غزاله شارمهد، فرزند جمشید شارمهد: اعدام پدرم قریب‌الوقوع است

رادیو فردا: غزاله شارمهد، فرزند جمشید شارمهد، شهروند ایرانی-آلمانی که در ایران زندانی است در توئیتی تازه با عنوان «پیام فوری» نوشت که «اعدام شهروند ربوده‌شده آلمانی، جمشید شارمهد، می‌تواند به‌زودی اتفاق بیفتد. اکنون وضعیت هشدار قرمز است»

جمشید شارمهد مرداد سال ۱۳۹۹ در جریان سفری به امارات متحده عربی، توسط مأموران جمهوری اسلامی در دوبی ربوده و به ایران منتقل شد.
رسانه‌های رسمی و نهادهای حکومتی جمهوری اسلامی بعدتر این شهروند دوتابعیتی را به عنوان رئیس «گروه تندر» (رسانه منتسب به انجمن پادشاهی ایران در آمریکا) معرفی کردند.

آقای شارمهد روز دوم اسفند از سوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی به اتهام «افساد فی‌الارض از طریق طراحی و هدایت اقدامات تروریستی» به اعدام محکوم شد.

تاکید بر اعتراف متهم در حالی است که از یک سو آقای شارمهد در خارج از کشور ربوده شده و به ایران انتقال داده شده و از سوی دیگر جمهوری اسلامی بارها افرادی را بازداشت و متهم کرده و آن‌ها را به اعتراف اجباری واداشته است.
+46
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  با درود. من این پدر و دختر رو نمیشناسم ولی در گوگول تحقیق کردم که ابن آقا سابقه قدیمی در مبارزه با این رژیم مرتجع و ضد انسانی و آخوندهای ..... داشته و ما به هر صورتی که بتونیم باید کمکش کنیم و امیدوارم غزاله خانم یه پتیشن راه بندازه و با چندین امضا و رای از سازمان حقوق بشر و یا دولت آلمان و یا سناتورهای آلمانی کمک بخواد و ما در خدمتیم و هرطور که بتونیم یاری و کمکش میکنیم و براش دعا میکنیم.🙏🙏
  7
  44
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد
  غزاله جان این جمهوری جنایتکار اجازه اعدام پدرتان را ندارد ، آنها با دولت المان در نخواهند افتاد، زنده باد تمام مبارزین علیه این جمهوری بیشرف
  5
  21
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  kalo palang - لندن، انگلستان
  اعدام وزیر دفاع سابق که جاسوس انگلیس بود و دو تابعیتی و اعدام احتمالی این آقا همگی زهر چشم گرفتن روسیه از غرب هست توسط مزدوران و جاسوسان خودش در ایران. کشور ما و مردمش شده میدان بازی غرب وشرق
  0
  6
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.