختران در ایران به دلیل تلاش آن‌ها برای کسب تحصیلات باشد، «شرم‌آور» و «غیرقابل‌قبول» است.

او گفت: «وضعیت عمیقا نگران‌کننده‌ای را که در حال حاضر در ایران شاهدیم از نزدیک دنبال خواهیم کرد،» و خواستار تحقیقاتی مستقل و معتبر در این‌باره شد.

به گفته ژان پیر، «اگر این مسمومیت‌ها مربوط به شرکت در تظاهرات باشد، در این صورت تحقیقات در حیطه وظایف هیات حقیقت‌یاب مستقل بین‌المللی سازمان ملل است.»

سخنگوی کاخ سفید با اشاره به این موضوع که زنان و دختران باید «در همه جا از حق اساسی برای آموزش برخوردار باشند» گفت: «بارها و بارها نشان داده شده که وقتی زنان و دختران آموزش ببینند و بتوانند به اقتصاد خود کمک کنند، به نفع کل جامعه است،» و افزود: «قربانیان و خانواده‌های آنها در یاد ما باقی می‌ماند.»

در واکنشی دیگر به مسموم‌سازی‌های سریالی در پی حملات شیمیایی به مدارس و خوابگاه‌های دختران، وزارت خارجه نیوزیلند در پاسخ به خبرنگار ایران‌اینترنشنال، این حمله‌ها را «بسیار نگران کننده» خواند و اعلام کرد: «مدارس باید همیشه مکانی امن برای کودکان‌ باشند.»

پیش‌تر، دولت استرالیا نیز درباره حملات شیمیایی علیه دختران ایرانی ابراز نگرانی کرده بود و سناتور کلر چندلر، رییس کمیته امور خارجه، آن را «جدیدترین تاکتیک هیولاها برای ادامه ستم بر زنان و دختران در ایران» توصیف کرده بود.
+52
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  از این کاخ سفید فرصت طلب تر ندیدم یکی به میخ میزنه یکی به نعل هم از توبره می‌خواد بخوره هم از آخور
  1
  22
  ‌سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  عشق ایران شهر - سمنان، ایران
  یه مشت پفیوز، فقط بازی با کلمات روی صحنه، شارژ کردن حساب های همین تروریست های بی وجدان پشت صحنه
  20
  20
  ‌سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  ببین کی حرف از وجدان میزنه. ممملکت خودتو بچسب که مردم همدیگه را برا 5 دلار میکشند نمیخواد به فکر ایرانی باشی چون باعثش شما دزدان هستید
  0
  12
  ‌سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.