استقرار نیروهای امنیتی در مدارس به بهانه مقابله با مسمومیت دانش‌آموزان

العربیه:بنا به خبرهای رسیده به «العربیه»، بسیاری از والدین دانش‌آموزان ایرانی پیام‌هایی مبنی بر استقرار نیروهای امنیتی در مدارس به بهانه حفاظت از دانش‌آموزان برابر حملات شیمیایی دریافت کرده‌اند.

طبق این پیام‌ها، قرار است از روز دوشنبه پانزدهم اسفند تا آخر سال جاری شمسی، نیروهایی از «پلیس پیشگیری ناجا» از ساعت 8 صبح تا 14:30 در مدارس مستقر شوند.

برخی والدین دانش‌آموزان مسموم‌شده نیز به العربیه گفتند که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با تهدید از آنها خواسته‌اند پیرامون شرایط فرزندان خود و وضعیت نگران‌کننده مدارس کشور با رسانه‌ها مصاحبه نکنند.

در همین رابطه، بسیاری از والدین دانش‌آموزان مسمومی که به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ارجاع شدند، تاکید کردند که پرسنل این مراکز نتایج آزمایش خون دانش‌آموزان را به خانواده آنها تحویل نداده‌اند.

به گفته این والدین، پرسنل مراکز درمانی ابراز داشتند که نیروهای امنیتی تحویل هر گونه نتایج آزمایش به خانواده دانش‌آموزان مسموم‌شده را ممنوع اعلام کرده‌اند.

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی امروز همچنین به تجمع خانواده‌های نگران در اطراف برخی مدارس گاز اشک‌آور شلیک کردند. تصاویری نیز پیشتر در رابطه با تعامل خشونت‌آمیز نیروهای لباس شخصی، منتسب به نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایران علیه مادران دانش‌آموزان مسموم‌ در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود.
به گفته کاربران ایرانی فضای مجازی، حضور نیروهای لباس شخصی در اطراف مدارس همزمان با حمله شیمیایی به همان مدارس، نشانه هماهنگی میان عوامل حمله‌کننده و نیروهای لباس شخصی است.  مقامات جمهوری اسلامی از زمان آغاز هماهنگ و نظامند حملات شیمیایی به مدارس دخترانه در سراسر ایران در سه ماه گذشته، هیچ فرد و یا گروهی را بازداشت و یا تحت تعقیب قرار نداده‌اند.  به گفته ناظران، قریب به اتفاق مدارس دخترانه در داخل و بیرون فضای آموزشی دارای دوربین‌های حفاظتی هستند که به‌راحتی می‌توان با بررسی آنها عامل حملات به مدارس را شناسایی و بازداشت کرد.
+27
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  ماینر - اسن، آلمان

  مثل اینکه به اندازه‌ای کافی ترس و وحشت ایجاد کردند، دیگه فتیله این کار تروریستی که شروع کردند پایین میکشند،تا حربه جدیدی شروع کنن برای ارعاب و ایجاد وحشت.
  2
  35
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  نیروهای امنیتی با انواع گازهای مخرب شیمیایی در مدارس مستقر شدند تا در اعتراضات بعدی بتوانند بهتر بچه ها رو تنبیه و کنترل کنند ! شاید سناریوی حملات شیمیایی دانش آموزان هم این بود که در اصل این حرامیان رو بعنوان فضولی و حراست در مدارس مستقر کنند !
  2
  26
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.