تشابه حمله‌های شیمیایی به مدارس دخترانه؛ از اسلامگرایان چچن و طالبان تا جمهوری اسلامی

ایران اینترنشنال: حمله‌های شیمیایی به مدارس دخترانه در ایران در حالی رخ می‌دهد که در گذشته نیز اسلامگرایان تندرو چچن و طالبان، با روش‌های مشابهی علیه دانش‌آموزان مدارس حمله‌های شیمیایی انجام داده‌اند.

مجتبا پورمحسن، گزارشگر ایران‌اینترنشنال، در گزارشی به کشتار دانش‌آموزان مدرسه‌ای در جمهوری خودمختار اوستیای شمالی در روسیه در اول سپتامبر سال ۲۰۰۴ اشاره کرد که در آن گروهی از اسلامگرایان تندرو با حمله به یک مدرسه ابتدایی، ۷۷۷ دانش‌آموز را گروگان گرفتند که در جریان این گروگان‌گیری بیش از ۱۶۰ کودک کشته شدند.

یک سال بعد زنجیره‌ای از مسمومیت‌های سریالی در مدارس منطقه‌ای در شمال شرقی چچن اتفاق افتاد و دانش‌آموزان با علائم بی‌هوشی و کما، تشنج، ضعف، فراموشی، خفگی و بی‌حسی اندام‌ها راهی بیمارستان می‌شدند.

پس از آنکه دولت فدرال روسیه کمیسیونی را برای بررسی این موضوع تشکیل داد، یک متخصص نظامی در تحقیق خود اعلام کرد که عامل مسمومیت‌ها یک ماده سمی جامد یا مایع بوده که بر مجاری تنفسی تاثیر می‌گذارد.

این در حالی است که از سال ۱۹۹۴ و آغاز جنگ دوم چچن، ساکنان این منطقه می‌دانستند که نیروهای فدرال روسیه طی ۱۲ سال در آنجا مشغول آزمایش سلاح‌های تازه بودند. اندکی بعد کمیسیون دولت فدرال با تغییر موضع، رسانه‌ها را متهم کرد و مادران قربانیان را مزدور خواند.

این کمیسیون اعلام کرد دلیل بدحالی دانش‌آموزان ابتلا به «خودعفونت روانی» و «روان‌پریشی جمعی» است.

آنا پولیتکوفسکایا، روزنامه‌نگار منتقد ولادیمیر پوتین، که درباره مسمومیت دانش‌آموزان چچنی تحقیق می‌کرد، سال ۲۰۰۷ همزمان با روز تولد پوتین به قتل رسید.

در افغانستان نیز در ۱۶ شهریور سال ۱۳۹۵، دانش‌آموزان یک مدرسه دخترانه در هرات با گازی سمی مسموم شدند که طالبان بلافاصله مسئولیت این حمله تروریستی بیولوژیک را به عهده گرفت.

طالبان پس از انجام این حمله شیمیایی اعلام کرد که اسلام مخالف درس خواندن دختران است.

پیش‌تر نیز بشار اسد و صدام حسین از سلاح شیمیایی علیه مردم خود استفاده کرده بودند. علی حسن المجید التکریتی، پسرعمومی صدام، که فرماندهی این حمله‌های شیمایی را به عهده داشت، بعدها به «علی شیمیایی» معروف شد.

در حالیکه حمله‌های شیمایی به مدارس ایران هفته‌هاست که ادامه دارد، تنها واکنش جمهوری اسلامی گسیل نیروهای سرکوب به مقابل مدرسه‌های دخترانه برای سرکوب خانواده‌های آنان بوده است.

بسیاری از شهروندان با اشاره به نقش پررنگ دختران دانش‌آموز در خیزش انقلابی ایرانیان علیه جمهوری اسلامی، مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان را انتقام علی خامنه‌ای از این نسل دانسته‌اند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی به یکی از اظهارات علی خامنه‌ای در جریان خیزش انقلابی مردم اشاره کرده‌اند که خامنه‌ای با اشاره به نوجوانانی که در اثر «هیجان‌زدگی» به خیابان‌ها آمده‌اند گفته بود: «می‌توان با یک تنبیه، مشکل اینها را حل کرد.»
+69
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  پس ببین اسلام چه مذهب متعفن و لجن و کثافتیست !!؟
  3
  61
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Nabaat - بلک تان، استرالیا

  با درود. خوب داداش این یک موضوع جغرافیایی نیست بلکه موضوع دینی هستش و در هر کشور اسلامی امکان داره . سگ ....تو اون دین و مذهبتون . 🤮🤮
  2
  33
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران

  سالها است که خاورمیانه و بخصوص ایران و افغانستان در چنگال کثیف اسلام گرایان و این دین شیطانی است و حاصل آن تنها ویرانی. عقب ماندگی و هزاران بدبختی‌های مختلف است. ما نه تنها بایستی با روحانیون فاسد این مذهب بجنگیم که لازم است تمام آثار اسلام را هم از فرهنگ و ذهن مردم پاک کنیم
  3
  35
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  البته که حکومت فاسد خامنه ایی مسئول رخدادن این جنایات هستند چرا که حتی اگر مستقیما در این جنایات دست نداشته باشند بنا به بی لیاقتی و یا بنا به ملاحظات دیگری که میتوان در مورد آنها گمانه زنی کرد، تا حالا نتوانسته اند این جنایات را متوقف و عوامل آن را دستگیر و رسوا بکنند!
  2
  26
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  اسلام همین است بقول اون گرامی از ژاپن که اسلام دین متعفن لجن و کثافت است و بایست به خلا ریخته سیفون کشید
  3
  37
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان
  به زودی ایران از اسلام و اسلام گرایی آزاد میشه. و اونهایی که به دخترشون تجاوز میشه و ساکت نشستن خونه و دعا میکنن برای ظهور آدم دروغین و کمک از طرف خدای دروغین مسلمونها ،محکوم به مرگ هستند. اوی، انگل های طرفدار نظام که بچه ها رو مسموم میکنید ،به زودی مرگ رو به معنای واقعی کلمه تجربه خواهید کرد . فکر کردید یه میمون کثیف مثل اوباما پیدا میشه که ۲۰۰۰ گرین کارت واسه شما مادر حرومی ها صادر کنه؟ منتظر روز موعود باشید انکل های اسلامی. بر پدر رهبر کثیفتون لعنت.
  1
  16
  یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.