نتانیاهو: رافائل گروسی فردی شایسته است که اظهارات ناشایسته‌ای را بیان کرد

ایران اینترنشنال: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اظهارات رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی‌بر غیرقانونی بودن هرگونه حمله اسرائیل یا آمریکا به تاسیسات اتمی جمهوری اسلامی را «بی‌ارزش» خواند.

نتانیاهو روز یکشنبه چهاردهم اسفند در سخنانی در جلسه هفتگی کابینه اسرائیل گفت: «رافائل گروسی فردی شایسته است که اظهارات ناشایسته‌ای را بیان کرد.»

گروسی روز شنبه پس از سفر به تهران به خبرنگاران گفت: «هرگونه حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای غیرقانونی است.»

او این اظهارات را در پاسخ به سوالی درباره احتمال حمله نظامی از سوی اسرائیل و آمریکا علیه تاسیسات اتمی ایران در صورت شکست دیپلماسی در پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی بیان کرد.

اما نخست‌وزیر اسرائیل در این زمینه گفت: «خارج از چه قانونی؟ آیا جایز است ایران که آشکارا خواهان نابودی ماست، ابزار کشتارش را سازماندهی کند؟»

او تاکید کرد: «آیا ما از دفاع از خود منع شده‌ایم؟ بدیهی است که ما مجاز به انجام این کار هستیم.»

مدیرکل اژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین در نشستی خبری پس از سفر به ایران اعلام کرد با جمهوری اسلامی برای دسترسی و تبادل اطلاعات بیشتر توافق کرده و از اعزام تیمی به ایران، راه‌اندازی دوباره تجهیزات نظارتی و افزایش ۵۰ درصدی بازرسی در سایت فردو خبر داد.

تلاش‌های دیپلماتیک جهانی برای مهار برنامه اتمی ایران در حالی است که پیشتر نیز مقام‌های اسرائیل بر آزادی عمل این کشور برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به بمب اتمی تاکید کرده‌اند.

چندی پیش، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام، با اعلام خبر پایان رزمایش نظامی مشترک اسرائیل و ایالات متحده، این مانور را بزرگ‌ترین رزمایش مشترک در طول تاریخ روابط دو کشور خواند.

درپی پایان این رزمایش مشترک در جنوب اسرائیل، یک مقام آمریکایی که نامش ذکر نشده به رسانه‌های این کشور گفت: «تعجب‌آور نخواهد بود اگر ایران سطح توانایی مشترک ایالات متحده و اسرائیل را در مقابله با تهدیدها ببیند و متوجه شود این دو کشور قادرند به چه اقدام‌هایی دست بزنند.»

دنیس راس، دیپلمات کهنه‌کار آمریکایی و نماینده پیشین اوباما در امور خاورمیانه، نیز به ایران‌اینترنشنال گفت: «رزمایش مشترک نظامی آمریکا و اسرائیل دربرگیرنده اقداماتی است که دو کشور در صورت تصمیم برای حمله به برنامه هسته‌ای ایران، آنها را به کار خواهند گرفت.»
+56
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  خوب تو که یه فرد شایسته ای هستی ، شایستگیتو نشون بده ببینیم ، چند مرده حلاجی !؟ چند تا حمله به مواضع زپرتی رژیم در سوریه و خرابکاری در تأسیسات نظامی و اتمی و کشتن چهار تا اوشگول که اسمش شایستگی نیست ! بیضه داری ، بیت مفعول و در پاستور بزن ، یا طویله مجلس رو بزن ، پادگانهای مهم سپاه رو بزم ، سوله های پهبادی و موشکی رو بزن ! کاری به شایستگی و نا شایستگی گروسی نداشته باش ، اون زیر میزیشو میگیره و میخنده به ریش همه ، مثل آمانو و روئسای قبلی سازمان ! برو ، برو کشکتو بساب بی بی و این حرفای صدمن یه غاز رو ببر واسه زنت ! راستی پرونده فساد مالی خودت و زنت یکجا رسید !؟
  17
  35
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  طویله اسلام بزودی یک دختر ایرانی دیگر را همانند هایده کشاف همسر ایرانی البرادعی همراه با دلار و یورو تقدیم گروسی میکنند و رافائل خان گروسی هم مسئله آژانس را تا سالها به نفع طویله اسلام حل می کنه الته موضوع شیعه شدن رافائل گروسی هم مطرح است که درست میشه
  2
  46
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  varied - ریزه، ترکیه
  احتمالا چون خرس لبنان بوی نفت عراق بمشامش رسیده، اینبار لازم شود رافائل را ختنه کنند و بعنوان فاعل با دختر سردار سلیمانی جوش داده شوند
  2
  9
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  Afshin Namvar - تبریز، ایران
  شما از اخوندا هم حـ... تری اگر مبتونستی تا بحال هزاران بار ایران رو ویران کرده بودی ولی نمیتونی
  0
  3
  دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.