رامین یکتاپرست مظنون به هدایت حملات در آلمان از داخل ایران و از طریق شبکه‌های جنایتکار خود

ایران اینترنشنال: روزنامه واشینگتن‌پست به نقل از پنج مقام امنیتی آلمان و دو مقام اطلاعاتی غربی، رامین یکتاپرست، از رهبران گروه موتورسیکلت‌سواری «فرشته‌های جهنم» را به عنوان مظنون اصلی سازماندهی حمله‌ای در ماه نوامبر به یک مرکز فرهنگی یهودیان در اسن آلمان معرفی کرد.

واشینگتن‌پست نوشت این مقام‌های امنیتی و اطلاعاتی می‌گویند که یکتاپرست مظنون به هدایت حملات در آلمان از داخل ایران و از طریق شبکه‌های جنایتکار خود است.

همچنین این روزنامه آمریکایی تاکید کرده که یکتاپرست به خواست سپاه پاسداران این حملات را هدایت می‌کند.

واشینگتن‌پست گزارش داد این حملات بخشی از آن چیزی است که سرویس‌های امنیتی آلمان آن را افزایش در فعالیت‌های رژیم ایران با هدف حمله به یهودیان و همچنین مهاجران ایرانی در آلمان می‌دانند.

این روزنامه تاکید کرد که این ارزیابی با افزایش تهدیدهای ترور و آدم‌ربایی جمهوری اسلامی در اروپا و آمریکا نیز مطابقت دارد. واشینگتن‌پست نوشت تحلیلگران می‌گویند ایران در حالی که در داخل کشور با اعتراضات مردمی مواجه است، به طور فزاینده‌ای برای حمله به آنچه به عنوان تهدید خارجی برای رژیم می‌بیند از باندهای جنایتکار استفاده می‌کند.
این روزنامه افزود برخی در آلمان از دولت این کشور می‌خواهند که با قرار دادن سپاه در فهرست سیاه خود، گسترش تحریم‌ها و بستن یک مسجد، در مقابل جمهوری اسلامی قوی‌تر عمل کند.

با این حال، مقام‌های آلمانی و برخی از کشورهای اروپایی تمایلی به تروریستی اعلام کردن سپاه ندارند، زیرا به عقیده آنان، ممکن است پنجره دیپلماسی با ایران در بحبوحه نگرانی‌ها درباره برنامه اتمی این کشور بسته شود.

این گزارش واشینگتن‌پست در حالی است که پیشتر نشریه دی‌ولت آلمان از ادامه تحقیق در مورد ۱۰ متهم حمله به مراکز یهودیان و ارتباط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با این حملات خبر داد و نوشت جمهوری اسلامی با استخدام خلافکاران، انجام عملیات‌هایی را در خارج از ایران مدیریت می‌کند.

بر اساس این گزارش، برخی از مظنونان این پرونده، با مسجدی واقع در یک منطقه صنعتی در شهر اسن مرتبط بوده‌اند.

سایت شبکه یک تلویزیون آلمان نیز در گزارشی خبر داده بود نهادهای امنیتی این کشور معتقدند سپاه پاسداران پشت حملات به مراکز یهودیان در این کشور قرار دارد.

روز ۲۷ آبان یک ایرانی-آلمانی ۳۵ ساله در دورتموند در ارتباط با تلاش برای آتش زدن یک کنیسه بازداشت شد.

پس از آن رسانه‌ها از رامین یکتاپرست، یکی از اعضای کلوب موتورسیکلت‌سواری «فرشته‌های جهنم»، به عنوان یکی از متهمان این پرونده نام بردند که سال گذشته به دلیل تحت تعقیب بودن در یک پرونده قتل، به ایران گریخته است. بر اساس این گزارش یکتاپرست با این فرد ایرانی-آلمانی ۳۵ ساله در ارتباط بوده است.

رسانه‌های آلمان و اسرائیل همچنین از جاسوسی جمهوری اسلامی از یان یوزف شوستر، رییس شورای مرکزی یهودیان آلمان خبر داده‌اند. بر اساس گزارش رسانه‌ها یک مامور سابق عراقی‌الاصل اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان (سازمان امنیت داخلی آلمان) اطلاعاتی را درباره او جمع‌آوری و به ایران ارسال کرده است.

روابط آلمان و ایران در هفته‌های اخیر به دلیل صدور حکم اعدام برای جمشید شارمهد یک ایرانی-آلمانی به شدت پرتنش شده و دو کشور برخی از دیپلمات‌های یکدیگر را اخراج کردند.

همچنین آلمان در ماه‌های اخیر بارها سرکوب خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی را محکوم کرده و از بانیان طرح این مسئله در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد بوده است.
 
اخبار مرتبط:
+77
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  با درود. اگر این خبر صحت داشته باشه ۲۴ ساعته موساد رامین میکنه در قفس ویا جنازه اش تو کنار خیابون پیدا میشه. این قدرت بچه های حضرت موسی رو دست کم نگیرید که الان در اوج قدرتند.
  12
  73
  دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان

  موساد ان ......نیست که تبلیغات بزرگش کرده.سازمان جاسوسی سازمانی استز که گمنام باشد و ملت از فعالیتهاش چیزی ندونه،دسرگاه اطلاعاتی اسراییل مثل یک سوپرستار است که هر کس یک چرندی دربارش میگه وملت باور میکنه.از زمان روی کار امدن سازمانهای جاسوسی کلاسیک هیچ سازمانی به ندازه ک گ ب سابق ،اف اس بی فعلی خطرناک نبوده و بنیست سازمانی که حتی رقیب خودش سیا را در امریکا ایجاد کرد.طبق ابچه که گفته میشه درحال حاضر اف اس بی در حال حاضر در تمام رده های سیا جاسوس یا سلول خفته داره بعد ز روسیه سازمان جاسوسی چین دومینسازمان خطرناک جاسوسی دنیاست
  31
  2
  دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.