پاسپورت امارات متحده عربی قدرتمندترین گذرنامه جهان شد

یک شرکت مشاوره مالیاتی و مهاجرتی به نام «نوماد کاپیتالیست» (Nomad Capitalist)، ارزش پاسپورت های نزدیک به ۲۰۰ کشور را بر اساس پنج عامل رتبه بندی می کند: سفر بدون نیاز به ویزا، دریافت مالیات از‌ شهروندان، جایگاه و اعتبار در جهان، تمایل به اعطای تابعیت و آزادی‌های فردی. طبق این مطالعه جدید، پاسپورت امارات متحده عربی، معتبرترین پاسپورت جهان است.

به‌دلیل امکان سفر بدون نیاز به ویزا به ۱۸۱ کشور جهان، اعتبار جهانی و دریافت نکردن مالیات بر درآمد، اکنون پاسپورت امارات متحده، در جایگاه نخست ایستاده است. ایالات متحده در رده ۴۳ قرار دارد، بریتانیا نیز در رتبه ۳۰ و استرالیا در رتبه ۳۹ قرار گرفتند.

جوانا وجینوویچ، مدیر عملیات و فروش «نوماد کاپیتالیست»، گفت: «امارات متحده عربی در یک دهه گذشته، ۱۰۶ کشور جهان را به فهرست کشورهایی که اماراتی‌ها برای ورود به آن‌ها به ویزا نیاز ندارند اضافه کرده است، که رقمی فوق‌العاده است.»

وجینوویچ گفت که مشتریانش پیش درباره رفتن به امارات متحده عربی احتیاط می کردند، زیرا این کشور یک کشور مسلمان است و حتی برخی امارات را با عربستان سعودی اشتباه می گیرند. «اما مردم کم کم متوجه شدند که این کشور، سیاست‌های ویزای بسیار آزادی دارد و از اقامت و سرمایه گذاری خارجی‌ها بسیار استقبال می‌کند؛ به همین دلیل این کشور تقریباً به مقصدی برای اکثر افرادی که تجارت مبتنی بر رمزنگاری انجام می دهند، تبدیل شده است».

تنها ساکنان دبی نیاز به مجوز برای الکل دارند. اما برای ساکنان ابوظبی و سایر شهرهای امارات (به جز شارجه) برای خرید الکل برای مصرف شخصی، مجوز لازم نیست.

زنان باید لباس نسبتا پوشیده داشته باشند. فحش دادن و انجام حرکات بی ادبانه، اعمال زشت تلقی می شود و متخلفان ممکن است زندانی یا اخراج شوند. رابطه جنسی همجنس گرایی غیرقانونی است و ازدواج های همجنس گراها، به رسمیت شناخته نمی شود.

فهرست «نوماد کاپیتالیست» از معتبرترین پاسپورت های جهان

– امارات متحده عربی: ۱۱۱ امتیاز
– لوکزامبورگ: ۱۰۸
– سوییس: ۱۰۸
– ایرلند: ۱۰۸
– پرتغال: ۱۰۸
– آلمان: ۱۰۷
– جمهوری چک: ۱۰۷
– نیوزیلند: ۱۰۷
– سوئد: ۱۰۶
– فنلاند: ۱۰۶
– هلند: ۱۰۶
+34
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  BrainWorm - لیون، فرانسه

  Henley Passport Index بعنوان مرجع بین المللی رتبه بندی پاسپورت سالیان سال هست که شناخته میشود و الان هم ژاپن قدرتمند ترین پاسپورت جهان را داراست ولی چنان که عربها در رشوه دهی برای هر چیزی شناخته شده هستند و حتی گوگل را هم مجبور عوض کردن اسم خلیج فارس کرده بودند, الان هم برای رتبه بندی قلابی ارزش پاسپورتهای خود هستند از کمک سایتهای دست چندم استفاده میکنند.
  8
  42
  دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.