محسنی اژه‌ای: خامنه‌ای سفارش کرد کسی به خاطر اسائه ادب به او محکوم نشود

غلامحسین محسنی اژه‌ای، رییس قوه قضاییه، با اشاره به اعتراضات سراسری گفت: «مهم بود که نظام هزینه کم پرداخت کند و صف کسانی که فریب خوردند را از آن کسانی که خیانت می‌خواهند بکنند، کاملا جدا بکند، این انجام شد.»

او افزود خامنه‌ای سفارش کرد کسی به خاطر «اسائه ادب» به او محکوم نشود.

محسنی اژه‌ای گفت :در وقایع اخیر دشمن هزینه‌های فراوانی کرد، پشتیبانی کردند، تعلیمات جدید دادند، امکاناتی در اختیار اغتشاشگران قرار دادند و بخصوص وعده‌هایی به آن‌ها دادند که این کار‌ها را بکنند. با جریان‌های مختلف اپوزیسیون تماس گرفتند و سعی کردند این‌ها را باهم متحد بکنند. جریان‌هایی در داخل و خارج از کشور با تبلیغات پرفشار شبانه‌روزی، هر لحظه با اخبار و مسائل ناامیدکننده و دروغ و افتراء ذهن مردم را هدف قرار دادند. خب بعضی از افراد، واقعاً تحت تأثیر این القائات قرار گرفتند و برای اینکه عقب نیفتند یک حرفی می‌زدند یا کاری می‌کردند؛ بعضی از این‌ها فکر می‌کردند که کار انقلاب تمام شد دیگر، مثلاً بیاییم بیانیه بدهیم که عقب نیفتیم. بعضی از همان هفته‌های اول وقتی دیدند که مثلاً اغتشاشگران قرآن و پرچم ایران و مسجد را آتش می‌زنند، گفتند ما چنین چیزی نمی‌خواستیم.

رهبر انقلاب هم به‌شکل موردی، هم غیرموردی، سفارش‌های زیادی کرده‌اند که کسی صرفاً به خاطر اسائه‌ی ادب به ایشان محکوم نشود. بخصوص در این فضاها، در این شرایط و جا‌هایی که جو یک مقداری مسموم و ملتهب است، افراد تحت تأثیر فضا و جو قرار می‌گیرند. من استنباطم این است که آقا راضی نیستند هم اینکه در بعضی موارد ایشان به‌صراحت گفتند و فرمودند که راضی به برخورد نیستند.

سفارش مکرر کردم که در این زمینه‌ها حتی‌الامکان سعی کنید که کسی را محکوم نکنید مگر یک آدم‌های جسورِ شروری که دارای اتهامات مختلفی باشند و یکی از اتهاماتشان این باشد. اگر کسی صرف این اتهام را داشته باشد، چه محاکمه شده، چه نشده باشد، حتماً مشمول این عفو شده است؛ در گذشته هم مواردی این‌چنینی بوده است. مثلاً در همین سال ۹۸ یا ۸۸، یک مواردی بوده که سفارش شده این‌ها را به خاطر این قضیه زندان نفرستید.
+11
رأی دهید
-99

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  منظورت علی شیمیایی هست؟!
  6
  64
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  با درود. این چلاقعلی آبرو و حیثیت که نداره حالا این اسائه چه صیغه ایه ؟!! بقول معروف : یارو رو تو ده راهش نمیدادند سراغ خونه کدخدا رو میگرفت !!! توپ تانک نفربر >>>> .... 😁😁
  4
  42
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان

  به هر آدم بی غیرتی هر چه فحش و ناسزا بگویید به رگ غیرتش بر نمیخوره ، چون غیرت ندارد . انسانهایی که غیرت ندارند بعضی ها مفعول هستند و بعضی ها چنان بلایی سرت میارند که شیر مادرت از بینی هات بزنه بیرون . نتیجه اش را از جناب ...... بپرسید ولی از .....نپرسید بیچاره خجالت میکشه.
  4
  36
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  مفعول غلط کرد با تو !! گربه زاهد شد !!
  4
  46
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  محسن ۵۵ - گنت، بلژیک

  کسی که به خامنه ای اسائه ادب بکنه شما یه بهانه ای براش درست می کنید و کل زندگیش را شخم می زنید.هر چه لات و بی سرپا توی ایران هستند را به خدمت گرفتید که حکومتتون را نگه دارید اما هیچ کسی هم هیچ کاری نکنه،از بوی فاسد شدن خودتون خفه می شین بالاخره. به پایان سلام کنید.
  3
  42
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  شما به کانال ورودتون به دنیا خندیدین
  1
  13
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه
  خامنه ای مفعول درست سفارش کرده کخ مخالفین طویله اسلام را محکوم نکنند بلکه یا گلوله در خیابان در جا بکشند و یا اعدامشان کنند
  1
  18
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  کو حق - ولینتون، نیوزلند
  آخخخخه چه مهربان پس چرا نگفته کسی رو مجازات نکنید گفته محاکمه نکنید ،اخه الدنگ رهبرت دستور حمله شیمیای به مدارس بچه‌ها بیگناه رو داده بعد از اون الدنگ تر از خودت تعریف میکونی
  1
  18
  دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  shahab46 - هانوفر، آلمان
  غیرت هم ندارد اینهمه فحش خواهر و مادر میدهند. میگه بگذار بگن دروغ نیستش که. خوشش هم میاید. مادر به خطا
  1
  5
  دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.